Samsung Galaxy Z Fold3

Samsung Galaxy Z Fold3 inceleme

S Pen desteği ve daha dayanıklı bir tasarım

Samsung Galaxy Z Fold 3, normalde kendilerini erken benimseyen ancak geçen yılki Fold 2’de tutulan insanlar için yem bırakıyor. Çoğunlukla değişmemiş kameralara sahip tanıdık görünümlü bir akıllı telefonda S Pen desteği, daha fazla dayanıklılık ve suya dayanıklılık gibi yükseltmeleri bekliyordu. Hala pahalıdır, ancak öncekilerden biraz daha düşük bir fiyatla başlar, yani kenarda erken benimseyenler nihayet katlanabilir telefon geleceğine katılmak isteyebilirler.

Samsung Galaxy Z Fold3 Artılar

 • S Pen desteği – nihayet
 • Daha dayanıklı tasarım
 • Fold 2’den biraz daha ucuz

Samsung Galaxy Z Fold3 Eksiler

 • Hala inanılmaz pahalı
 • Ekran altı selfie kamera hilesi

Samsung Galaxy Z Fold3, akıllı telefonların geleceğine satın alma konusunda üçüncü kez bir cazibe olduğuna sizi ikna etmek için tasarlanmış katlanabilir telefondur ve Galaxy Note 21olmadan Samsung’a bu atasözünde iyi yapmak için çok fazla baskı vardır.

Samsung Galaxy Z Fold3 ile pratik yaptık, tanıdık 2’li 1 arada tasarımını test ettik ve biri bize durmamızı söyleyene kadar 7,6 inç esnek ekranı katlayıp açma konusunda kararlıyız (sonunda kimse yapmadı). Bu katlanabilir telefon, iki selefinden daha dayanıklı hissediyor ve bu sefer su geçirmez (Samsung bizden suya batırmamamızı rica etti – henüz), tablet benzeri iç ekranı samsung’un yeni S Pen ve S Pen Pro’sunun en acımasız ekran kalemi vuruşlarına dayandı.

S Pen desteği bu boyutta bir ekranda mükemmel bir anlam ifade ediyor ve ilk iki Fold ile insanların alkışladığı bir şeydi. Burada herhangi bir Galaxy Note akıllı telefondan daha fazla yazma ve çizim gayrimenkul var, ancak Z Fold 3’ün açık boyutunun yarısına kapatılabilmesi ve bir cebe sıkıştırılabilmesi nedeniyle tam boyutlu geleneksel bir tabletten daha uygun.

image 6361382 13664766

Büyük kanca galaxy Z Fold 2 yanındaki biraz daha ucuz fiyat ve belki de daha ikna edici bir şekilde, Samsung’un birçok bölgede sunduğu mükemmel Samsung Galaxy Z Fold3 takas fırsatları. Normalde kendilerini erken benimseyenler olarak görenler, ancak Samsung’un katlanabilirinin ilk iki nesli hakkında şüpheleri olanlar, onları tutmak için haklıydılar, ama şimdi onları katlamanın zamanı olabilir.

Samsung Galaxy Z Fold3 çıkış tarihi ve fiyatı

Samsung Galaxy Z Fold3 çıkış tarihi ABD ve İngiltere’de 27 Ağustos Cuma, Türkiye’de ise 10 Eylül. Ön siparişler şu anda tüm bölgelerde Samsung’un web sitesi, ve telefon önümüzdeki haftalarda diğer perakendecilerden ve operatörlerden yavaşça kullanılabilir hale geliyor.

Z Fold 3 fiyatı Galaxy Z Fold 2’nin lansman fiyatından daha ucuzdur, ancak uyarılmalıdır: katlanabilir telefonlar hala Samsung Galaxy S21 Ultra veya iPhone 12 Pro Max gibi geleneksel üst düzey akıllı telefonlardan daha pahalıdır.

256GB depolama alanına sahip bir model için $ 1,799 / £ 1,599 / AU $ 2,499’dan başlarken, ekstra kapasite istiyorsanız 1,899 $ / 1,699 £ / 2,649 ABD Doları karşılığında 512GB Z Fold 3 alabilirsiniz. Z Fold 2, geçen yıl piyasaya sürüldüğinde 1.999 £ / 1.799 £ / 2.999 ABD Dolardan başladı.

