Samsung Galaxy Watch4 incelemesi

Samsung Galaxy Watch4 inceleme

Samsung Galaxy Watch4’ün ana özelliği, Samsung’un mevcut Tizen platformunun görünüm ve hissini Wear OS’nin işlevselliği ile birleştiren yazılımının yenilenmesidir. Bunun dışında, bu harika bir akıllı saat olduğu için bizim için iyi olan Galaxy Watch3’e benzer bir cihaz ve Samsung’un giyilebilir cihazlarının hayranları burada sunulanlardan çok memnun olacaklar.

Artıları

  • İlginç yeni yazılım (Wear OS)
  • Hafif tasarım

Eksileri

  • Döner bezel yok
  • Sınırlı fitness yükseltmeleri

Samsung Galaxy Watch 4, şimdiye kadarki en sevdiğimiz akıllı saatlerimizden birinin devamı niteliğinde ve uzun süredir şirketin Google’ın Wear OS yazılımını benimsediğini ilk kez görüyoruz. Ancak buradaki yazılım – One UI Watch 3 – Samsung tarafından Google ile işbirliği içinde oluşturulduğundan, tipik Wear OS saatiniz gibi değil.

Bunun yanı sıra, kağıt üzerinde yükseltme sınırlıdır, ancak egzersizleri takip edebilen ve birçok alternatif giyilebilir cihazın sunmadığı birçok başka akıllı özellik sunan üst düzey bir akıllı saat arayan herkes için bu harika bir seçenek gibi görünüyor. .

Samsung Galaxy Z Fold 3 , Galaxy Z Flip 3 ve Galaxy Buds 2 ile birlikte duyurulan yeni Galaxy Watch4’e Samsung Galaxy Watch 4 Classic eşlik ediyor.

Burada okuduğunuz cihaz çok daha fitness odaklıyken, Galaxy Watch 4Classic dönen

bir çerçeveye ve bazı insanlar için daha anlamlı olabilecek daha büyük bir tasarıma sahip.

Samsung Galaxy Watch4 çıkış tarihi ve fiyatı 

Samsung Galaxy Watch4 şimdi ABD, İngiltere ve Avustralya’da ön sipariş edilebilir, ABD ve İngiltere’dekiler saati 26 Ağustos’ta satın alabilirken, Türkiye’de tahmini 10 Eylül’de alacak.

Daha küçüğü 40 mm olan iki boyutta mevcuttur. Bu, Bluetooth sürümü için 249,99 ABD Doları / 249 ABD Doları / 399 ABD Doları, LTE sürümü ise 299,99 ABD Doları / 289 ABD Doları / 499 ABD Doları tutarındadır. 

Ayrıca Bluetooth formunda 279,99 $ / 269 £ / 449 AU $ ve 4G varyantı için 329,99 $ / 309 £ / 549 AU $ olan 44 mm’lik bir Galaxy Watch 4 var.

Tasarım ve Görünüm

Samsung Galaxy Watch4, alüminyum bir yapıya ve bileğinize rahatça oturan bir tasarıma sahip şık bir akıllı saattir. Daha tıknaz bir şey arıyorsanız veya dönen bir çerçeve istiyorsanız, Samsung Galaxy Watch4 Classic’e göz atmak isteyeceksiniz.

40 mm’lik modelin boyutları 40,4 x 39,3 x 9,8 mm ve 25,9 g ağırlığındayken, 44 mm’lik versiyon 44,4 x 43,3 x 9,8 mm ölçülerinde ve 30,3 g ağırlığındadır. Her iki modelin de yüzlerinin sağ kenarında iki düğme bulunur ve şık tasarımı azaltacak çok az şey vardır.

Her iki modeli de bileğimize taktık ve her ikisinin de bileğimizi ağırlaştırmadan rahat bir uyum sağladığını gördük.

Galaxy Watch 4’teki ekran parlak görünüyor ve okunması kolay bulduk. 396 x 396 çözünürlüğe sahip 40 mm model ve bunu 450 x 450’ye kadar çıkaran daha büyük 44 mm model ile çözünürlük de etkileyici. Bu, her iki model için inç başına 330 pikseldir.

Galaxy Watch 4’ün diğer akıllı saatlerle karşılaştırıldığında benzersiz bir özelliği, ‘sanal’ döner çerçevesidir. Burada fiziksel olarak dönen bir çerçeve yok – belirtildiği gibi, bunun için Watch4 Classic’e bakmanız gerekecek – ancak menüler arasında dönmek ve farklı özelliklere erişmek için parmağınızı ekranın siyah çerçevesinin etrafında gezdirebilirsiniz.

Her model aynı zamanda IP68 su ve toza dayanıklıdır, yani onları beş metre derinliğe kadar suya götürebilirsiniz.

