pitbull token

PITBULL Token Nedir?

PITBULL Token, 17 Mart 2021 tarihinde Binance Smart Chain ağı üzerinde listelenen, kripto para kontrat denetmenleri tarafından kontratı incelenip (audit) hiçbir güvenlik riski olmadığı kanıtlanan ve ilk günden itibaren tümüyle PIT yatırımcılarından oluşan topluluk üyelerince katkılar sunularak yürütülen Merkeziyetsiz Bir Topluluk Projesi’dir.

Yatırımcılar, oluşturdukları topluluk ile en başta logo ve web sitesi, sosyal medya platformları, iletişim kanalları olmak üzere grafik dizaynlar, videolar, içerikler üreterek projeyi bugüne kadar taşıdılar. Bu durum ve proje sahipliğinin tekrar ilan edilmesi, kontratı son derece güvenli hale getiren ana etkenlerdendir.

Grafik tasarımcılarından websitesi geliştiricilerine, yazılımcılara, yazarlardan, çevirmenlere, analistlere ve hatta müzisyenlere kadar birçok dalda yeteneği olan ve PIT’e yatırım yapan gönüllüler projenin sağlam adımlarla gelişmesine yardımcı oldu. Her geçen gün yeni kişiler topluluğa katılmaya ve yetenekleriyle projeye katkı sunmaya devam ediyorlar.

Bu kadar kısa sürede büyük bir ilerleme kaydeden proje adına topluluk, dünyanın farklı yerlerinden insanların çabaları ile Blockchain çağının doğuşuna tanıklık ederek PIT için her geçen gün kilometre taşları inşa etmeye devam ediyor.

Pitbull Coin nasıl alınır

Pitbull bir coin olmasa da hep coin olarak anılır ancak Pitbull bir Token’dir.

Pitbull Coin veya Token nasıl alınır? Nerden Alınır? Herhangi bir dijital para cüzdanınız ( Trust wallet, Metamask gibi) varsa Pancakeswap, Pitbullswap, 1inch platformlarına bağlanarak bu yol ile alabilirsiniz.

Diğer seçenek ise kripto para borsasından satın alabilirsiniz.

Pitbull Token Hangi Borsadan Satın alınabilir?

Mexc Global, ZT Global, Hotbit, Coinex, Bitget, Bitrue, Bkex, İndoex, Whitebit, Cointiher, Latoken, Okx borsalarından üye olamk şartı ile alabilirsiniz.

Güvenlik

Pitbull akıllı kontratı ve konsepti gereği son derece güvenli olan bir kripto para projesidir. Proje geliştiricisinin token kontratının sahipliğini, ilk yayınlanmadan itibaren tamamı ile bırakarak projeyi yatırımcılara adadığını ve toplam arzın yarısını başlangıç itibarıyla yaktığını belirtmek isteriz. Kontrat gereği yapılan bütün işlemlerin bir kısmı otomatik olarak likidite havuzuna aktarılmakta ve bir kısmı da yakılarak sonsuza kadar kilitlenmektedir. Geliştirici, toplam arzın yarısını proje yayınlanmadan yakarak projenin sahipliğinden feragat ettiği için kontrat gereği hiçbir şekilde kontrata ulaşılıp bir değişiklik yapılma imkanı kalmamıştır. Likiditeye ulaşılamadığı için Pitbull Kontratı gereği son derece güvenlidir.

(Bscscan.com üzerinden kontrat kodunu okuyabilirsiniz.)

 • Pitbull için ön satış yapılmamıştır. Adil bir listelenme ile hayata geçmiştir.
 • Kontrat ve proje sahipliği başlangıçta tekrar ilan edilmiş, başlangıç likiditesi ile toplam arzın 50%’lik kısmı BSC ağındaki akıllı kontrat ile sonsuza kadar ölü* (kilitli) adreste kilitlenmiştir.
 • Projeyi bu noktaya getiren ve geliştiren mevcut ekibin tamamı gönüllü yatırımcılardan oluşmaktadır.