ABD’de Samsung, telefon, tablet veya giyilebilir veya üçünün herhangi bir kombinasyonu olsun, eski bir cihazı teslim ederseniz 800 dolara kadar kapalı olan cazip takas fırsatları sunuyor ve bu maksimum değere ulaşmak için dört cihaz ekleyebilirsiniz. O zaman bu telefonu 1000 dolara alabilirsin ve bu çok daha ilgi çekici bir fiyat etiketi.

İngiltere’de telefonunuzda £ 250’ye kadar takas alabileceksiniz ve ön sipariş size bir şarj cihazı, Z Fold 3’leriniz için bir kasa ve bir S Pen kalemi içeren bir Fold Starter Kit alacak.

Avustralya’da Samsung, iki model arasında değişen bonus hediye paketi seçenekleriyle birlikte 500 ABD Dolarına kadar trad-in indirimleri sunuyor. Galaxy Buds Pro, Galaxy Buds Live veya S Pen, telefon kılıfı ve şarj paspası gibi öğeleri içeren güç veya üretkenlik paketlerinden birini puanlayabilirsiniz.

Samsung Galaxy Z Fold3 Tasarım ve ekran

Samsung Galaxy Z Fold3, içte 7,6 inçlik devasa bir ekran ortaya çıkarmak için açılan ahizenin dışında sınırlı ama kullanılabilir 6,2 inç Kapak Ekranı ile seleflerinin kitap benzeri tasarımını ve işlevselliğini koruyor.

Günümüzün ince ve hafif akıllı telefonları önemli ölçüde daha ucuz olduğunda bu kadar kalın ve uzun bir cihaz taşımak her zaman pratik görünmese bile dikkat çekicidir – ancak bazıları iç 7.6 inç ekranı ceplerine almak ve teknoloji eğrisinin önünde kalmak için ödemeye değer bir fiyat olduğuna inanacaktır.

Bu iç ekran, 2208 x 1768 çözünürlüğe sahip son nesil akıllı telefondakiyle aynı AMOLED teknolojisini kullanıyor. Bu gördüğümüz en net akıllı telefon ekranı değil, ancak parlak ve video izlerken veya sadece ekranı kaydırırken harika bir resim sunuyor.

Bu ekranın ortasından aşağı doğru koşarken, ahizenin birbirine ittiği kıvrımı göreceksiniz. Ekrandaki görüntü bu kıvrımda hala görülebilir, ancak cihazı açtığınızda ve tam boyutlu ekranı görüntülediğinizde kırışık fark edilir.

Samsung burada menteşede bazı iyileştirmeler yaptı ve kullanılan malzemeler önceki tüm katlanabilir denemelerde kullanılanlardan daha dayanıklı. Burada telefonu açtığınızda gözle görülür bir fark var ve dayanıklılık sorunlarının bazıları için bir endişe kaynağı olmaya devam etmesi muhtemel olsa da, Galaxy Z Fold 2’den daha sağlam hissettiriyor.

282g’ye kıyasla 271g’deki Z Fold 2’den daha hafif, ancak yine de yüklü bir ahize.

Samsung Galaxy Z Fold3 Kamera ve teknik özellikler

Samsung Galaxy Z Fold3 kamera özellikleri geçen yıl sahip olduğumuz özellikleri yansıtıyor: 12MP f/1.8 ana kamera, 12MP f/2.2 ultra geniş kamera ve 2x optik yakınlaştırma yapabilen 12MP f/2.4 telefoto kamera.

Bu cihazdaki telefoto ve ultra geniş kameralarda optik görüntü sabitleme elde edeceksiniz ve neredeyse aynı Galaxy Z Fold 2 kameralardan görüntü kalitesini iyi bulduk, ancak geçen yıl Note 20 Ultra’nın belirgin bir şekilde geride olduğunu fark ettik.

Şimdi 2021’e geldik, bazı Note hayranları daha fazlasını bekleyebilir – ve S Pen kalemi de kullanan S21 Ultra, kamera yeteneğine form faktörüne göre değer verenler için bir seçenek olabilir. Katlanabilir telefonlar, üst düzey kamera hünerleri dışında hemen hemen her şeye sahiptir.

