Xiaomi Mi Mix Alpha

%180 ekran Xiaomi Mi Mix Alpha Tanıtıldı

Haberler Teknoloji Xiaomi

Xiaomi’nin Mi Mix serisi her zaman telefon çerçevelerinin sınırlarını her zaman zorladı; çerçeve savaşlarını başlatan orijinal modelden, geçen yılki sürgülü, çentiksiz Mi Mix 3’e kadar. Şimdi, “şelale” ekranlarını görmeye başladığımız gibi Aşırı kavisli kenarları olan Xiaomi, bunu Mi Mix Alpha ile yeni bir seviyeye taşıyor.

Alfa üzerindeki “surround ekran” tamamen cihazın etrafındaki kamera modülünü karşıladığı noktaya kadar devam ediyor. Bu efekt, neredeyse tamamen ekrandan yapılmış bir telefon hissi veriyor; yan tarafta şebeke sinyali ve pil şarj seviyesi gibi durum simgeleri bulunuyor. Basınca duyarlı ses düğmeleri telefonun yanında da bulunuyor. Xiaomi, artık hiçbir şekilde alıntı yapmanın hiçbir anlamı olmayan bir stat olan yüzde 180’den yüzde ekran-vücut oranına sahip olduğunu iddia ediyor.

Mix Alpha, Samsung’un Xiaomi ile birlikte geliştirilen 108 megapiksel çözünürlüklü yeni sensörünü kullanıyor. Diğer yüksek çözünürlüklü Samsung sensörlerinde olduğu gibi, düşük ışıkta daha iyi ışık hassasiyeti için pikseller 2×2 karelere birleştiriyor, bu durumda 27 megapiksel görüntüler elde ediliyor.

Bunun pratikte nasıl çalıştığını görmemiz gerekecek, ancak 1/33 inçlik sensör bir telefon için alışılmadık derecede büyük ve Mix Alpha’ya çok fazla ışık toplama yeteneği vermeli. Ayrıca bir selfie kamerasına da ihtiyaç yok – sadece telefonu ters çevirip ve arka ekranda 108 megapiksel kamerayı kullanabilirsiniz.

Telefonun daha geleneksel özelliklerine gelince, bir Qualcomm Snapdragon 855+ işlemci, 5G bağlantısı, 12GB RAM, 512GB depolama alanı, 40W kablolu hızlı şarj ve 4.050mAh batarya var.

Xiaomi, Mix Alpha’yı “konsept akıllı telefon” olarak nitelendiriyor ve yakın zamanda seri üretmeyecek. Telefon bu yıl küçük çaplı üretime girecek ve Aralık ayında 19.999 yuan veya yaklaşık 2.800 $ ‘a satılacak. Orijinal Mi Karışımı aynı zamanda “konsept” etiketi verildi ve küçük miktarlarda yayınlandı, bir yıl sonra Mi Karışımı daha genel bir cihaz olarak çıkacak.

Xiaomi Mi Mix Alpha Tanıtıldı

flip.0
notifications.0
charging.0
70 / 100

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.