Pitbull token kontratı, profesyonel kripto para kontrat denetmenleri tarafından incelenmiş (audit) ve hiçbir güvenlik riski olmadığı kanıtlanmıştır. Techrate tarafından denetlenen ve güvenli olduğu sonucuna ulaşılan güvenlik rapor detayları ve bağlantısı için:

 • Yüksek güvenlik riski bulunmamıştır.
 • Orta risk seviyeli güvenlik riski bulunmamıştır.
 • Düşük seviyeli güvenlik riski bulunmamıştır.
 • Kontrat sahipliği ayrıcalıkları yoktur.


https://github.com/pitbullBSC/Audit/blob/main/Pitbull%20Official%20Audit.p
df

Kontrat ve Teknik Detaylar için Faydalı Notlar/Linkler

Pitbull Kilitli (ölü) Adres: Kontrat geliştiricisi dahil hiç kimsenin ulaşıp değişiklik yapamadığı ve kontrol edemediği adres.
Likidite Havuzu: Akıllı kontrat ile kilitlenmiş ve token çiftinin alım satımının yapıldığı fonlardır. Likidite havuzları; merkeziyetsiz alım satım imkanı sağlar. (PIT/BNB veya BNB/PIT)
Pitbull Kontrat adresi
https://bscscan.com/token/0xa57ac35ce91ee92caefaa8dc04140c8e232c2e5
0

Pitbull Token kilitli (ölü) adres
https://bscscan.com/token/0xa57ac35ce91ee92caefaa8dc04140c8e232c2e5
0?a=0x000000000000000000000000000000000000dead

Pitbull Token kilitli likidite adresi
https://bscscan.com/token/0xb450cbf17f6723ef9c1bf3c3f0e0aba368d09bf5?
a=0x000000000000000000000000000000000000dead

Şeffaflık

Şeffaflık, PITBULL Token ekibinin ve topluluğun önceliklerinin başında gelmektedir. Yeni gönüllüler sürekli takıma katılmakta ve katkılar sunmaktadır. Yetenekleriniz, ilgi alanlarınız veya mesleğiniz nasıl katkı sunmaya uygunsa, topluluğa katılmaya ve projeyi büyütüp duyurmaya davetlisiniz. Projenin atacağı her adıma bütün topluluğun oylaması ile karar verilmektedir. İlk günden itibaren borsa listelenmeleri, reklam anlaşmaları ve bağış için barınak seçimi dahil her adıma bütün topluluğun oyları ile karar verilmektedir. Yatırımcının söz sahibi olduğu nadir projelerden biri olan $PIT için Pitbull ekibi ileri vadede projenin Governance (Yönetişim) sistemine evrilmesini planlamaktadır.

Topluluk Cüzdanı

Geliştirici – takım cüzdanı ve fonu bulunmayan bir topluluk projesi olan PITBULL Token adına, projenin gelişimi için yatırımcıların bağış yapabileceği bir topluluk cüzdanı açılmıştır. Topluluk cüzdanı multi-sig (çoklu imza) teknolojisi ile korumalıdır. (Multisig, iki ve daha fazla kullanıcının bir grup olarak dokümanları imzalamalarını mümkün kılan özel bir tür dijital imza olan çoklu-imza anlamında kullanılır. Yani çoklu imza, birden fazla eşsiz imzanın kombinasyonu ile oluşturulur. Multisig teknolojisi kripto para dünyasında kullanılmaktadır.) Herhangi bir işlem için birden çok topluluk üyesinin onayı gerekmektedir. Bugüne kadar topluluk cüzdanından proje adına yapılan ödemeler şu şekildedir:

 • $20,000 WhiteBit Borsası listeleme ücreti
 • $7,000 CoinTiger Borsası listeleme ve promosyon ücreti
 • $5,400 Indoex Borsası listeleme ücreti
 • $3,250 UniRocket & PriceBot reklamları
 • $15,000 Hotbit Borsası Listelenmesi

Pitbull Topluluğu ayrıca kar amacı gütmeyen hayvan barınaklarına bağışlar yapmıştır.

