samsung galaxy s22

Samsung Galaxy S22, Samsung’un amiral gemisi Galaxy S21’den sonra yeni bir amiral gemisi olarak kullanıcılarının beklentileri karşılaması bekleniyor.

Akıllı telefon henüz piyasaya sürülmedi beklenen özelliklersadece söylentilerden ibaret. Galaxy S22’nin gelecek büyük Samsung telefon etkinliğinden yaklaşık iki ay uzakta olduğumuza belirmek gerekiyor . Yeni cep telefonu geldiği an, Samsung’un tüm mevcut modelleri – uygun fiyatlı Galaxy S21 , büyük ekran Galaxy S21 Plus ve çok beğendiğimiz o Ultra modeli – dünün haberi olacak.

Peki yeni modeli beklemeli miyiz yoksa hazırda var olan S21 modeli mi tercih etmeliyiz? Kendinize “Hangi Galaxy S21 modelini almalıyım?” diye sormak yerine. şu an için daha uygun olan soru “Galaxy S21’i almalı mıyım yoksa Galaxy S22’yi beklemeli miyim?” Özelliklerini tam olarak bilmesek de Samsung Galaxy S22 vs Galaxy S21 özelliklerini biraz da olsa karşılaştımasını yapalım. Ancak şimdi satın al veya bekle sorusu gerçekten birkaç kritik özelliğe ve bunların sizin için kişisel olarak ne kadar önemli olduğuna bağlı.

İşte neden Galaxy S22’yi beklemek isteyebileceğinize daha yakından bir bakış ve Galaxy S21’i şu anda almanın neden bazı insanlar için hala mantıklı olabileceğine bir göz atalım.

Samsung Galaxy S22 kamera

Herhangi bir akıllı telefon için en önemli özelliklerden biri, ne kadar iyi fotoğraf çektiğidir. Planlanan kamera değişiklikleri hakkında bilgi sahibi olmak, Samsung Galaxy S22’nin beklemeye değer olup olmadığına karar vermenize yardımcı olacaktır. Cevap, nihayetinde hangi modele baktığınıza bağlı olabilir.

Galaxy S21 Ultra, en iyi kameralı telefonlardan biri olmaya devam ediyor , bu da Samsung’un Galaxy S22 Ultra’nın kamera kurulumunda neden çok az değişiklik yaptığına dair söylentileri açıklayabilir . Aslında, dört arka kameranın tümü için megapiksel derecelendirmeleri – 108MP ana, 12MP ultra geniş, 10MP optik telefoto (3x zoom ile) ve 10MP periskop telefoto (10x zoom ile) – hepsi aynı olacak gibi görünüyor. Samsung, özellikle telefoto lens ile bazı sensörleri değiştirebilir ve hesaplamalı fotoğrafçılıkta iyileştirmeler yapabilir, ancak bu, Ultra modelin kamerasının radikal bir yeniden icadı gibi görünmüyor.

Samsung Galaxy S22 ve Samsung Galaxy S22 Plus için daha önemli değişiklikler olduğu söyleniyor . Bu telefonların 50 MP ana kamera alması bekleniyor – Galaxy S21 ve S21 Plus’ta kullanılan 12 MP sensörden bir yükseltme. Telefoto lens, bu telefonlarda da 3x hibrit yakınlaştırmadan 3x optik yakınlaştırmaya geçiş görebilir.

Bu söylentilere dayanarak, Galaxy S22 ve S22 Plus, mevcut muadillerine göre önemli yükseltmeler olabilir. S21 Ultra’dan S22 Ultra’ya geçiş daha mütevazı olabilir, bu nedenle fotoğraf tutkunları mevcut Ultra modelini şimdi satın almaktan kurtulabilirler.

Samsung Galaxy S22 işlemci

Galaxy S22 ailesini çevreleyen kötü korunan sırlarından biri yonga seti en azından olası bir aday olan ABD’de yayımlanan sürümleri için, telefona güç verecek Snapdragon 8 Gen 1 Qualcomm olacağı izlemi var diyebiliriz. 

Bu Snapdragon 8 Gen 1 testleri , Galaxy S21 serisine güç veren Snapdragon 888’e göre göz kamaştırıcı olmasa da mütevazı kazanımlar olduğunu gösteriyor. Samsung’un yeni amiral gemileri için Snapdragon 8’i nasıl optimize ettiğini görmek için beklememiz gerekecek olsa da, Samsung Galaxy S22’ye güç vermesi beklenen yeni yonga setinden iyi bir performans artışı bekleyebilirsiniz (yine de Apple’ın A15 Bionic’ten daha hızı olacağını söyleyemeyiz).

Performansta sadece kıyaslama sonuçlarından daha fazlası var. Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 1 için sunduğu değişiklikler, yonga setinin görüntü sinyali işlemcisinde ve daha hızlı bir AI motorunda iyileştirmelerin yanı sıra mobil oyun geliştirmelerini içeriyor. Erken karşılaştırmalar, beklenen iyileştirmeleri yansıtmasada Yine de Galaxy S22’nin Galaxy S21 ile alacağınızdan kökten farklı bir telefon olmayacağını söylemek daha doğru görünüyor.

Samsung Galaxy S22 pil ömrü

Samsung, hem 5G’nin hem de uyarlanabilir yenileme hızlarına sahip ekranların taleplerini karşılamakta zorlandığı için, Galaxy S21 modelleri pil ömrü için tam olarak yeni bir standart belirlemedi. Galaxy S21 Ultra, ortalamadan daha iyi pil ömrü sunar, ancak S21 ve S21 Plus bunun gerisinde kalıyor.

Galaxy S22 ile bunun değişip değişmeyeceğinden emin değiliz. Düzenleyici listeler, Samsung’un Galaxy S22 modelleri için daha küçük piller kullanmayı planladığını gösteriyor . Snapdragon 8 Gen 1’in öncekinden daha verimli olması gerektiği için bu, yeni telefonlar için daha az pil ömrü anlamına gelmeyebilir. 

Ayrıca, Galaxy S22 ve S22 Plus’taki ekran boyutlarının, Samsung’un karşılaştırılabilir S21 modelleriyle sunduğundan biraz daha küçük olduğu söyleniyor. Bu, gücün açık kalması için daha az ekran alanı anlamına gelir ve bu, yeni modellerde pil ömrünü de iyileştirebilir.

S Pen

Samsung’un S Pen hayranıysanız, Samsung Galaxy S22 Ultra ile ilgili söylentilere daha fazla dikkat etmek isteyebilirsiniz. Selefi gibi, S22 Ultra’nın da Samsung’un kalemini desteklemesi muhtemel. 

Ancak Galaxy S21 Ultra için S Pen, ekstra bir kılıf gerektiren isteğe bağlı bir aksesuar olduğunu unutmayalım. Varsayılan S22 Ultra fotoğrafları , S Pen’in telefona dahil edileceğini gösteriyor – Galaxy Note serisinde olduğu gibi S Pen’i barındıracak yerleşik bir yuva bile olabilir.

Başka bir deyişle, Samsung’un 2020’deki Galaxy Note 20’nin halefi ile çıkmasını bekliyorsanız , Galaxy S22 Ultra dualarınızın cevabı olabilir gibi görünüyor. (Ve bir söylentiye göre Samsung, yeni telefonu Galaxy S22 Note olarak adlandırıyor ve bu da onu Note hayranları için daha da hızlı bir seçim haline getiriyor.

Samsung Galaxy Z flip inceleme

76 / 100
Benzer Gönderiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.