Daha da önemlisi, Z Fold3 ayrıca Samsung’un iç ekranın sağ tarafındaki ekranın altına gizlenmiş ilk ticari olarak mevcut ekran altı kamerasıyla birlikte geliyor – ancak gizlendiğini söylediğimizde tamamen görünmez değil. Ekran kapalıyken kameranın dürttüğünü görebileceksiniz ve ekran açıkken kameranın nerede olduğunu her zaman fark edeceğiniz anlamına gelen hafif bir matrisleme efekti vardır.

Bu bir 4MP f /1.8 kamera ve ön ekrandaki kameradan özellikle daha az çalıştığını gördük. Bu kamerayla çekilen fotoğraflar çok daha az keskindi ve birçok insanın selfie’leri için ‘normal’ seçeneği varsayılan olarak gördüğünü görebiliyoruz.

Samsung Galaxy Z Fold3, Qualcomm Snapdragon 888 yonga setinde çalışıyor – en azından İngiltere’de satışa sunulacak varyantta olduğu söylenen çip, Samsung ISE ABD modelinin teknik özelliklerini netleştirmedi.

Snapdragon 888, 2021’de üst düzey akıllı telefonların büyük çoğunluğunda gördüğümüz yonga seti ve deneyimimizde mükemmel bir performans sergiliyor, bu yüzden burada herhangi bir performans sorunu beklemiyoruz. İşlemci 12GB RAM ile eşleştirilmiştir.

256GB veya 512GB yerleşik depolama seçeneğine sahipsiniz, ancak ekstra alan için microSD desteği dahil Samsung yok. Galaxy Z Fold 2 için durum böyleydi, bu yüzden burada mantıklı olurdu.

Samsung Galaxy Z Fold3 Pil ve S Kalem

Samsung Galaxy Z Fold3’e güç veren 4.400mAh pil, Z Fold 2’deki pilden 100mAh daha küçüktür – Samsung’un pilin fiziksel boyutunu biraz tıraş ettiğini varsayıyoruz, böylece ahizenin boyutunu bir dokunuşla kırpabilir.

Samsung Galaxy Z Fold3 ‘ün pil ömrü hakkında henüz yorum yapamıyoruz, çünkü yoğun bir şekilde kullanma şansımız olmadı, ancak Galaxy Z Fold 2’nin tüm gün dayanabildiğini gördük ve burada da benzer bir hikaye olmasını bekliyoruz.

Samsung Galaxy Z Fold3 ile kutuda şarj cihazı yok, bu nedenle mevcut şarj cihazınızı tutmak veya ayrı olarak satın almak isteyeceksiniz.

Samsung Galaxy Z Fold3, Android 11’i Samsung’un kendi One UI kaplamasıyla çalıştırır. Burada katlanabilir tasarıma uyacak bazı optimizasyonlar var – örneğin, ekrandaki klavye iki ayrı bölümde görünüyor – ve büyük ölçüde önceki katlanabilirlerde gördüklerimize benziyor.

S Pen burada önemli bir ektir – Samsung ilk kez katlanabilir bir telefona kalem desteği dahil etti – ancak şimdiye kadar gördüklerimizden olmazsa olmaz bir özellik değil.

Telefonunuzla ekran kalemi kullanmaktan hoşlanıyorsanız, bu telefonun büyük ekranında S Pen’i kullanmayı seveceksiniz. Ancak, kaleminizi saklamak için net bir yer yoktur – koymak için belirli bir kasayı tercih etmeniz gerekir – ve ahizenin üstüne ekstra maliyete sahiptir.

Ancak sinir bozucu bir şekilde, telefonda kalemi saklayaca dair hiçbir yer yok – Note serisinde olduğu gibi yuva yok ve Apple’ın iPad’lerinde olduğu gibi manyetik bağlantı yok. Bunun yerine, telefonun yanında cebinize girmeniz gereken ayrı bir kasa için ekstra ödeme yapmanız gerekir.

Kalemi, telefonu test etme süremizde iyi çalıştı. Kalemi ana ekranın orta elemanının üzerinde çalıştırmak biraz garip hissettiriyor, çünkü ahizenin nerede büküldüğünü hissedebilirsiniz, ancak çok fazla bastırmadığınız sürece herhangi bir hasara neden olacağınızı hissetmezsiniz.

Burada S Pen’in yalnızca bu ahizedeki ana, iç ekranla çalışacağını da belirtmek önemlidir – dış ekranda kullanamazsınız.