RoldaORG (Romanya)

Bullies in Need (Kanada)

KenneltoCouch

Topluluk cüzdanının bütün hesap hareketleri açık bir şekilde bu adresten anlık görüntülenebilmektedir.

https://gnosis-safe.binance.org/#/safes/0x10890200F87A09e3d6D6c0a109Ff4440dCF992c1

PIT Token Tokenomik (Token Ekonomisi) detayları:

 • Toplam Arz 100,000,000,000,000,000 PIT’tir.
 • Toplam arzın %50’si başlangıçta tam anlamıyla “kara delik”te geri dönüşü olmaksızın yakılmıştır.
 • İşlem başına maksimum limit 500,000,000,000,000 PIT’tir.
 • Her bir token işleminde %2’lik bir kısım otomatik olarak tokeni elinde tutan kullanıcılara dağıtılır.
 • Yapılan her işlemin %2’lik kısmı da sonsuza kadar kilitlenmek üzere ölü adrese otomatik olarak eklenmektedir. Bir diğer deyişle akıllı kontrat ile yakılarak toplam arz sürekli olarak azalmaktadır. Bu fona kontrat gereği kimsenin ulaşımı yoktur. Dolayısı ile projeyi bu açıdan güvenilir hale getirmektedir.
 • Şu anda (05.29.2021) toplam arzın 57’%den fazla kısmı yakılmış durumdadır.

Cüzdanınızda PIT tutarak PIT adedini Çoğaltma

Kontrat gereği Pitbull Token sahipleri otomatik olarak tüm işlemlerin %2’lik dağıtımından pay almaktadır. Bu eşsiz ve kolay yol sayesinde kullanıcılar herhangi bir platformda token stake etmeden yada token göndermeden sadece cüzdanlarında bulundurarak daha fazla token elde edebilirler. Bu ayrıca stake için yapacağınız ağ ücreti veya işlem gideri gibi masraflardan kurtulmanızı da sağlar. PITBULL Token cüzdanınızda tuttunuğunuz sürece ödül PIT’ler cüzdanınıza eklenecektir.

EKOSİSTEM: Kullanım Alanları / Uygulamalar

Gönüllü yazılım ve web geliştiricisi takım sürekli olarak PIT ekosistemi için kullanışlı yeni projeler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Sadece üç aya yakın bir geçmişe sahip olan Pitbull (03.17.2021) şimdiye kadar birçok projeye imza attı ve yenilerini tasarlamaya devam ediyor.

Kullanımda olan

PitTracker (Beta)

PITBULL Token yatırımcılarının kolayca cüzdanında tuttukları PIT miktarını ve otomatik olarak kazandıkları ödül PIT miktarını takip edebilecekleri işlevsel bir platform. Uygulamada bulunan adres kısmına cüzdan adresinizi yapıştırıp bakiyenizi, kazancınızın dolar karşılığı değerini ve işlem geçmişlerinizi görüntüleyebilirsiniz. Kullanıcılar ayrıca topluluk bağış cüzdanı bakiyesini ve hesap hareketlerini anlık olarak PitTracker uygulaması üzerinden görüntüleyebilir.

https://tracker.pitbull.community/

PitCharts (Beta)

Binance Smart Chain (BSC) ağındaki tüm projelerin çizelgelerini grafiğini ve anlık işlemlerini analiz araçları kullanarak takip edebileceğiniz bir grafik görüntüleme platformu. Sadece PITBULL Token değil favori varlıklarınızı takip etmek, diğer yatırımlarınızın grafiklerini görüntülemek, trendleri belirlemek ve alım satımları doğrudan izlemek için PitChart uygulamasını kullanabilirsiniz.

https://charts.pitbull.community

PitFarm

Kullanıcılara PIT-BNB (v1) stake ederek puan kazanabilecekleri ve bu puanlar ile orijinal Pitbull NFT’leri elde edebilmelerine olanak sağlayan bir farming platformu. Kullanıcılar ayrıca direk olarak da uygulama üzerinden NFT satın alabilirler. Bu NFT’lerden elde edilen gelir topluluk cüzdanına aktarılmakta ve burada biriken fonlar projenin gelişimi bağış vb. amaçlar için kullanılmaktadır.

