whatsapp-web

WhatsApp Web Görüntülü ve Sesli Görüşme Özelliğine Kavuşuyor. Görüntülü ve sesli görüşme özelliği uzun bir süredir WhatsApp telefon uygulamasında bulunuyor. Milyonlarca kişinin kullandığı ve özellikle pandemi döneminde sıkça tercih edilen bu iletişim yöntemleri maalesef WhatsApp’ın internet üzerindeki sürümünde kullanılamıyor. Kullanıcılar uzun bir süredir bu özelliklerin WhatsApp Web platformuna gelmesi gerektiği yönünde yorumlarda bulunuyordu ve görünüşe bakılırsa kullanıcıların talepleri yakın zamanda yerine getirilebilir.

WABetaInfo’nun paylaştığı bilgilere göre WhatsApp Web’in son beta sürümünde sesli ve görüntülü konuşma özelliği bulunuyor. Özelliğin telefondakine benzer bir şekilde çalıştığı ve bilgisayar üzerinden görüntülü ve sesli konuşma sağladığı ifade ediliyor.

Pandemi ile birlikte görüntülü ve sesli konuşma uygulamalarına ilgi arttı

Görüntülü ve sesli görüşme uygulamaları her zaman popülerdi ancak bu uygulamaların asıl kıymeti tüm dünya olarak karantinaya girdiğimiz şu günlerde daha iyi anlaşıldı. İnsanlar birbirlerini yüz yüze görme fırsatı bulamadığı için özlemlerini görüntülü görüşmeyle gidermeye başladı. Ayrıca iş yerlerinin uzaktan çalışma modeline geçiş yapmasıyla birlikte toplantılar da görüntülü görüşme uygulamaları üzerinden yapılır oldu.

Bu sıkıntılı dönemlerde görüntülü görüşme için en sık kullanılan uygulama ise Zoom oldu. Kısa sürede hızlı bir çıkış yakalayan uygulama neredeyse herkesin telefonunda kendine yer bulmayı başardı. Şirketlerin toplantılarının büyük bir bölümünün Zoom üzerinden yapılması da uygulamanın yükselişe geçmesine yarar sağladı. Ayrıca onlarca kişiyle aynı anda görüntülü görüşmeye olanak sağlaması ve ücretsiz bir sürümünün de bulunması Zoom’un öne geçmesine vesile oldu.

İlginç olan ise bu süreçte sosyal medya devi Facebook’un görüntülü görüşme alanında rekabete tam olarak dahil olamaması. WhatsApp gibi dünyada yüz milyonlarca kullanıcıya sahip bir uygulamaya sahip olan Facebook, WhatsApp’ın web sürümüne bir türlü görüntülü ve sesli görüşme özelliği eklemedi. Bu durum diğer uygulamaların öne geçmesinin yolunu açtı.

Whatsapp Web

WhatsApp’ın dev bir kitleye sahip olduğunu göz önünde bulundurursak söz konusu özellikler WhatsApp web platformuna geç gelse bile kısa sürede benimsenecek ve geniş bir kullanıcıya ulaşacaktır.

Görüntülü ve sesli görüşme özelliğinin tam olarak ne zaman tüm kullanıcılara açık hale geleceği henüz bilinmiyor.

WhatsApp’ta büyük tehlike! Mesaj ’sakın açmayın’ diyor ama…

Kaynak: https://wabetainfo.com/

75 / 100
Benzer Gönderiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.