Samsung Galaxy S21

Samsung Galaxy S21 Ultra Gün Yüzüne Çıktı

Haberler Samsung Teknoloji

Samsung Galaxy S21 Ultra Gün Yüzüne Çıktı, Avrupa’da satılacak olan Exynos 2100 işlemci ile beraber gelecek.

Samsung’un amiral gemisi akıllı telefon modellerinin tanıtımına sayılı günler kaldı. Hal böyle olunca cihazlarla ilgili birçok detay yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Serinin en tepesinde yer alacak model olan Samsung Galaxy S21 Ultra, benchmark testinde göründü. Testte cihazın işlemcisinin ortaya koyduğu performansla birlikte cihazın bazı teknik detayları da görülebiliyor.

Samsung Galaxy S21 Ultra detaylandı

Exynos 2100 işlemci kullanılan modelin detaylarının sızması önemli bir gelişme. Çünkü Amerika’da Snapdragon işlemcili cihazlar satılırken ülkemiz de dahil olmak üzere Avrupa’da Exynos işlemciden güç alan modellere yer veriliyor.

Benchmark testinde cihazın kodunun SM-G998B olduğu görülüyor. İşlemcinin tek çekirdek testinde 1.006 puana, çoklu çekirdek testinde ise 3,059 puana ulaştığı dikkat çekiyor.

İşlemcinin baz frekansının 2,21 GHz olduğu görülüyor ve bu da güç tasarrufu sunan Cortex A-55 çekirdeğe işaret ediyor. Daha önce ortaya çıkan Snapdragon 888’li Samsung Galaxy S21 Ultra testleriyle karşılaştırıldığında Exynos işlemcinin az da olsa önde olduğu anlaşılıyor. Ancak her iki ürünün de henüz piyasaya sürülmediğini ve testlerin kesin sonuçlar vermediğini göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Exynos 2100 işlemcide 2,91 GHz hızında çalışan X1 çekirdeğinin yanında üç adet 2,81 GHz hızında çalışan Cortex A78 ve dört adet 2,21 GHz hıza ulaşan Cortex A55 işlemcinin bulunacağı öngörülüyor. A78 ve A55 çekirdekleri, Snapdragon 888’de yer alan rakiplerine göre daha yüksek frekans hızında çalıştığı için testlerde Exynos 2100’ün öne çıktığı düşünülüyor.

Samsung Galaxy S21 2021 scaled

Ram

Samsung Galaxy S21 Ultra modelinin 12 GB RAM ile gelmesi bekleniyor. Android 11 işletim sistemiyle geleceğine kesin gözüyle bakılan modeldeki asıl geliştirmelerin ise kamera tarafında yapılması bekleniyor.

Kamera

Galaxy S20 serisine göre çok daha gelişmiş bir kamera modülüyle gelmesi beklenen Galaxy S21 Ultra’nın kamera konusunda rekabeti bir adım öteye taşıyacağı düşünülüyor. 14 Ocak tarihinde tanıtılacak ve kısa süre içerisinde raflardaki yerini alacak olan Galaxy S21 ailesiyle ilgili daha detaylı bilgiler için bir süre daha beklememiz gerekecek.

Samsung galaxy s21 yeni bir video yayınladı

Kaynak: https://browser.geekbench.com/v5/cpu/5343291

89 / 100

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.