Huawei-Mate -X

Huawei, Mate X katlanabilir telefonun, The Wall Street Journal’ın Cuma günkü haberine göre, Huawei ‘nin 2.600 $’ fiyat biçtiği Mate X’in satışının ertelendiğini bildirildi. Çin teknoloji devinin katlanabilir telefonun lansman tarihini eylül ayına kadar ertelediğini bildirildi.

Huawei, kısmen telefonun katlanabilir ekranının kalitesini artırmak için Mate X’in satışlarını erteledi, şirketin başkan yardımcısı olan Vincent Peng, Hong Kong’daki bir teknoloji konferansı sırasında Journal’a verdiği demeçte.

“Çok fazla test yapıyoruz,” dedi Peng, Gazeteye, Huawei’nin yeni telefonunu en kısa sürede piyasaya sürmek için büyük çaba sarfettiklerini belirtti.

Bu haber, Samsung’un katlanabilir telefonu olan Galaxy Fold’un yayınlanmasını duraklatmasının ardından geldi. 1.980 $ ‘lık katlanabilir telefonun ABD’de 26 Nisan’da satışa sunulması planlanıyordu, ancak Samsung inceleme birimlerindeki çok sayıda ekran sorunu nedeniyle telefonun piyasaya çıkarmasını erteledi. Samsung, telefonun çıkış tarihinintarihinin “önümüzdeki haftalarda” açıklanacağını söyledi.

Mate X gecikmesi, dünyanın bir numaralı telekom tedarikçisi ve 2 numaralı telefon üreticisi olan Huawei için çok büyük bir sorun.

Peng, Mate X’in gecikmesinin tedarik zinciri sorunlarından kaynaklanmadığını belirtti.

56 / 100
Benzer Gönderiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.