AirPods Pro Lite

AirPods Pro Lite Uygun fiyatla geliyor. Apple’ın kablosuz kulaklık piyasasını tam anlamıyla domine eden ve milyonlarca satışa ulaşan AirPods kulaklığı, her sene yeni sürümlerle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Gelecek yıl piyasaya sürüleceği iddia edilen AirPods Pro Lite, uygun fiyatlı bir kulak içi kulaklık satın almak isteyenlerin radarına girecek gibi görünüyor.

Daha önce birçok kez yeni Bluetooth kulaklık ile ilgili bilgi ortaya çıkmıştı. AirPods Pro’nun biraz daha az özelliğe sahip versiyonu olacağı söylenen bu modelin 2020’nin yaz ayında piyasaya sürülmesi bekleniyordu. Ancak 2021’e girmek için gün saydığımız için bu tahmin tutmadı. Yeni ortaya çıkan bilgiler ise Apple’ın yeni kulaklığının 2021 yılı içinde raflarda yerini alacağına işaret ediyor.

AirPods Pro Lite özellikleri detaylanmaya başladı

İddialara göre AirPods Pro Lite 2021 yılının ilk yarısında satışa sunulacak.  Söylenenlere bakılırsa bu yeni AirPods modelinin geç kalmasının nedeni, AirPods Pro’nun yakaladığı büyük başarı. Apple ilk etapta AirPods Pro’nun bu kadar büyük bir satış miktarına ulaşacağını düşünmemiş olacak ki uygun fiyatlı modelle satışları desteklemek istemiş. Fakat AirPods Pro “yok” sattığı için uygun fiyatlı AirPods planı da rafa kalkmış.

AirPods Pro Lite’ın AirPods Pro’nun aksine gürültü engelleme özelliğine sahip olmayacağı ileri sürülüyor. Bunun yerine Pro olmayan AirPods’lara göre daha iyi ses kalitesi sunacak olan modelin fiyat olarak da AirPods Pro’ya göre yaklaşık yüzde 20 oranında daha ucuz olacağı düşünülüyor.

Yaklaşık 200 dolar fiyatla satışa sunulacağı söylenen kulaklığın bu fiyatla milyonlarca satışa ulaşacağını öngörmek çok kolay. Daha yüksek fiyatlı AirPods Pro’nun büyük başarısı, AirPods serisini çeşitlendirmesi için Apple’a cesaret veriyor gibi görünüyor.

AirPods serisini bir süredir sadece kulak içi kulaklık modelleriyle sınırlı tutan Apple, geçtiğimiz günlerde AirPods Max isimli modeliyle kulak üstü kulaklık piyasasına adım attı. 549 dolar fiyat etiketine sahip olan kulaklık, yüksek fiyat etiketinin yanı sıra ses kalitesi ve gürültü engelleme yetenekleriyle de dikkatleri kısa sürede üstüne çekmeyi başarmıştı. Eğer haberimize konu olan iddialar doğruysa önümüzdeki yıl da AirPods adından sıkça söz edeceğiz.

Kaynak: https://www.appleworld.today/blog/2020/12/16/rumor-airpods-pro-lite-to-arrive-in-first-half-of-2021-and-cost-200

Diğer Apple Haberleri

79 / 100

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.