Sonuç olarak Samsung Galaxy Z Fold3

Samsung Galaxy Z Fold3, son iki yılda katlanabilir bir telefona geçme konusunda çitte olanlar için çığır açan bir cihaz olabilir.

Ortalama tüketicileri makul fiyatlı akıllı telefonlarından kurtulmaya ikna etmeyecektir – Samsung’un katlanabilir telefonu görünüşe göre daha yüksek beklentilere cevap vermek için Z Flip 3’ü piyasaya sürmüştür – ancak yeterince derin cepleri olan ve parası bol müşteriler tercih edebilir.

Z Fold 2’nin prömiyeri yapıldığında herkesin bir yıl önce alkışladığı S Pen desteği, samsung’un Note serisini kesmeye ayarlanmış gibi göründüğü için katlanabilir amiral gemisine kalem işlevselliğini aktarmasıyla nihayet katlanabilir bir şekilde piyasaya çıkıyor.

Samsung’un en iyi kameralarını elde edemezsiniz, ancak geçen yılki Fold’a kıyasla biraz daha düşük fiyat (ve bazı bölgelerde mükemmel takas teklifleri), bu katlanabilir telefonu daha önce 2’de 1 telefon fikrinde erteleme düğmesine basan ancak şimdi 2021’de çok ihtiyaç duyulan wow faktörünü isteyen erken benimseyenler için erişilebilir bir seçenek haline getiriyor.

Samsung Galaxy Z Fold3 2

Samsung Galaxy Z Fold3 5G Temel Özellikleri

Ekran Boyutu: 6.2 İnç

Dahili Depolama: 256 GB

Bellek (RAM): 12 GB

Batarya Kapasitesi: 4400 mAh

Hat Sayısı: Çift Hat

Hızlı Şarj: Var

5G: Var

4.5G Desteği: Var

Suya Dayanıklılık: Var

Suya Dayanıklılık Seviyesi: IPX8

CPU Frekansı: 2.84 GHz

CPU Çekirdeği: 8 Çekirdek

Çıkış Tarihi: 2021, Ağustos

Ekran / Gövde Oranı: 75.51 %

Değişir Batarya: Yok

Kamera Çözünürlüğü: 12 MP

Ekran Çözünürlüğü: 832×2260 (HD+) Piksel

Parmak izi Okuyucu: Var

Samsung Galaxy Z Fold3 5G Özellikleri

Ekran

 • Ekran Boyutu: 6.2 İnç
 • Ekran Teknolojisi: Super AMOLED
 • Ekran Çözünürlüğü: 832×2260 (HD+) Piksel
 • Ekran Çözünürlüğü Standardı: HD+
 • Piksel Yoğunluğu: 386 PPI
 • Ekran Yenileme Hızı: 120 Hz
 • Ekran Oranı (Aspect Ratio): 24.5:9
 • Ekran Alanı80.15 cm²
 • Ekran Özellikleri: Katlanabilir (Foldable) Ekran, Çizilmeye Dirençli Cam, Multi Touch, Sürekli Açık Ekran (Always-on Display), Ekran İçinde Ön Kamera, 7.6 inch Dynamic AMOLED Ana Ekran
 • Ekran Dayanıklılığı: Corning Gorilla Glass Victus
 • Dokunmatik Türü: Kapasitif Ekran
 • Renk Sayısı: 16 Milyon
 • Ekran / Gövde Oranı: 75.51 %
 • İkinci Ekran (Arka): Var
 • İkinci Ekran Boyutu: 7.6 İnç
 • İkinci Ekran Çözünürlüğü: 1768×2208 Pixel
 • İkinci Ekran Yoğunluğu: 373 PPI
 • İkinci Ekran Özellikleri: Dynamic AMOLED, Ekran İçinde Ön Kamera, Flexible OLED, HDR, HDR10+Katlanabilir (Foldable), 22.5:18 Ekran oranı, 120 Hz Ekran Yenileme Hızı

Batarya

 • Batarya Kapasitesi: 4400 mAh
 • Şarj: USB Type-C
 • Batarya Teknolojisi: Lithium Polymer (Li-Po)
 • Hızlı Şarj: Var
 • Hızlı Şarj Gücü (Maks.): 25 W
 • Hızlı Şarj Özellikleri: Hızlı Şarj (25W), Qualcomm Quick Charge 2.0
 • Kablosuz Şarj: Var
 • Kablosuz Şarj Özellikleri: Kablosuz Hızlı Şarj (10W), Kablosuz Hızlı Şarj
 • Değişir Batarya: Yok
 • Batarya Özellikleri: Çift Bataryaz

