Apple-Kimliği-Oluşturma

Apple Kimliği Oluşturma

Apple Haberler Teknoloji

Apple Kimliği Oluşturmak. Apple ürünlerini kullanmak ve basit uygulama indirme işlemleri gibi pek çok işlemde Apple kimliği oluşturulması gerekmektedir. Özellikle yeni cihaz alındığında öncelikle Apple kimliği oluşturmak için sırasıyla aşağıdaki işlemler yapılmalıdır.

Apple Kimliği Oluşturma Nasıl yapılır?Apple Kimliği Oluşturma

Apple ürünlerini kullanmak adına gerekli olan Apple kimliği ile Cloud’dan, App Store’a, iTunes Store’den, Apple Müzik uygulamasına kadar her uygulamada kimlik üzerinden işlem yapılmaktadır. Apple kimliği oluşturma , bilgisayar, başka bir cihaz ve Apple cihazları olmak üzere 3 farklı şekilde yapılabilmektedir.

iPhone, iPad veya iPod Touch Apple Kimliği Oluşturma İşlemleri

Yeni bir cihaz kurarken kimlik bilgileri ile oturum açmanız istenecektir. Ancak daha önceden oluşturduğunuz bir kimlik yoksa ya da yeniden kimlik oluşturmak istiyorsanız yeni kimlik oluştur seçeneğini seçmelisiniz.

Yeni seçenek, doğum gününüzü seçmeli ve ileri seçeneğini kullanmalısınız. Son adrese ise dilerseniz kullandığınız bir mail adresini ya da yeni iCloud adresi almanız yeterli olacaktır. Bu işlemler ile birlikte kimlik oluşmuş olacaktır. Eğer giriş bölümünde yeni hesap oluşturmadan kurulumu tamamladıysanız, yeni hesap oluşturmak adına App Store açarak da burada er alan yeni Apple kimliği oluştur bağlantılarını takip edebilirsiniz. Kimlik oluşturma sırasında şifre girmeniz, ödeme yöntemini belirlemeniz, Apple gizlilik politikasına onay vermeniz gerekecektir.

Bilgisayarınızda Apple Kimliği Oluşturma İşlemleri

Bilgisayarda yapılacak işlemlerde Windows ve Mac olmak üzere 2 seçenek vardır. Windows sisteminde iTunes programının indirilmesi ve ardından uygulama seçeneklerinden Hesap > Giriş yap seçeneğini takip etmelisiniz. Yeni Apple kimliği oluştur ile birlikte işlemlerinizi Windows sisteminde tamamlayabilirsiniz. Mac cihazda ise App Store açmanız ve ardından Yeni Apple kimliği oluştur seçeneği takip edilmelidir.

Tarayıcıda Apple Kimliği Oluşturma İşlemleri

Tarayıcı üzerinden de Apple kimliği oluşturulabilir. Yeni cihazlarınızda kullanabileceğiniz bu kimlik için https://appleid.apple.com/ adresine erişilmeli ve ardından Apple kimliği oluşturma seçeneğini takip etmelisiniz.

Tüm seçeneklerle kimliğinizi oluşturabileceğiniz gibi E-posta adresinizi doğruladıktan sonra, iTunes Store’a ve iCloud gibi diğer Apple servislerine giriş yapmak için yeni Apple Kimliğinizi kullanabilirsiniz. Ücretsiz olarak açabileceğiniz bu hesaplarda, kurtarma konusunda gizli soru gibi bilgileri doğru girdiğinizden de emin olmalısınız.

iphone zil sesi yapma

70 / 100

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.