samsung galaxy watch active 2

Samsung Galaxy Watch Active2

Haberler Samsung Teknoloji

Samsung’un Galaxy Watch Active2 ‘si Apple’daki Son Kaydırak Oldu

Yeni giyilebilirlik, ileriye yönelik Apple Watch ile daha iyi rekabet edebilmek için daha fazla sağlık izleme özelliği sunuyor.

Samsung Galaxy Watch Active2 İnceleme Videosu:

Nispeten kısa bir süre içinde, Apple akıllı saatlerde açık lider haline geldi. Ancak Samsung, savaşmadan aşağı gitmiyor ve şirketin bunu ispatlayacak numaraları var. İki ayrı analistin raporuna göre, Samsung’un giyilebilir ürünleri sektörü geçen yıl yüzde 100’den fazla büyüdü. Ve şimdi Samsung, yeni Galaxy Note amiral gemisi akıllı telefonunun beklenen resmi tanıtımından sadece birkaç gün önce programa giyilebilir bir tane daha tanıtıyor.

Samsung Galaxy Watch Active2, geçtiğimiz Şubat ayında yayınlanan Galaxy Watch Active‘e yönelik bir güncellemedir. Bir önceki giyilebilirden daha ince ve hafiftir ve iki yeni boyut seçeneği ile birlikte gelir. Daha da önemlisi, Samsung, bu güncellemede, ileriye dönük olan Apple Watch’un en büyük satış noktalarını hedef alan daha gelişmiş sağlık ve fitness izleme seçenekleri içerdiğini söylüyor.

Yeni Active2, yalnızca 42 mm boyutunda mevcut olan Galaxy Watch Active ile karşılaştırıldığında 40 mm ve 44 mm kasa genişliğinde geliyor. Samsung Galaxy Watch Active2, aynı zamanda tasarım geliştirici ziline de yerleştirildi. Hafifçe daha ince ve daha hafiftir; orijinal Active zaten oldukça küçük olduğunda küçük bir başarı olmaz. Galaxy Watch Active2 ayrıca kablosuz bir LTE bağlantısını da destekler (bu size ekstra ücrete tabidir) ve dahili bir ses tercümanına sahiptir.

Bu yeni modelin, önceki Samsung akıllı saatlerinde bulunan dönen bir çerçeveye sahip olmadığını belirtmekte fayda var. Bunun yerine, Samsung’un ekran boyutunu en üst düzeye çıkarmak için uygulandığını söylediği dijital bir sürümü var. Daha önceki mekanik çerçeve popüler bir özellikti çünkü kullanıcıları sadece kullanıcı arayüzünü kaydırmaya ve kullanmaya sınırlamadı; onlar da menüler arasında yollarını bükebilirlerdi.

Yine de, monitörü doğrultusunda, en büyük gelişmeler sağlık verileri toplama ve kondisyon izleme ile ilgilidir. Samsung Galaxy Watch Active2 ‘nin yerleşik ivmeölçer daha doğru aktivite takibi için sözde geliştirilmiştir. Sekiz LED tabanlı kalp atış hızı izleme sensörüne sahip, Aktif’deki sayı iki katına çıkıyor. Bu, kalp atışlarınızı daha hızlı hızlandıracağı ve Samsung’un daha doğru okumalara yol açacağını iddia ettiği anlamına geliyor. Ve Active2 bir EKG sensörü içerir, ancak bu noktada fazla bir şey sunmaz. FDA onaylı değildir ve Samsung, “şu anda bir araştırma aşamasındadır ve daha sonra, mevcut olduğunda durum hakkında daha fazla bilgi paylaşacağız” diyor.

Saat, iki düzineden fazla egzersiz aktivitesini otomatik olarak kaydeder (bu, asla başlatmak veya durdurmak zorunda kalmazsınız; saat sizin için yapar.) Ayrıca, koşu sırasında gerçek zamanlı pacing bilgileri görüntüler ve yedi farklı koşu programı sunar. Egzersizler arasındaki zamanlar, nefes egzersizlerini önerir, ardından verileri Sakin ile paylaşır. (Samsung, bu yılın Mart ayında Calm ile bir ortaklık ilan etti.)

Önceki Samsung akıllı saatlerinde olduğu gibi, bu yeni model Samsung’un ev işletim sistemi olan Tizen’de çalışıyor ve hem iOS hem de Android telefonlarla eşleşiyor. Saatin üzerindeki “One UI” güncellendi. Henüz Active2 ile oynama şansım olmadı, bu yüzden bu son kullanıcı arayüzünün diğer smartwatch arayüzleriyle nasıl karşılaştırıldığını söylemek zor.

Bununla birlikte, bir Samsung saatin görünüşünü ve dokunuşunu seviyorsanız, ancak telefonunuzdaki diğer uygulamaları kullanmayı tercih ediyorsanız, sağlık ve zindelik verilerinizi Apple Sağlık ve Google Fit de dahil olmak üzere diğer platformlarla paylaşmayı seçebilirsiniz. Bu veri paylaşımının tümü, Samsung’un Samsung Health adlı kendi sağlık uygulamasıyla mümkün.

Galaxy Active2 Eylül ayı sonlarında piyasaya sürüldü, 40 mm saat için 280 $ ve 44 mm saat için 300 $. Saatin bir LTE versiyonu da 27 Eylül’den itibaren satışa çıktı. Alüminyum saatin giriş seviyesi fiyatları; Premium paslanmaz çelik model size daha fazla mal olacak ve Active2’yi Apple Watch fiyatlandırmasına daha uygun hale getirecek. En çok satan akıllı saatin en yeni sürümü olan Apple Watch Series-4 349 $ başlıyor.

Samsung şimdi sanatçısını, Galaxy Watch Active, Samsung Galaxy Watch Active2 ve Galaxy Watch’ta üç farklı akıllı saat var. İlk olarak bu yılın şubat ayında başlatılan Galaxy Watch Active, giriş seviyesi model olarak kabul ediliyor. Galaxy Watch Active2 bunu yinelerken, eski Galaxy Gear akıllı kollarının yerini alan Galaxy Watch amiral gemisi olarak kabul edilir.

72 / 100

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.