Kamera

 • Kamera Çözünürlüğü: 12 MP
 • Optik Görüntü Sabitleyici: Var
 • Kamera Özellikleri: Portre Modu (Bokeh), Phase Detect Auto-Focus – PDAF (Dual Pixel), HDR, Yapay Zeka (AI) Nesne Algılama, Otomatik odaklama, Sesli komut, Coğrafi konum etiketleme, Corning Gorilla Glass Lens Koruma, Zamanlayıcı, 1.8µm Piksel, 83° Açılı
 • Flaş: LED
 • Diyafram Açıklığı: F1.8
 • Video Kayıt Çözünürlüğü: 2160p (Ultra HD) 4K
 • Video FPS Değeri: 60 fps
 • Video Kayıt Özellikleri: Dijital görüntü sabitleyici (EIS), HDR, HDR10+Hyperlapse, Optik Görüntü Sabitleme (OIS), Yavaş Çekim Video Kayıt (Slow motion video)
 • Video Kayıt Seçenekleri: 1080p @ 30fps, 1080p @ 60fps, 2160p @ 30fps, 2160p @ 60fps
 • Ağır Çekim Kayıt Seçenekleri: 720p @ 960fps, 1080p @ 240fps
 • İkinci Arka Kamera: Var
 • İkinci Arka Kamera Çözünürlüğü: 12 MP
 • İkinci Arka Kamera DiyaframF2.2
 • İkinci Arka Kamera Özellikleri: Ekstra Geniş Açı, Ekstra Geniş Açı (123°), 1.12μm Piksel
 • Üçüncü Arka Kamera: Var
 • Üçüncü Arka Kamera Çözünürlüğü: 12 MP
 • Üçüncü Arka Kamera Diyafram: F2.4
 • Üçüncü Arka Kamera Özellikleri: Telephoto, Optik Görüntü Sabitleyici (OIS), Otomatik Odaklama, Phase Detect Auto-Focus (PDAF), Optik Zoom (2x), 1.0μm Piksel, 45° Açılı
 • İkinci Ön Kamera: Var
 • İkinci Ön Kamera Çözünürlüğü4 MP
 • İkinci Ön Kamera DiyaframF1.8
 • İkinci Ön Kamera Özellikleri2.0μm Piksel80° Açılı
 • Ön Kamera Çözünürlüğü: 10 MP
 • Ön Kamera Video Çözünürlüğü2160p
 • Ön Kamera FPS Değeri30 fps
 • Ön Kamera Diyafram Açıklığı: F2.2
 • Ön Kamera Özellikleri: HDR, Dijital görüntü sabitleyici (EIS), 1.22μm Piksel, 80 Derece Açılı
 • DxOMark Camera (v4): 109 Puan

Temel Donanım

 • Yonga Seti (Chipset): Qualcomm Snapdragon 888 (SM8350)
 • CPU Frekansı: 2.84 GHz
 • CPU Çekirdeği: 8 Çekirdek
 • Ana İşlemci (CPU): 1x 2.84 GHz ARM Cortex-X1 (Kryo 680)
 • 1. Yardımcı İşlemci: 3x 2.42 GHz ARM Cortex-A78
 • 2. Yardımcı İşlemci: 4x 1.8 GHz ARM Cortex-A55
 • İşlemci Mimarisi: 64-bit
 • Grafik İşlemcisi (GPU): Adreno 660
 • GPU Frekansı: 840 MHz
 • CPU Üretim Teknolojisi: 5 nm
 • Bellek (RAM): 12 GB
 • RAM Tipi: LPDDR4x
 • Dahili Depolama: 256 GB
 • Dahili Depolama Biçimi: UFS 3.1
 • Hafıza Kartı Desteği: Yok
 • Diğer Hafıza Seçenekleri: 256/512GB Depolama seçeneği var

