Samsung Galaxy Watch 4 Çıkış Tarihi

Samsung Galaxy Watch 4 çıkış tarihi ve Samsung Galaxy Watch 4’te neler geliştirilecek?

Samsung Galaxy Watch 4 çıkış tarihi, Görünüşe göre beklediğimiz Samsung Galaxy Watch 4, aslında Samsung Galaxy Watch 4 Classic olarak piyasaya sürülecek , Galaxy Watch Active 4 ise Galaxy Watch 4 olarak piyasaya çıkacak. burada bahsediyoruz – Samsung’un bir sonraki şık, birinci sınıf akıllı saati.

En son haberler, Samsung’un daha önce piyasaya sürülmelerinde değişen iki giyilebilir hattının 2021’de birlikte piyasaya sürülebileceğini ve yine de farklı tasarım ve özelliklere sahip olabileceğini gösteriyor.

Bu, bir sonraki üst düzey Samsung akıllı saat hakkında ortaya çıkan bol miktarda sızıntı ve söylentiden yalnızca en sonuncusu ve hepsini aşağıda bulacaksınız. Daha sonra, Samsung Galaxy Watch 4 Classic’ten istediğimiz tüm önemli iyileştirmelerin yer aldığı dilek listemizi aşağıda bulabilirsiniz.

İlk gün çalışan özelliklerden daha iyi bir uygulama durumuna kadar, aşağıda göreceğiniz gibi, Samsung’un bir sonraki akıllı saati için geliştirilebilecek çok şey var. Samsung Galaxy Watch 3’te daha iyi olmasını dilediğimiz birçok şey var ve yeni akıllı saatte iyileştirilecek nelerin kaldığını özetliyoruz.

Ayrıca Galaxy Watch 4’ü ne zaman göreceğimize ve ne kadara mal olabileceğine dair eğitimli bir tahmin de ekledik.

SON HABERLER

Duyduğumuz en son söylentilere göre Samsung Galaxy Watch 4 Classic, 16 GB’lık bir depolama alanıyla gelecek ve 11 Ağustos’ta tanıtılacak gibi görünüyor . Artı, Samsung 11 Ağustos için bir lansman etkinliğini onayladı .

Samsung Galaxy Watch 4 çıkış tarihi ve fiyatı

Samsung , bir sonraki Galaxy Watch’ın muhtemelen Temmuz, Ağustos veya Eylül anlamına gelen “bu yaz” piyasaya sürüleceğini onayladı . Samsung’un bir sonraki büyük Unpacked etkinliği , Galaxy Z Fold 3’ü duymayı beklediğimiz 11 Ağustos’ta onaylandı ve Galaxy Watch 4’ün oraya geleceği söyleniyor.

Ne zaman duyurulsa, muhtemelen piyasaya sürüldüğü zamana kadar muhtemelen iki hafta daha olacak, bu yüzden Galaxy Watch 4’ün Ağustos ayının sonundan önce bileğinizde olmasını beklemeyin. Amazon Kanada kendi adına 27 Ağustos’ta piyasaya sürülecek olarak listelendi .

Samsung Galaxy Watch 4’ün maliyetine gelince, Amazon Kanada 42mm model için 428 CAD (yaklaşık 340 $ / 245 £ / 460 AU $) ve 464 CAD (kabaca 370 $ / 270 £ / AU) fiyatla erken listeledi. 500 $) 46 mm için.

Orada da var bir başka fiyat sızıntısı bir 42mm modeli için 470-500 arası euro (yaklaşık 575 $ / £ 416 / AU $ 765) bir fiyat düşündüren ve 46mm için 500-530 Euro (yaklaşık 610 $ / £ 440 / AU $ 815) arasında bir. Bu Samsung Galaxy Watch 4 Classic için, ancak şimdi Galaxy Watch 4’ün piyasaya çıkmasını beklediğimiz şey bu.

Aslında Galaxy Watch 4 olarak adlandırılan bir saat de olabilir, ancak bunun artık adı dışında Samsung Galaxy Watch Active 4 olduğu düşünülüyor. Her durumda, bu sızıntıya göre bu, yaklaşık 350-370 Euro’dan (kabaca 425$/310£/570$) başlayabilir.

