Apple Watch Series 5

Apple Watch Series 5
Apple watch 4 bir zaferdi ancak şu anda ön sipariş vermek için hazır olan ve yeni donanım özellikleri, tamamlamaları ve kutusundaki WatchOS 6 ile tamamlanan yeni Apple Watch Series 5 ile değiştirildi.

Apple Watch Series 5 çıkış tarihi: 20 Eylül 2019
Fiyatlar 399 £ / 399 $ ‘dan başlar
Uluslararası acil arama (yalnızca hücresel model)
Ek alüminyum ve paslanmaz çelik yüzeyler
Seramik ve titanyum kasa seçenekleri
watchOS 6 önceden yüklenmiş olarak geliyor
Entegre pusula
18 saatlik pil ömrü
Her zaman açık ekran


Apple Watch Series 4, sektöre hakim giyilebilir ürünler için atılmış önemli bir adımdı. Daha öncekilerden daha hızlı, daha ince ve daha geniş ekranlı, aynı zamanda düşme tespiti ve iyileştirilmiş kalp sensörleri ve bir EKG gibi yeni sağlık özellikleri de ekledi.

Apple’ın 10 Eylül Özel Etkinliği şimdi sona erdiğinde, yeni Seri 4 Serisi ile değiştirildiği gibi 4. Seri’nin şirketin mağaza raflarındaki mevcudiyetine veda ediyoruz. donanım özellikleri ve watchOS 6 yerleşik, ayrıntıları aşağıda.

OLED ekranlarından ziyade havadaki watchOS güncellemelerinden veya mikro-LED’e geçiş yapılmadığından hala bahsedilmedi – ancak böyle bir ihmalin şaşırtıcı olmadığı gibi, böyle bir değişikliğin gelmesi beklenmiyor. 2020’ye kadar.

Daha fazla ayrıntı ve kararımızı Apple Watch Series 5 incelememizde bulabilirsiniz.

Apple Watch Series 5: Çıkış Tarihi

Apple Watch Series 5 13 Eylül’de saat 13: 00’de (İngiltere’de) ön sipariş vermek için hazırdı ve 20 Eylül’de bir hafta sonra piyasaya sürüldü.

“ABD, Porto Riko, ABD Virjin Adaları ve diğer 38 ülke ve bölgede” bulunur.
Apple Watch Series 5: Fiyatı

Apple, 2019 giyilebilir modelinin piyasaya sürülmesiyle biraz çılgına döndü ve Series 5’in sahip olabileceği yeni bitirmelerin bir bereketini üretti.

Bu nedenle, her malzeme seçimi kendi fiyat etiketiyle geliyor, (şimdi% 100 geri dönüştürülmüş) alüminyum kasa modelleri işleri 399 £ / 399 $ ‘dan başlıyor.

Apple Watch serisi 5 basın görüntü titanyum portre

Paslanmaz çelik bir gövde (yeni altın ve siyah uzay kaplamaları dahil) istiyorsanız, fiyatlar 699 £ / 699 $ ‘dan başlar, bazı meraklı kayışlar ise fiyatı 1.499 £ / 1.499 $‘ a kadar çıkarabilir.

Seri 5 ayrıca, hem fırçalanmış bir gümüş kılık hem de fırçalanmış bir uzay siyahı varyantında ortaya çıkan yeni bir titanyum gövdeli modelin yanı sıra sizi en az 1.299 usd değerinde beyaz seramik gövdeli bir Apple Saatin yeniden üretilmesini de görüyor. “elmas benzeri bir kaplama” ile tamamlayın. Bu yeni SKU’ların fiyatları 799 £ / 799 $ ‘dan başlıyor.
Apple Watch 5: Tasarım

Apple gazeteciliği balonunun dışındaki çoğu insan, Seri 4’ün önceki üç Apple Watch’a tam olarak benzettiğini söylerdi ve tartışmak zor – genel tasarım dili, eğriler ve kenarlar, oranlar, eskisi gibi ya da aynıydı .

Bununla birlikte, neredeyse farkedilebilen yinelemeli güncellemeler dünyasında (ve tamamen aynı görünen üç modeli izleyerek), Seri 4’teki tasarım değişikliklerinin karşılaştırmalı olarak radikal – Seri 5’te de belirtilen tasarım değişikliklerinin aynı derecede radikal olduğunu kabul edebiliriz. Yeni bitirmek de.

Apple Watch Series 5 basın görüntü nike seramik hermes

Temel olarak ekran daha büyük ama daha düz (Seri 3 ve önceki sürümlere kıyasla) ve bileğinize fazladan herhangi bir fazladan bir yük taşımak zorunda kalmadan önemli ölçüde daha fazla ekran alanı elde edersiniz. Tamam, orada yuvarlak bir ekrana geçerek tam olarak değil ama alabileceğimizi alıyoruz.

Apple Watch 5: Yeni Özellikler

Yeni Seri 5’in görünümleri için bu kadar, yüzey altında neler değişti?
İşlemci

Apple lansmanında, potansiyel olarak en yeni smartwatch’larını çalıştıran S5 işlemcisinden hiç bahsetmedi. Bunun yerine, şirket seyircinin dikkatini, Series 5’in bir sonraki yeni başlık özelliğini desteklemeye yardımcı olmak için hepsi bir arada çalışan yeni bir ekran sürücüsüne, ortam ışık sensörüne ve entegre güç yönetim devresine çekti …

Her zaman açık olan ve artık en yeni Apple Watch Series 5 deneyimini ön plana çıkaran bir ekran. ‘Her Zaman Açık Retina Ekranı’ olarak adlandırılan Apple Watch’un şık yeni LTPO ekranı, saatinizin yüzleri ve çeşitli komplikasyonları artık sürekli olarak görülebiliyor.

