samsung-glaxy-buds-pro

Samsung Galaxy Buds Pro Kulaklığın Özellikleri Ortaya Çıktı

Haberler Samsung Teknoloji

Samsung Galaxy Buds Pro Kulaklığın Özellikleri Ortaya Çıktı. Samsung her yıl tanıttığı amiral gemisi akıllı telefonlarla birlikte bir de kablosuz kulaklık modelini lanse ediyor. 2021 yılında tanıtılacak olan modelin Galaxy Buds 2 olacağı yönünde bazı iddialar ortaya atılmıştı. Ancak yeni gelen bilgiler Galaxy S21 tanıtımıyla birlikte karşımıza çıkacak olan kulaklığın Samsung Galaxy Buds Pro olduğuna işaret ediyor. İsminin yanı sıra cihazın detaylı özellikleri de internete sızmış durumda.

Samsung Galaxy Buds Pro özellikleri, fiyatı, renk seçenekleri ve pil ömrü

Ortaya çıkan bilgilere göre SM-R190 kod adına sahip olan Samsung Galaxy Bluetoot; siyah, gümüş ve mor renkte satışa sunulacak. Kulaklığın kutusu 500 mAh pil ile donatılmışken kulaklıklarda ise 60 mAh pile yer verileceği belirtiliyor. Bu pil kapasiteleriyle birlikte kulaklık toplamda 22 saat müzik dinleme olanağı sağlıyor.

Samsung Galaxy Buds Pro’da aktif gürültü engelleme özelliği yer alıyor. IP68 suya dayanıklılık sertifikasıyla gelen kulaklık, Bluetooth 5.1 teknolojisiyle bağlantı kuruyor. Üzerinde dokunmatik kontroller yer alan Galaxy Buds Pro USB-C ile hızlı şarj destekliyor ve ayrıca kablosuz şarj imkânı da sunuyor.

Söylenenlere göre Samsung’un önceki modelleri Plus ve Live olarak isimlendirmesinin nedeni gürültü engellemeyle birlikte yüksek seviyede suya dayanıklılığın sunulamaması. Galaxy Buds Pro ise hem aktif gürültü engellemeyi hem de üst düzey suya dayanıklılık sunmasıyla Pro ismini almaya hak kazanmış gibi görünüyor.

Samsung genellikle Buds kulaklıklarını yeni çıkardığı Galaxy S veya Note cihazların ön sipariş sürecinde ücretsiz olarak sunuyor. Galaxy Buds Pro’nun da ocak ayında tanıtılacak olan Samsung Galaxy S21 ailesiyle birlikte görücüye çıkması ve ön siparişlerde ücretsiz olarak kullanıcılara sunulması bekleniyor. Öte yandan bu yıl Galaxy Buds Pro’nun ücretsiz verilmeme ihtimali de bulunuyor. Çünkü Live modelinde olduğu gibi aktif gürültü engelleme teknolojisine sahip olan ve Plus modeline benzer bir tasarımla gelen kulaklığın maliyeti daha yüksek olacak gibi görünüyor.

Ön sipariş sürecinde ücretsiz olarak verilip verilmeyeceği hakkında net bir bilgi bulunmayan Samsung Galaxy Buds Pro’nun 199 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulması bekleniyor.

Kaynak: https://www.phonearena.com/

84 / 100

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.