Referans olarak, Samsung Galaxy Watch 3, daha küçük 41 mm model için 399 $ / 399 £ / 649 AU $ ve daha büyük 45 mm model için 429 $ / 419 £ / 699 AU $ ‘dan başlar, LTE bağlantısı istiyorsanız, her iki durumda da fiyat artar, Bu nedenle, yaklaşan model için bir fiyat artışı muhtemel görünüyor.

Samsung Galaxy Watch 4 yazılımı

Samsung, Galaxy Watch 4’ün , şirketin Google ile oluşturduğu yeni Wear OS sürümünün üzerine yerleştirilecek olan yeni One UI Watch arayüzünü çalıştıracağını onayladı .

Samsung ayrıca, örneğin bunun Google Play Store ve Google uygulamalarına erişimi, ayrıca daha hızlı uygulama yükleme sürelerini ve daha doğru sensör okumalarını içereceğini söyleyerek, yazılımın bazı yönlerini de detaylandırdı.

Giyilebilir cihazı bir Galaxy akıllı telefonla eşleştirirseniz, telefonunuza yüklendiğinde giyilebilir cihazınıza otomatik olarak yüklenen uygulamalar gibi şeylerden de yararlanırsınız.

Bu duyurudan önce, bu yeni işletim sisteminin varlığı, Şubat ayındaki aşağıdaki tweet de dahil olmak üzere çok sayıda sızıntı tarafından kapsamlı bir şekilde söylenmişti ve Samsung kaynak kodunda bunun kanıtı bile vardı, bu yüzden çok fazla gelmiyor. bir sürpriz .

samsung galaxy watch4 classic siyah

Samsung Galaxy Watch 4 tasarımı ve ekranı

Amazon Kanada’nın erkenden listelediği gibi, Samsung Galaxy Watch 4 Classic’e resmi bir bakışa yakın olanı gördük .

Aşağıdaki resimde görebilirsiniz ve önceki sızıntılarla eşleşiyor (daha fazlası aşağıda). Listede ayrıca 42 mm ve 46 mm boyutları, sırasıyla 1.19 ve 1.36 inç ekranlar ve paslanmaz çelik yapı gibi bazı ayrıntılar da yer aldı.

Daha önce Samsung Galaxy Watch 4 Classic’i gösteriyor gibi görünen sızdırılmış görseller de görmüştük .

Bunları aşağıda görebilirsiniz ve dönen bir çerçeve, sağ kenarda iki büyük düğme ve beyaz, gri veya siyah renk seçenekleri gösterirler. Görüntülerin yanında belirtilen ayrıntılar arasında 42 mm, 44 mm ve 46 mm boyutları, standart 20 mm saat kayışlarının kullanımı, alüminyum veya paslanmaz çelik kasa seçenekleri ve hem 5ATM su geçirmezlik hem de MIL-STD-810G sertifikası yer alıyor.

Saati her açıdan gösteren benzer görüntüler şimdi sızdırıldı .

Samsung Galaxy Watch 4 Classic’e bir kez daha bakmak için aşağıdaki dönen GIF’lere göz atın . Bunlar harika bir geçmişe sahip bir sızdırıcıdan geliyor ve diğer sızıntılarla eşleşiyor, bu yüzden muhtemelen doğrular.

Ayrıca , bazılarını aşağıda görebileceğiniz standart Samsung Galaxy Watch 4’ü gösteren sızdırılmış renderlar da gördük . Bunlar, daha önce Samsung Galaxy Watch Active 4 olduğu düşünülen, ancak şimdi Active’i adından çıkaracağı söylenen sportif görünümlü bir saati gösteriyor.

Bunun muhtemelen bu makalede bahsettiğimiz ‘Galaxy Watch 4’ olmadığını (şimdi bunun yerine Galaxy Watch 4 Classic olarak piyasaya sürüleceği düşünülüyor) ancak hala bazı belirsizlikler olduğu için belirtmekte fayda var. onları dahil etti.

