OPPO ekran altı kamera

OPPO Ekran Altı Kamera, Sürükleyici Bir Tam Ekran Deneyimi Sunan Yeni Nesil Ekran Altı Kamera Teknolojisini Tanıttı

• Donanım ve tescilli algoritmalardaki yenilikleri birleştiren OPPO’nun yeni nesil ekran altı kamera teknolojisi, ekran ve kamera kalitesi arasında mükemmel dengeyi sağlayacağını belirtiyor.

• Ekran altı kamera teknolojisi için yıllardır üzerinde çalıştığını belirten OPPO, elle tutulur gözle görünür bir sonuca ulaştığını ve önümüzdeki dönemde böyle bir cihazın çıkma ihtimali yüksek olduğunu belirtti.

Küresel anlamada önde gelen bir kaç akıllı cihaz markasından bir olan OPPO bugün akıllı telefonlar için yeni nesil ekran altı kamera (USC) teknolojisini tanıttı. Donanım inovasyonunda en iyiyi ve OPPO’nun tescilli AI algoritmalarını bir araya getiren yeni ekran altı kamera çözümü, hem kullanım sırasında hem de kullanım sırasında tüm ekranın bütünlüğünü ve tutarlılığını koruyacak şekilde öne bakan kamerayı akıllı telefon ekranının altına gizlice yerleştiriyor. beklemede. Tutarlı ekran kalitesi ve kamera görüntü kalitesi arasında mükemmel bir denge sunan, hiçbir içeriği olmayan bir ekran altı kamera çözümüdür.OPPO, Sürükleyici Bir Tam Ekran Deneyimi Sunan Yeni Nesil Ekran Altı Kamera Teknolojisini TanıttıOPPO ekran altı kamerasına sahip bir prototip cihaz görüntüsü.

Bu yeni ekran altı kamera çözümü, gelişiminin başlangıcından bu yana ekran altı kamera teknolojisini rahatsız eden birçok teknik ve üretimle ilgili sorunu çözüyor. Atılımlar arasında, ekran altı kameranın üzerindeki ekran alanındaki tutarsız görüntü kalitesi, kameranın ekran tarafından engellenmesinden kaynaklanan düşük görüntü kalitesi ve ürün güvenilirliği ve kullanım ömrü ile ilgili sorunlar gibi sorunların çözülmesi yer alıyor. Bu alanlardaki ilerlemeler sayesinde OPPO, uçtan uca tam ekran deneyimini yeni seviyelere taşıyan yükseltilmiş bir ekran altı kamera çözümü sunabildi.OPPO, Sürükleyici Bir Tam Ekran Deneyimi Sunan Yeni Nesil Ekran Altı Kamera Teknolojisini TanıttıOPPO ekran altı kamerasına sahip bir prototip cihaz

Ekranda, OPPO ekran altı kamera (OPPO under screen camera) yeni nesil bir çözüm, yapı tasarımı ve yapay zeka algoritmalarında birkaç yeni yenilik sunuyor:

OPPO Ekran Altı Kamera Teknolojisi Nasıl Çalışıyor

Yenilikçi piksel geometrisi: 

yeni çözüm, kamera alanında bile 400-PPI yüksek kaliteli görüntü sağlamak için piksel sayısını düşürmeden her pikselin boyutunu küçültür.

Şeffaf kablolama ve yeni tasarım: 

OPPO, geleneksel ekran kablolarını yenilikçi şeffaf kablolama malzemesiyle değiştirdi. Kablo genişliğini %50 azaltan yüksek hassasiyetli bir üretim süreciyle birleştiğinde, bu, daha akıcı bir görsel deneyimle çok daha iyi görüntü kalitesi sağlar.OPPO, Sürükleyici Bir Tam Ekran Deneyimi Sunan Yeni Nesil Ekran Altı Kamera Teknolojisini TanıttıOPPO ekran altı kamerasının (OPPO under screen camera) yenilikçi piksel geometrisi