Tasarım

 • Boy: 158.2 mm
 • En: 67.1 mm
 • Kalınlık: 6.4 mm
 • Kalınlık (Katlanmış Durumda): 16 mm
 • Boy (Katlanmış Durumda): 158.2 mm
 • En (Katlanmış Durumda): 128.1 mm
 • Ağırlık: 271 Gram
 • Renk Seçenekleri: Gümüş, Siyah, Yeşil
 • Gövde Malzemesi (Kapak): Cam
 • Gövde Malzemesi (Çerçeve): Alüminyum

Ağ Bağlantıları

 • 2G: Var
 • 2G Frekansları: 850 MHz, 900 MHz, 1800 MHz, 1900 MHz
 • 2G Teknolojisi: EDGE, GPRS, GSM
 • 3G: Var
 • 3G Frekansları: 850 (band 5) MHz, 900 (band 8) MHz, 1700 (band 4) MHz, 1900 (band 2) MHz, 2100 (band 1) MHz
 • 3G İndirme: 42.2 Mbps
 • 3G Karşıya Yükleme: 5.76 Mbps
 • 3G Teknolojisi: HSPA+
 • 4G: Var
 • 4G Frekansları: 700 (band 12) MHz, 700 (band 13) MHz, 700 (band 17) MHz, 700 (band 28) MHz, 800 (band 18) MHz, 800 (band 19) MHz, 800 (band 20) MHz, 850 (band 26) MHz, 850 (band 5) MHz, 900 (band 8) MHz, 1700 (band 66) MHz, 1700/2100 (band 4) MHz, 1800 (band 3) MHz, 1900 (band 2) MHz, 1900 (band 25) MHz, 2100 (band 1) MHz, 2600 (band 7) MHz
 • 4G İndirme: 2000 Mbps
 • 4G Karşıya Yükleme200 Mbps
 • 4G Teknolojisi: LTE (Cat.20)
 • 4G Özellikleri: VoLTE (Voice over LTE) Desteği
 • 4.5G Desteği: Var
 • 5G: Var

İşletim Sistemi

 • İşletim Sistemi: Android
 • İşletim Sistemi Versiyonu: Android 10 (Q)
 • Yükseltilebilir Versiyon: Android 11 (R)
 • Kullanıcı Arayüzü: Samsung One UI
 • Kullanıcı Arayüz Versiyonu: Samsung One UI 2.5

Kablosuz Bağlantılar

 • Wi-Fi Kanalları: Wi-Fi 6 (802.11 a/b/g/n/ac/ax)
 • Wi-Fi Özellikleri: MIMO,Dual-Band, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Hotspot, HE80, VoWiFi (Voice over Wi-Fi), 1024QAM
 • NFC: Var
 • Bluetooth Versiyonu: 5.0
 • Bluetooth Özellikleri: LE
 • Kızılötesi: Yok
 • Navigasyon Özellikleri: GPS, BDS, Galileo, GLONASS

Çoklu Ortam

 • Radyo: Yok
 • Hoparlör Özellikleri: Stereo, Çift Hoparlör
 • Ses Çıkışı: USB Type-C

Özellikler

 • Suya Dayanıklılık: Var
 • Suya Dayanıklılık Seviyesi: IPX8
 • Toza Dayanıklılık: Yok
 • Görüntülü Konuşma (Uygulama): Var
 • Sensörler: Barometre, Jiroskop, Hall Sensörü, Pusula, Yakınlık Sensörü, Ortam Işığı Sensörü, İvmeölçer
 • Parmak izi Okuyucu: Var
 • Parmak izi Okuyucu Özellikleri: Yan Tarafta
 • Bildirim Işığı (LED): Yok
 • Servis ve Uygulamalar: ANT+, Bixby, Corning Gorilla Glass 6 Arka Kapak, Dolby Atmos, Ekran Yansıtma (Screen Mirroring), Infinity-O Display, Kablosuz Şarj Etme (4.5W), Kablosuz Şarj ile Başka Cihazları Şarj Edebilme, Karanlık Mod (Dark Mode), Samsung DeX, Samsung KNOX, Ses Yakınlaştırma, Ultra Geniş Bant (UWB), Ultra High Quality Audio ,(UHQA): Yüz Tanımlama
 • Kutu İçeriği: Belgeler, Mikrofonlu Kulaklık (Kulakiçi) (AKG by HARMAN), SIM Çıkartma İğnesi, USB Güç Adaptörü (Hızlı Şarj), (25W)USB Kablosu
75 / 100
Benzer Gönderiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.