Diğer tasarım haberlerinde, Galaxy Watch 4’ün yeni bir tedarikçiden alınan pillere uyum sağlamak için şeklini ve boyutunu değiştirmesi gerektiğini görebiliriz . Bataryanın değiştirilmesinin herhangi bir faydası olup olmadığı henüz görülmedi, ancak büyük olasılıkla Samsung ve ATL arasındaki bir anlaşmanın parçası – şirketler 2017’de Galaxy Note 7 yangınları nedeniyle bağları kestikten sonra 2019’da tekrar ortaklık kurdu .

Ancak sızdırılan görüntülerin büyük bir kısmı tasarımda çok fazla değişiklik göstermiyor ve aslında başka bir kaynaktan başka bir kaynaktan Samsung Galaxy Watch 4’ün öncekine benzer bir tasarıma sahip olacağını ve dönen bir çerçeve ile tamamlanacağını duyduk . 2021’deki “Galaxy Z” ile aynı renklerde sunulacak.

Bu son kısım, hem bu yıl henüz hiçbir Galaxy Z modeli piyasaya sürülmediği için hem de yaklaşmakta olan Galaxy Z Fold 3 veya Galaxy Z Flip 3’ü kastettikleri net olmadığı için net değil .

Bununla birlikte, bu telefonlar için söylenti renkleri, Fold 3 için siyah ve yeşil ve Flip 3 için siyah, bej, yeşil ve açık menekşe renklerini içeriyor.

Ayrıca Samsung Galaxy Watch 4’ün 42 mm ve 46 mm boyutlarında gelebileceğini duyduk , her ikisi de Galaxy Watch 3’teki seçeneklerden 1 mm daha büyük, ancak boyutları başka yerlerde duyduklarımıza uygun.

Samsung Galaxy Watch 4 özellikleri ve özellikleri

Samsung Galaxy Watch Active 4’ün güçlü bir yeni 5nm yonga setine sahip olduğu söylendiği için Samsung Galaxy Watch 4 büyük bir güç artışına sahip olabilir ve Active 4’te varsa standart Samsung Galaxy Watch 4’ün de olmasını beklerdik.

Bu yonga seti o zamandan beri başka bir sızıntıda detaylandırıldı . Görünüşe göre adı Exynos W920 ve Galaxy Watch 3’teki Exynos 9110’dan 8,8 kat daha akıcı grafik performansı ve 1,25 kat daha hızlı CPU işlem süreleri sunduğu söyleniyor. Giyilebilir cihaz ayrıca 1,5 GB RAM ile gelebilir (önceki sürümde 1 GB’a kadar). ), depolama alanı 16GB’ta gelirken , büyük bir yükseltme.

Pil cephesinde, Finlandiya’dan bir sertifika listesi 247 mAh pilden bahseder. Bu, 41 mm Galaxy Watch 3’ün piliyle aynı boyutta ve daha büyük Galaxy Watch 4’ün de 340mAh’deki selefi ile eşleşeceğini gösteriyor. Liste ayrıca 5W şarjdan da bahseder.

Bir söylenti ayrıca, yaklaşan bir Samsung Galaxy akıllı saatin , kullanıcının kan şekerini ölçmek için bir şeker ölçere sahip olacağını öne sürüyor . Bunun Galaxy Watch 4 veya Galaxy Watch Active 3 veya her ikisi için mi olduğu belli değil.

Başka bir sızıntı açıkça bir öncekinin yanlış olduğunu ve Watch 4’ün bir glukometreye sahip olmayacağını, bu yüzden belki de olmayacağını belirtiyor.

Bir diğer söylenti sağlık özelliği , giyilebilir cihazın vücut yağ ve kas kütlenizi ölçmesine izin verebilecek bir BIA (biyoelektrik empedans analizi) sensörüdür. Giyilebilir cihazlar için bir Amazon Kanada listesi , aynı çizgide görünen vücut kompozisyonu analizinden de bahseder.

Bu listede ayrıca Wi-Fi, Bluetooth, NFC, GPS, gelişmiş uyku takibi, V02 Max, kan oksijen takibi ve kalp atış hızı monitöründen bahsediliyor.

  • Samsung Galaxy Watch 4’ün Wear OS’ye geçmesi şu anda bir anlam ifade etmiyor

Görmek istediğimiz ve Beklentimiz

Samsung Galaxy Watch 3 ne kadar mükemmel olursa olsun, her zaman iyileştirmeye yer vardır ve Samsung’un aşağıdaki beş şeyle başlamasının iyi olacağını düşünüyoruz.