Satışlardan elde edilen gelirin kullanım dağılım şu şekildedir:

 • 15% projenin tanıtımı için reklam harcamalarına
 • 15% hayvan barınağı bağış cüzdanına
 • 60% likidite havuzuna gönderilerek yakılır ve toplam arzın daha hızlı azalmasına yardımcı olur
 • 10% NFT’lerin tasarımı ve satış platformlarına yüklenmesi içinkullanılan işlem giderleri

https://farm.pitbull.community/

PitSwap (Alpha)

Yeni yatırımcılara daha kolay alım satım imkanı sunan sadece PITBULL Token değil diğer BSC projelerinin de alım satım işlemlerinin yapılabileceği bir merkeziyetsiz borsa platformu. (Automated Market Maker * Otomatik Piyasa Yapıcı) Kullanıcı dostu ve etkili bir ara yüze sahip olan PitSwap üzerinden dilediğiniz BSC projesinin kontrat adresini yapıştırıp ekleyerek işlem yapabilirsiniz.

https://swap.pitbull.community/

PitStore (Alpha – Yapım Aşamasında)

Yatırımcıların ve Pitbull severlerin resmi $PIT ürünlerini alabilecekleri online mağaza platformu. Şuan için USD ile yapılabilen alışverişlere yakında PITBULL Token ile ödeme özelliği de gelecek. Marka değerimizi artıracak bu ürünlerden elde edilen gelirin tamamı topluluk proje gelişimi ve barınak yardımı amacı ile bağış cüzdanına aktarılmaktadır. Ayrıca bir kısmı da yakılarak NFT satışında olduğu gibi toplam arzın azaltılması sağlanmaktadır.

https://shop.pitbull.community/

PitStop (Tasarım aşamasında)

Bütün Pitbull uygulama ve araçlarının tek bir yere bağlayıp kolayca ulaşılmasını sağlayan ve cüzdanınızı bağlayarak ulaşabileceğiniz sosyal bir platform. Ekosistemde en kullanışlı proje olarak öne çıkması düşünülüyor.

PitFund (Planlama aşamasında)

PIT’in kullanım alanını bir para birimi olarak genişletecek olan ve ihtiyaç sahiplerini desteklemek amaçlı kullanılacak bir bağış platformu.

PitGames (Plan aşamasında)

PITBULL Token web sitesinde kullanıcılara çeşitli oyunlar oynamalarına imkan sağlayacak olan site içi bir platform.

Ortaklıklar

Bağışlar

Kennel To Kouch (K2C)

Kennel to Couch, kar amacı gütmeyen ve tehlike altındaki Pitbullları kurtarıp onların yeni, güvenilir yuvalar bulmasına gönül vermiş bir organizasyon. Pitbulların bakımına sponsorlar bulup sahiplenilene kadar bakımını üstleniyorlar. Pitbull Topluluğu olarak Kennel to Couch’a bu misyonlarında sonuna kadar destek olacak ve seslerini duyurmalarına yardımcı olacağız. Sponsorlu Pitbullar için ayrıca NFT’ler PitFarm platformu aracılığı ile alınabilmektedir. Buradan elde edilen gelirin tamamı sponsorlu pitbullun bakımı için kullanılmak üzere K2C’ye iletilmektedir.

Pitbull (PIT) ayrıca Kennel to Couch kripto bağışları için resmi tokendir.

https://kenneltocouch.org/2021/05/crypto-sponsor-pit-token

Stratejik Ortaklıklar

PIG Finance – PIG Token (https://pigtoken.finance/)
Friction Finance – TAO Token (http://friction.finance/)
UniTracker (http://unitracker.app/)

Pitbull Takımı

Başlangıcından itibaren token sahipliği topluluğa bırakıldığı için takım tamamen gönüllü yatırımcılar tarafından oluşmaktadır. Geliştirici-Takım fonu yoktur. Geliştirici/proje sahibi/CEO olarak adlandırabileceğimiz kişi/kişiler sürece en başından itibaren dahil olmamıştır.

