Paribu Nedir

Paribu Nedir Nasıl Kayıt Olurum?

Ekonomi Haberler Kripto Para

Paribu Nedir, Nasıl Kayıt Olurum? Kripto para işlemlerinin yapılabilmesi adına geliştirilen sistemlerden birisi olan Paribu, Türkiye’nin önde gelen platformlardan birisidir.

Paribu Nedir?

14 Şubat 2017 tarihi itibariyle kullanıma sunulan Paribu, kullanıcıların kripto paralar üzerine yatırım yaparak ticaret gerçekleştirebileceği bir platformdur. Başlangıç aşamasında 22 farklı kripto para birimin desteklendiği sistem 7/24 hizmet verdiğinden dolayı herhangi bir limit ve sınırlama olmaksızın isteyen herkes Paribu üzerinden işlem yapılabilmektedir.  2020 yılı itibariyle işlem hacminin günlük 48 milyon dolara yükseltmeyi başaran Paribu, 12 milyon TL’lik sermayesiyle de Türkiye’nin önemli girişimlerinden birisi olmayı başarmıştır.

Paribu Nasıl Kullanılır?

Paribu kullanımı cüzdan,  al/sat ve piyasalar olmak üzere 3 farklı bölümden oluşmaktadır.  Kişiler cüzdan bölümünden mevcut tüm varlıklarını görüntüleyebilmektedir. Hangi kripto para birimi için ne kadarlık bir dijital varlığın olduğu ve bunun gerçek paraya göre güncel değerinin ne kadar olduğu cüzdan üzerinden öğrenilebilmektedir.

Piyasalar bölümünde ise güncel kripto para birimlerinin değerleriyle ilgili incelemeler yapılabilmektedir. Her bir kripto para birimi için işlem geçmişleri, mevcut değerler ve grafikler kolay bir şekilde görüntülenmektedir. Aynı zamanda alış ve satış işlemleri de yine bu bölümden verilecek emirlerle kolayca yapılabilmektedir.

Kolay al sat bölümü ise kişilerin daha sade bir ara yüz üzerinden kripto para birimi almasını ya da satmasını sağlar. Bu bölümde kripto para biriminin belirlenmesi, ne kadarlık alım ya da satımının yapılacağının girilmesi yeterlidir. Kişilerin işlem yapmak için öncelikle hesabına para aktarımı yapması gerekir.

Paribu’dan Nasıl Para Çekilir?

Paribu’daki TL değerini hesabına çekmek isteyenler, cüzdandaki nakit varlıklarım bölümünden çek seçeneği ile işlem yapabilmektedir. Çekme işlemlerinde Papara başta olmak üzere tüm banka hesaplarına çekim yapılabilmektedir. Çekimlerde belirli bir işlem ücreti Paribu tarafından alınmaktadır.

Paribu ile Hangi Kripto Paralarla İşlem Yapılabilir?

Paribu kullanan kullanıcılar için başlangıçta desteklenen 22 farklı kripto para bulunmaktadır. Bu seçenekler ise şöyledir; Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), XRP (XRP), Tron (TRX), Holo (HOT), Waves (WAVES), ChainLink (LINK), Ravencoin (RVN), Basic Attention Token (BAT), BitTorrent (BTT), Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH), Stellar (XLM), Dogecoin (DOGE), Cardano (ADA), NEO (NEO), Tether (USDT), EOS (EOS), Ontology (ONT), Cosmos (ATOM), Chiliz (CHZ) ve Tezos (XTZ). Başlangıç aşamasıyla bu şekilde gelişen sistemde son dönemlerin popüler kripto birimi olan Waves gibi seçenekler de eklenmiş ve desteklenen kripto para birimi sayısı da artmıştır. 

Paribu Güvenilir Mi?

Paribu gibi ticaret platformları kuruluş aşamasındaki işlemleri, arkasındaki isimleri, sistem güvenliği ve işlem hızları ile birlikte değerlendirilmelidir. Bugüne kadarki süreçte destek ve çağrı hizmetleriyle birlikte tüm kullanıcılara destek sunan Paribu, kullanıcılar için güven problemini ortadan kaldırdığı gibi sektöre yeni girişim sağlamak isteyenlere de fırsat sunmaktadır. Paribu CEO’su Yasin Oral tarafından kurulmuş ve aynı zamanda yasal olarak hizmet vermektedir.  Sistem kuruluşunun yanı sıra kullanımda da güvenliği üst seviyede tutmak için kullanıcılara güvenlik seçenekleri sunmaktadır. Erişimi sınırlanmak için iki faktörlü kimlik doğrulama gibi ayarlamalar yapabilecek kullanıcılar, bu sayede hesaplara 3. kişilerin erişimini de kolayca engelleyebilmektedir.

Paribu Nedir, Nasıl Kayıt Olurum yazımızı okudunuz. Bitcoin ve altcoin ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın. Kripto para ile ilgili daha fazla bilgi için diğer içeriklerimize de göz atın.

80 / 100

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.