Facebook Messenger Kids

Facebook Messenger Kids 2017’nin sonuna doğru Facebook tarafından çocuklara yönelik yeni bir sohbet uygulaması tanıttı. Yeni ebeveyn onaylı uygulama, temelde, popüler Messenger uygulamasının çocuklara dost ve aile üyelerine güvenli bir şekilde mesaj göndermesine yardımcı olmak için tasarlanmış çocuk dostu bir versiyonuydu. Hizmet başlangıçta ABD’de başlatıldı ve kısa süre sonra Kanada’ya gitti. Artık, lansmanından bu yana iki yıl boyunca Facebook, Messenger Kids’i daha fazla ülkede kullanıma sunuyor.

Şirketin yeni bir blog gönderisine göre, Messenger Kids şimdi Hindistan, Avustralya, Brezilya, Japonya, Singapur ve daha fazlası dahil olmak üzere 70’den fazla ülkede hem iOS hem de Android’de kullanılabilir olacak. Hizmeti daha fazla ülkeye genişletmenin yanı sıra Facebook, Messenger Kids’te ebeveynlerin çocukları arkadaşlarıyla bağlamasına yardımcı olacak birkaç yeni özellik tanıttı. Messenger Kids’in en son güncellemesinde yer alan tüm yeni değişiklikler şunlardır:

Facebook Messenger Kids Denetlenebilir Arkadaşlık

Messenger Kids başlangıçta başlatıldığında, yalnızca ebeveynlerin çocukları için kişileri davet etmesine ve onaylamasına izin verdi. Yeni Denetlenen Arkadaşlık özelliğiyle, ebeveynler çocuklarının Ebeveyn Gösterge Panosundan yeni kişi onaylarını geçersiz kılma yeteneğini korurken, çocukları kabul etmelerini, reddetmelerini, eklemelerini veya kaldırmasını sağlama seçeneğine sahip olacaklar.

Ek bir güvenlik önlemi olarak, ebeveynler, çocukları uygulama aracılığıyla herhangi bir arkadaşlık eylemi gerçekleştirdiğinde ve eylemi anında geçersiz kılabileceklerinde bilgilendirilir. Yeni özellik zaten ABD’de Messenger Kids’e sunuluyor ve yakın gelecekte yavaş yavaş diğer bölgelere de yayılacak.

facebook kids messenger

Ebeveyn Onaylı Gruplar Arası Bağlanma

Messenger Kids artık çocukların güvenilir bir yetişkin tarafından denetlenen ebeveyn onaylı gruplara katılmalarına da izin verecek. Bu onaylı yetişkinler, ebeveynleri de aynı onayları alan gruba başka çocukları da bağlayabileceklerdir.

Yeni gruplar özelliği ABD’deki kullanıcılara da sunuluyor ve aşamalı olarak diğer bölgelere de sunulacak. Bu yeni özellikten yararlanmak isteyen bir öğretmen, koç veya başka bir liderseniz, bu bağlantıyı izleyerek ona erişebilirsiniz.

Çocuklar için Genel Profiller

Messenger Kids ayrıca ABD, Kanada ve Latin Amerika’daki ebeveynlere çocuklarının adını ve profil fotoğrafını görünür yapma seçeneği sunarak çocukların platformda daha fazla arkadaş bulmasını ve onlarla bağlantı kurmasını kolaylaştırıyor.

Ancak, herkese açık profil yalnızca çocuklarının kişilerinin ve ebeveynlerinin arkadaşları, ebeveynin Facebook arkadaşlarının çocukları ve ebeveynlerin Messenger Kids uygulamasını indirmeye davet ettikleri çocuklar tarafından görülebilir. Bu özellik ABD, Kanada ve Latin Amerika’da zaten yayında ve önümüzdeki haftalarda diğer bölgelere de sunulacak.

kaynak: https://www.xda-developers.com/facebook-messenger-kids-expands-70-new-countries/

72 / 100
Benzer Gönderiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.