Topluluk takımından bazı öne çıkan üyeler ve nitelikleri:
@Jackiboi (Jack) – İletişim / Yazılım Mühendisliği
@SevenDigitz(Jari) – Topluluk Yöneticisi / İletişim
@Y4nnS(Y.S) – Pazarlama ve Reklam, İletişim, Proje Gelişimi
@prashcha(Prash) – Yazılım Mühendisi
@cryplox99(Crypo Lox) – Pazarlama Stratejisti
@kndwin(Kevin) – Yazılım-Kod Mühendisi

PITBULL Token takımı yapısında ayrıca farklı alanlarda gönüllü ekipler görev almaktadır. Her geçen gün yeni gönüllüler takıma katılıyorlar.

Yönetim

Şuan için 48 kişiden oluşan ve çeşitli katkılar sunan bu ekip Pitbull projesinin gidişatına yardımcı olmaktadır.

Reklam – Tanıtım

Ana ekipten 15 kişilik bir gönüllü grup sosyal medyada proje tanıtımını bayrıca resmi sosyal medya hesaplarını fikirler paylaşarak yönetmektedir.

Medya-Tasarım

Yine gönüllü büyük bir ekip PITBULL Token için grafik tasarım, video, NFT, resim, poster gibi çalışmalar üreterek projenin gelişmesine profesyonel olarak katkıda bulunuyorlar.

Yazılım-Program-Web Ekibi

Yaklaşık 20 kişilik bu ekip PIT için kullanım alanı sunan çeşitli uygulamalar geliştirmekte ve topluluğun uygulama fikirlerini hayata geçirmektedir. PitSwap, PitFarm, PitTracker gibi uygulamaları geliştiren ekip. Bu takımların içinden veya farklı gönüllüler Pitbulla makaleler yazarak, farklı dillere çeviriler yaparak yeni üyelere Telegram üzerinden veya farklı platformlardan yardımcı olarak destek olmaktadırlar. Pitbull daha çok yatırımcıya ve üyeye ulaştıkça gönüllü takım da büyümeye devam ediyor.

Kaynaklar ve Sosyal Medya Linkleri

PIT Kontrat Adresi: 0xa57ac35ce91ee92caefaa8dc04140c8e232c2e50
BscScan: https://bscscan.com/token/0xa57ac35ce91ee92caefaa8dc04140c8e232c2e50

İnternet Sitesi https://www.pitbull.community/

Twitter https://twitter.com/BscPitbull

Twitter Türkiye https://twitter.com/pitbulltoken_tr

Telegram https://t.me/Pitbull_BSC

Telegram Türkiye https://t.me/pitbullturkey

Medium: https://medium.com/pit-bsc-community

Reddit https://www.reddit.com/r/pitbulltoken/

Facebook: https://www.facebook.com/Pitbull-Token-Community-105251538446526

Discord: https://discord.com/invite/b2Fk6zxfD4

Weibo: http://weibo.com/pitbulltoken

Twitch: https://www.twitch.tv/pitbullbsc

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCU6cga_nxaKxhkaH2T7RSkw

Sorumluluk Beyanı

Bu belge (Whitepaper), Pitbull Token ekonomisi, kullanım alanları, uygulamaları ve işlevi adına daha çok bilgi sağlama amaçlıdır. Herhangi bir teklif veya proje tanıtım, reklam amacı gütmemektedir. Bu belge, herhangi bir fikri, alış veya satış tavsiyesini, herhangi bir kontrata dayalı yatırım tavsiyesini teşkil etmez. Bu belgenin yayınlanması ve paylaşılması yasal şartlara ve kurallara tabi olduğu anlamına gelmemektedir.

Pitbull Coin mi Token mı?

Pitbull coin değil, token grubuna giriyor. Pratikte coin ve token arasında fark yok gibi görünse de yapısal ve teknik olarak farklı bir değeri ifade ediyor. Coin kendine ait merkeziyetsiz blokzinciri ağı olup tamamen bağımsızdır. Oysaki token kendi ağı yoktur ve varolan bir coin ağını kullanarak onun üzerinden değer görür. Token dijital olarak bir varlığın karşılığını ifade eder ve alım satımı coin gibi yapılabilir.

86 / 100

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.