Ekran doğruluğu, rengi ve parlaklığının iyileştirilmiş kontrolü:

OPPO, kameranın üzerindeki ekran alanında 2 pikseli sürmek için 1 piksel devresi kullanmaya yönelik mevcut endüstri standardının aksine, her piksel devresinin yalnızca sürüş yaptığı özel ekran teknolojisini kullanan yeni bir çözüm sundu. 1 piksel (“1’e 1”). OPPO’nun hassas algoritmik telafi teknolojisi ile birleştirildiğinde, bu, tüm ekranın renkliliği ve parlaklığının yaklaşık %2’lik bir sapma ile hassas bir şekilde kontrol edilmesini sağlar. E-kitap okumak, haberlere göz atmak veya haritalarda gezinmek gibi kullanımlar için, OPPO’nun yeni nesil ekran altı kamera teknolojisi, daha küçük yazı tiplerinin doğru görüntülenmesine ve dokusal ayrıntıların ve renklerin daha iyi korunmasına ve temsil edilmesine olanak tanıyarak daha tutarlı bir görüntü sağlar. ve sürükleyici bir deneyim.

Geliştirilmiş güvenilirlik ve kullanım ömrü: 

“1’e 1” piksel devresinin ve özel optimizasyon algoritmasının tanıtımıyla, OPPO’nun yeni nesil ekran altı kamera çözümü, ekranın ekran altı kamera alanında görüntü telafisi sağlayabilir, ekranın ömrünü %50’ye kadar artırır.

Kamerayla ilgili olarak, OPPO’nun ABD Araştırma Enstitüleri, bulanık görüntüler ve görüntü parlaması gibi ekran altı kameralarda tipik olarak bulunan bazı olumsuz yan etkileri azaltmak için kırınım azaltma, HDR ve AWB dahil olmak üzere bir dizi görüntüleme AI algoritması geliştirdi. . OPPO ayrıca, ışık kaynağındaki kırınımın neden olduğu sorunları kontrol etmek için on binlerce görüntü kullanarak AI kırınım azaltma modelini eğiterek kullanıcıların daha net, daha doğal görünen görüntüler yakalamasını sağladı.OPPO, Sürükleyici Bir Tam Ekran Deneyimi Sunan Yeni Nesil Ekran Altı Kamera Teknolojisini TanıttıOPPO USC (OPPO under screen camera) prototipiyle çekilmiş bir Selfie Fotoğrafı

Daha büyük ekran-gövde oranlarına ve yeni akıllı telefon form faktörlerine yönelik tüketici talebi arttıkça, OPPO bu alanlarda araştırma ve geliştirmeye büyük yatırım yaptı. OPPO, teknolojiyi geliştirmeye başladığı 2018’den bu yana, bu süreçte 200’den fazla ilgili patent başvurusunda bulunarak bugüne kadar üç nesil ekran altı kamera çözümleri yayınladı.

2020’de OPPO, ekran altı kamera teknolojisi için önerilen ilk standartlarını Uluslararası Elektroteknik Komisyonu’na (IEC) sunarak teknolojinin geliştirilmesine daha fazla katkıda bulundu. Sunulan teklife, ekran geçirgenliği, yansıma, tekdüzelik, Gama düzeltmesi, renk kayması ve parlaklık azalması dahil olmak üzere 7 temel teknik ölçüm için öneriler dahil edildi.

Dünya çapındaki kullanıcılara daha sürükleyici, gerçek bir tam ekran ekran altı kamera sistemi getirme hedefiyle OPPO ekran altı kamera 2021 teknolojisini daha da optimize etmek için donanım tasarımı ve algoritmik işleme yetenekleri konusundaki araştırma ve geliştirmelerine devam edecek.

kaynak: oppo.com

Oppo Reno 2

88 / 100
Benzer Gönderiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.