1. Daha iyi pil ömrü

Pil ömrü, birçok akıllı cihazda bir sorundur ve Samsung Galaxy Watch 3 de bir istisna değildir. Ömrü korkunç olmasa da, testlerimizde iki ila üç günde bir şarj edilmesi gerekiyor.

Daha da kötüsü, pilin boyutu ve sunduğu kullanım ömrü, aslında orijinal Samsung Galaxy Watch’tan bir adım geride, bu nedenle Samsung Galaxy Watch 4 için dört ila dört gidebilen bir pil ile forma geri dönüş görmek istiyoruz. şarjlar arasında beş gün.

Giyilebilir cihazı ince tutarken bu zor olabilir, ancak herhangi bir şirket bunu yapabilirse, Samsung’un kaynaklarından biridir.

2. Daha düşük bir fiyat

LTE’li 45 mm’lik bir model için 399 $ / 399 £ / 649 $’lık bir başlangıç fiyatı ve 479 $ / 459 £ / 849 $’lık bir fiyatla Samsung Galaxy Watch 3 ucuz olmaktan çok uzak. Aslında, başlangıç fiyatı birçok bölgede bir Apple Watch 6’dan daha yüksek , bu da aşırı görünüyor.

Bu nedenle Samsung Galaxy Watch 4 için daha düşük bir başlangıç fiyatı istiyoruz, belki de 329 $ / 279 £’dan başlayan orijinal Galaxy Watch ile daha uyumlu. En azından, Samsung’un fiyatı daha fazla yükseltmemesini umarız.

3. EKG ve SpO2 kutudan çıktı

Samsung Galaxy Watch 3, EKG (elektrokardiyogram), kan basıncı izleme ve uyku apnesini tespit etmek için bir SpO2 monitörü de dahil olmak üzere sağlık özellikleriyle dolu, ancak bunların hiçbiri lansman sırasında tüm bölgelerde mevcut değildi.

Bunun nedeni, bu özelliklerin her birinin etkinleştirilmeden önce çoğu ülkedeki düzenleyici kurumlar tarafından onaylanması gerekmesidir, ancak reklamı yapılan birçok özelliğinin başlangıçta çalışmadığı bir premium ürüne sahip olmak utanç vericiydi.

Dolayısıyla Samsung Galaxy Watch 4 için bu özelliklerin hala dahil edilmesini istiyoruz, ancak hepsinin ilk gün her yerde aktif olmasını istiyoruz.

4. Daha fazla uygulama

Galaxy Watch giyilebilir cihazları için Samsung, Wear OS yerine Tizen kullanmayı tercih etti. Tizen’in beğeneceği çok şey olduğu için bu tamamen kötü bir şey değil, ancak Google’ın akıllı saat işletim sisteminden daha fazla mücadele ettiği bir alan uygulamalar.

Yalnızca oldukça sınırlı sayıda uygulama sunmanın yanı sıra, Google Haritalar gibi en kullanışlı akıllı saat uygulamalarından da yoksundur.

İster Samsung’un geliştiricileri cihazlarına daha fazla uygulama getirmeye teşvik etmesi veya eksiklikleri gidermek için kendi başına daha fazla ve daha iyi uygulamalar üretmesi yoluyla olsun, bu durumun Galaxy Watch 4 için bir şekilde iyileştiğini görmek isteriz.

5. Yeni bir yonga seti ve daha fazla RAM

Smartwatch özellikleri, akıllı telefonlar kadar hızlı hareket etmez, bu nedenle Samsung Galaxy Watch 3, orijinal Galaxy Watch ile aynı yonga setini kullanır. Sadece bu değil, aynı zamanda ilk Samsung Galaxy Watch’ın LTE versiyonundan daha az RAM’e (sadece 1 GB’ta) sahip.

Performans sağlam olsa da, kesinlikle Samsung’un hem yonga seti hem de RAM durumunu iyileştirmesinin zamanı geldi, bu nedenle Samsung Galaxy Watch 4’te eskisinden yeni bir tane ve ikincisinden en az 1,5 GB’lık bir tane istiyoruz.

87 / 100

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.