Önceden Apple Watch’ın ekranı, yanınızdayken kolayca kapanacaktı ya da eliniz cebinizde kaldıysa, örneğin, Seri 5’in ekran ayarı, yükseltmeyi başlatmak zorunda kalmadan şimdi seçtiğiniz yüze göz atabileceğiniz anlamına gelir. uyandırma hareketi.

Şirketin yeni özellik için kullandığı durumlar arasında çalışma da vardı – uyanma hareketini kaldırabilecek durumda olmasanız bile anında kullanılabilen ölçümler mevcut. Ayrıca Apple’ın şu anki saatinin yüz çizgisinin tamamı bu yeni her zaman açık olan paneli desteklemediğinden emin oldu.

Apple’ın mevcut OLED teknolojisinden mikro-LED’e uzun vadeli bir geçiş düşünerek ince ve güvenilir olduğunu ve OLED’den daha az güç harcadığını biliyoruz (ve bundan sonra tartışacağımız pil ömrüne yardımcı olur). Tedarik zincirindeki kaynaklar, bu geçişin Seri 5’e zamanında gelmesini beklemek için henüz çok erken olduğunu ancak fikrin gelecek yılki Apple Watch için hala ayakları olduğunu gösteriyor.

Çince dilindeki Economic Daily News web sitesi Apple’ın 2020 Apple Watch’ın mikro LED ekranlarla gelmesini sağlayacak iki tedarikçiyle anlaşma imzalamaya yakın olduğunu iddia ediyor. Bu şirketlerden biri olan Sui Bao, siteye mikro-LED modül üretim hattının hazır olduğunu ve “ABD smartwatch endüstrisi ile gerçekten temas halinde” olduğunu söyledi. Şirket, bu yılın 4. çeyreğinde seri üretime girebileceğini ve 2020’de ortaya çıkan ürünleri ürettiğini belirtti.

Depolama

Yerleşik depolama nispeten yakın bir zamanda yükseltildi (yalnızca hücresel modeller için Seri 3’te 16GB tanıtıldı ve tüm Seri 4 modellerine dahil edildi; önceki tüm sürümler 8GB’le geldi) ve giyilebilirler için düşük öncelikli olma eğilimindedir. Bu nedenlerden ötürü, Apple açıkça söylemediği halde, Seri 5’in tekrar 16GB’dan geldiğinden şüpheleniyoruz.

pil

Seri 2’den bu yana pil performansında kademeli bir düşüş olduğunu farkettik. O zamandan beri her nesiller, öznel testlerimizde, önceki modele göre şarjlar arasında biraz daha az zaman aldı – daha güçlü cipslerin, daha büyük ekranların ve daha büyük akü hücreleri için fazladan boşluk olmaması.

Apple, “tüm gün pil ömrünü” göz önünde bulunduran Seri 5’ten 18 saatlik kullanım teklifinde bulunuyor – tıpkı Seri 4’te olduğu gibi, yeni entegre güç yönetimi devresinin göze çarpan faydalar getirip getirmediğini ölçebiliriz ömür boyu.

Sağlık özellikleri

Yeni sağlık özellikleri bakımından, zaten izlediklerimizin 6 gördüğü çeşitli kapanımların üstünde ,OS 6, döngü izleme ve işitme sağlığı gibi masaya getirdi, Apple sadece ortaklaşa yürüttüğü çalışmalar bağlamında konuya gerçekten değdi çeşitli akademik ve tıbbi kurumlar.

Apple Watch kullanıcıları, yalnızca yeni bir Seri 5’i spor yapanlar değil, yeni Apple Research uygulamasıyla, işitme sağlığı, kadınların hareketliliği ve kalp sağlığına yönelik çalışmalara verilere katkıda bulunabilecekler.
Pusula

Orienteer’lar, özel bir uygulamanın yanı sıra, bir saat yüzündeki komplikasyonlarla erişilebilen, Series 5’in makyajının bir parçası olarak yeni bir pusulanın eklenmesini takdir edeceklerdir. Bu deneyim aynı zamanda kullanıcıya başlık, eğim, enlem, boylam ve mevcut yükseklik gibi ek konum verileri de sağlar.

Üçüncü taraflar, yeni donanımı, watchOS deneyimlerinde kullanabilecekler.

Emniyet

Hücresel Apple Watch modelleri bir süredir telefonsuz acil durum servisleriyle iletişim kurabiliyor olsa da, Seri 5, kullanıcıların uluslararası acil durum araması yapmasını sağlar; bu, saatlerinin dünyanın neresinde olursa olsun ilgili acil servislere bağlanabilmesi anlamına gelir. Bu özellik aynı zamanda Seri 4’te tanıtılan düşme algılamasıyla da çalışır.

Yazılım

Apple Watch Series 5, önceden yüklenmiş olan watchOS 6 ile birlikte gelir. watchOS 6, ilk defa bir cihaz içi uygulama mağazası, işitme duyunuzu korumak için ortam gürültüsü düzeylerini ölçen bir uygulama ve uzun vadeli Etkinlik eğilimleri içeren bir dizi yeni özelliğe sahiptir.

Bu yazılım güncellemesi 3 Haziran’da gösterildi ve şu anda geliştiriciler için bir beta olarak mevcut. Yazılımın son kamu sürümü, Eylül ayının sonunda Seri 5’in lansmanına denk gelecek şekilde piyasaya sürülecek.

Ancak bu hikayenin sonu değil. 2016’daki Apple Watch Series 1 bile watchOS 6’yı yükleyebilir, bu nedenle üç veya daha fazla yıl yazılım desteği beklemeniz mantıklıdır.

70 / 100
Benzer Gönderiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.