Z-katlama-tasarimli-Samsung-Galaxy

Z-katlama tasarımlı Samsung Galaxy katlanabilir telefon için Patent, tek büyük esnek ekrana sahip katlanabilir Samsung akıllı telefonunu göstermektedir. Cihazın biri öne, diğeri arkaya doğru katlananabilecek şekilde olmak üzere üç arı ekrandan oluşuyor.

Bu ayın başlarında LetsGoDigital , Z-Katlamalı tasarıma sahip benzersiz bir LG katlanabilir akıllı telefondan bahsetti . Bu tasarımla ilgili özel olan şey, ön ekranın katlanarak ana ekranın bir parçası haline gelebilmesidir. İdealdir, bu, cihazı açtığınızda ekstra geniş bir ekran oluşturur. Ancak LG, esnek ekran ile ön ekran arasında hala ince bir çerçeve olduğu için tek bir büyük esnek ekranı tercih etmedi. Rakip Samsung, farklı bir yaklaşım seçiyor gibi görünüyor.

Samsung katlanabilir telefon

Samsung katlanabilir telefon birden fazla şekilde katlanabilir

2018’in sonunda, Samsung Display, katlanabilir bir akıllı telefon, yani Z-Katlama tipi için KIPO’ya (Kore Fikri Mülkiyet Ofisi) bir tasarım patenti başvurusunda bulundu. Patent Mayıs ayı sonunda zaten onaylanmış olsa da, patentin Kore veri tabanında yayınlanması 7 Ağustos 2019’a kadar sürecek.

Basit ama çok şık ve çok işlevli bir cihaz görünümü sunacak. Katlanan telefon, çok az çerçeveye sahip büyük bir esnek ekranla donatılmıştır. Genişletilmiş büyük bir tablet görüntüsü sunuyor. Akıllı telefonun iki katlama çizgisi bulunuyor, bir ekran bölümü öne katlanırken, diğeri geriye katlanabiliyor. Bu nedenle “Z-Katlama” adı, cihazı Z şeklinde katlayabiliyoruz.

Galaxy katlanabilir telefonlar


Katlandıktan sonra tam ekran görünüme sahip olursunuz. Cihaz bir adet geniş esnek ekrana sahip olduğundan, soldaki ekran bir kenar ekranı gibi devam ediyor. Diğer üç tarafta küçük bir çerçeve görülmektedir.

Ancak bu telefonu, orta ekran kısmı ön ekran olacak şekilde katlamak da mümkün. Diğer iki ekran parçası daha sonra arkaya doğru katlanabilirken, bu da cihazın son derece kompakt kaldığı anlamına gelir. Bu katlama stilini seçerseniz, her iki tarafta bir kenar ekranınız ve üstte ve altta yalnızca dar bir çerçeveniz olur.

Samsung katlanabilir cihaz


Çok yönlü katlanabilir cihaz

İki ekran parçasına ihtiyacınız var mı? Bu da mümkündür. Bir ekranı geriye doğru katlamanız yeterlidir. Tasarım patenti, çalıştırma seçenekleriyle ilgili herhangi bir bilgi sağlamasa da, cihazın nasıl katlandığına bağlı olarak arayüzün ayarlanacağını varsayabilirsiniz.

Bu katlanabilir cihazın maksimum ekran boyutu, standart bir telefon ekranının 3 katı genişliğinde olacak. Bu, onu çok yönlü bir telefon haline getirir. Aslında bir akıllı telefonunuz, tabletiniz ve küçük bir bilgisayarınız var. Doğru donanımla, bu nedenle çoklu görev için ideal bir cihaz olacaktır, ancak tabii ki bir video veya film izlemek için de.

Samsung Galaxy Z Katlama

Kuşkusuz mobil oyunlara da dikkat edilecek. Akıllı telefonlar oyun oynamak için giderek daha fazla kullanılıyor. Geniş ekranı ile bu cihaz oyun oynamak için mümkün kılacak.

Bu modelde görünür düğme veya bağlantı yok. Ayrıca patent eskizlerinde görünen kamera da bulunmamaktadır. Ancak, tüm patent başvurusu Samsung Electronics tarafından değil, Samsung Display tarafından yapıldıktan sonra, bunun bir anlamı olması gerekmez. Bu patentin odak noktası tamamen çift katlanabilir ekran üzerindedir. Geliştirme ilerledikçe, Samsung Electronics gerekli bileşenlere uygun bir yer verecek ve operasyon da dikkate alınacak.

Samsung Galaxy akıllı telefon

Bununla birlikte, olabildiğince az fiziksel düğme ve erişim bağlantı noktasından ortaya çıkan net bir eğilim görüyorsunuz. Estetik olarak bu daha iyi görünüyor. Yine de bu gelişme konusunda herkes aynı olumlu yaklaşıma sahip değil. Sonuçta, bunun da kullanıcı dostu olarak algılanıp algılanmayacağı belirsizliğini koruyor.

Ayrıca, ekranın arkasında giderek daha fazla bileşen işleniyor. Giderek daha fazla akıllı telefon modelinde ekranın arkasına entegre edilen parmak izi sensörü gibi. Ayrıca bu yıl bir ekran hoparlörü ile ilk akıllı telefonlar tanıtıldı ve ekran altı kameralı ilk telefonlar muhtemelen gelecek yıl çıkacak. Bu yeni teknolojilerin bu fütüristik modele de uygulanması elbette mümkündür.

Katlanabilir telefonlar Samsung


Z-katlama tasarımlı Samsung Galaxy katlanabilir telefon

Z-katlama tasarımlı Samsung Galaxy katlanabilir telefon şimdilik bu sadece hayal edebileceğimiz bir telefon modeli. Bunun gibi bir katlama cihazı kesinlikle önümüzdeki yılda tanıtılmayacak. Şu anda, katlamalı ekran zaten büyük bir zorluktur, ancak Xiaomi zaten MWC 2019’da iki kez katlanabilen bir konsept model gösterdi. Bu ünitenin her iki tarafı geriye doğru katlanabilir. Bununla birlikte, Samsung Galaxy Fold veya Huawei Mate X’i hala içimiz rahat olarak sahip olacağımız cihazlar değil . Esnek ekranların dayanıklılığı beklenenden daha büyük bir sorun olarak ortaya çıktı.

Bununla birlikte, katlanabilir telefonların genel olarak iyi hale gelmesi an meselesi gibi görünüyor. Sonuçta, bu mobil cihazlar net bir katma değer sunar – eğer her şey düzgün çalışıyorsa ve tabii ki düzgün çalışmaya devam ederse. Samsung’un patentini aldığı Z-Katlama modeli kesinlikle gelecek için büyük bir rakip. Zamanla karşılaştığım en ilginç modellerden biri bana kalırsa.

Dkkatinizi çekbilecek ilgili yazı: https://favorim.net/samsung-galaxy-fold-nezaman-cikacak/

kaynak: https://en.letsgodigital.org/smartphones/samsung-galaxy-foldable-phone/

80 / 100

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.