Seçtiğiniz bedene göre renk seçenekleriniz farklılık göstermektedir. 40 mm siyah, altın ve gümüş, 44 mm siyah, yeşil ve gümüş olarak gelir, ancak tam olarak hangi renklerin mevcut olduğu yaşadığınız yere bağlı olabilir. Tüm renkler nispeten sessizdir.

Özellikler ve yazılım

Samsung Galaxy Watch4, sınırlı test süremizde çeşitli uygulamaları rahatça çalıştırmak için yeterli olduğunu bulduğumuz bir Exynos W920 yonga seti ve 1.5 GB RAM’e sahiptir. 

Bunu henüz doğru bir şekilde test etmedik – örneğin, GPS özellikleri arka planda çalışırken çeşitli uygulamaları kullanma fırsatımız olmadı – bu yüzden bunlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için tam incelememizi tekrar kontrol edin. özellikleri.

Bu akıllı saatte ayrıca 16 GB depolama alanı var. Bunun büyük bir kısmının uygulamalar ve yazılım güncellemeleriyle karşılanmasını bekleyin, ancak kendi müziğinizi yüklemeniz için yeterli alan olacaktır.

Yazılım, Galaxy Watch 4’ün parlamaya ayarlandığı yerdir, ancak yine de özelliklerini tam olarak inceleyemedik. Samsung, burada tanıdık Tizen yazılımını kullanmıyor ve bunun yerine Wear OS’yi yeniden benimsiyor, ancak kendi dönüşü ile.

Gördüğünüz şey ilk başta Wear OS’ye pek benzemiyor ve bunun nedeni Samsung’un One UI Watch 3 adlı kendi kaplamasına bakıyorsunuz. Google Play Store’a erişiminiz var – bu da daha büyük bir seçeneğiniz olduğu anlamına geliyor. önceki Tizen saatlerine göre daha fazla uygulama – ancak tasarım hala Samsung’u belirgin bir şekilde hissettiriyor.

Önceki Samsung saatlerindeki yazılımın hayranıysanız, burada da çok fazla değişiklik görmeniz pek olası değildir; ancak, değişikliklerin Galaxy Watch 4’te daha fazla işlevselliğe izin vermesini umuyoruz ve tam incelememiz sırasında daha fazlasını paylaşabileceğimizi umuyoruz.

Yine de kayda değer bir şey, Samsung Galaxy Watch4’ün bir iPhone ile eşleştirilemeyeceğidir – bu nedenle Android telefonlarla sınırlısınız.

Fitness ve pil ömrü

Samsung Galaxy Watch4 incelme yaptığımızda, bir fitness ve sağlık cihazı olarak tasarlanmıştır ve koşuları takip etmek için GPS, optik kalp atış hızı sensörü, EKG desteği ve daha fazlasını içeren bir dizi özellik ile birlikte gelir.

Büyük fitness değişiklikleri, saatin kalp atış hızı, kan oksijen seviyeleri ve vücut kompozisyonu için üç farklı sensörü çalıştırmasını sağlayan yeni bir 3’ü 1 arada sensör biçiminde gelir. Bu listedeki son özellik, tek yeni özelliktir, ancak bu, tüm sensörlerin ilk kez birleştirilmesidir.

Bununla birlikte, vücut kompozisyonu, kan basıncı ve EKG dahil olmak üzere bu özelliklerin birçoğunun çalışması için saatin bir Samsung akıllı telefonla eşleştirilmesi gerekir.

Samsung, vücut kompozisyonu ölçüm araçlarının iskelet kası kütlesi ve vücut yağ yüzdesi gibi temel fitness ölçümlerini anlamanıza yardımcı olmak için tasarlandığını söylüyor. Bu özellikleri henüz tam olarak incelemedik, bu nedenle daha fazlasını öğrenmek için tam incelememizi tekrar kontrol edin.

Watch 4’ün pil ömrünün ne olacağını henüz bilmiyoruz, ancak daha küçük olan 40 mm’lik versiyonun 247 mAh hücre ile geldiğini biliyoruz, daha büyük model ise 361 mAh hücreye sahip. Kutu içeriğine şarj aleti dahildir.

Tam inceleme sürecimiz sırasında pil ömrünü tam olarak test edeceğimizden emin olacağız, ancak bu saatin tek bir şarjla en az birkaç gün dayanmasını bekliyoruz.

Samsung Galaxy Watch4

Samsung Galaxy Watch4 incelme sonucu ekleyeceklerimiz, önceki saatlere kıyasla önemli bir donanım yükseltmesi getirmiyor – onu potansiyel olarak heyecan verici bir cihaz yapan buradaki yeni yazılım.

Galaxy Watch 4 Classic, birçoğunun bir akıllı saatte isteyeceği bir tasarıma sahip, ancak bazı sağlam fitness özellikleri sunan daha küçük bir alternatif arıyorsanız, ‘normal’ Watch 4 harika bir seçim gibi görünüyor.

78 / 100
Benzer Gönderiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.