Xiaominin yeni konsept telefonu

Xiaomi yeni konsept telefonu

Haberler Teknoloji Xiaomi

Xiaomi yeni konsept telefonu, dört kenarında da kavisli ekranı var. Çerçeve yok, bağlantı noktası yok, düğme yok .Xiaomi, en son telefon konseptini duyurdu: “dört kenarı kavisli ekran”. Bu, isimsiz telefonun ekranının yalnızca sol ve sağ taraflarda 88 derecelik derin “kavis” eğrilerine sahip olmadığı, aynı zamanda üst ve alt kısımlarında bağlantı noktaları veya düğmeler için yer bırakmadığı anlamına gelir. Xiaomi, bunun “ekranın sınırlarını sonsuza kadar genişletmek” ve “gerçek, bağlantı noktası içermeyen tek parça bir tasarım” sağlamak için tasarlandığını söylüyor.

Asıl soru, bunun ekranın köşelerinde nasıl işe yarayabileceğidir ve tanıtım görüntülerine göre Xiaomi onları küçük, yuvarlak kesiklerle boş bırakıyor gibi görünüyor. Öyleyse tam olarak sonsuz değil, ama yine de güzel bir tasarım olmuş.  Galaxy S21 Ultra gibi telefonlardaki nispeten mütevazı kavisli ekranları zaten beğenmeyen insanlar için bu onlara daha da itici gelecektir.

Xiaomi yeni konsept telefonu ne zaman çıkacak?

Bir konsept cihazı tamamen tasarım konsept yoluyla duyurmak, yaygın bir gelenek, fakat konseptler seri üretim yapılacağı anlamına gelmiyor. Bir Xiaomi temsilcisi, The Verge’ye bu telefonun gerçekte var olduğunu ve değeri ne olursa olsun kendilerinin kullandıklarını söylüyor. Xiaomi’ye göre ekran “cam bükme ve laminasyon teknolojisindeki sayısız atılımın” sonucudur ve “46 çığır açan patentin toplamını temsil etmektedir.”

Xiaomi’nin yeni konsept telefonu, geçen hafta tuhaf görünen Xiaomi teknolojisi, “Mi Air Charge” gerçekten kablosuz şarj sistemi duyurusunun ertesinde geldi. Ve 2019’da Xiaomi, neredeyse tüm cihazı saran bir ekrana sahip olan Mi Mix Alpha telefonunu ortaya çıkardı, ancak sonuçta hiçbir zaman satışa çıkmadı. Bu son konsept onu asla ticari olarak satılan bir cihaz haline getirmeyebilir.

Xiaomi, 8 Şubat Pazartesi günü yapılacak bir etkinlikte, önemli ölçüde daha geleneksel Mi 11 amiral gemisi telefonunun küresel kullanılabilirliğini duyuracak.

Kaynak: https://www.theverge.com/2021/2/5/22267807/xiaomi-quad-curved-waterfall-display-concept-phone-announced

71 / 100

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.