iPhone 14

Apple iPhone 14 Serisiyle Teknoloji Gündeminde

Apple Haberler Teknoloji

Her adımı haber olan Apple, kullanıcıları için sürprizler yapmayı sürdürüyor. iPhone 14 serisini piyasaya sürmek için hazırlıklarına devam eden şirket, bugünlerde de teknoloji ile yakından ilgilenenlerin gündeminde. Öyle ki satışa sunulmasına kısa bir zaman kala radara giren iPhone 14 için “Ne zaman çıkacak?” sorusu sorulmaya başlandı. iPhone 14 satış fiyatı ve özellikleriyle teknoloji sayfalarını süslerken Apple kullanıcıları satın almak için çoktan hazır.

Teknoloji dünyasında kendi kurallarıyla yol alan Apple, yarattığı marka algısını her çıkardığı modelde korumaya devam ediyor. Her yeni modeliyle birlikte kullanıcılarının da beklentilerini yukarı taşıyan markanın iPhone 14 modeline dair beklenti de bir hayli yüksek. Durum böyleyken iPhone 14 özellikleri, tasarımı ve renkleriyle sevenleriyle kavuşmaya hazır. 

iPhone 14 Fiyat ve Depolama Alanı 

iPhone 14, iPhone 14 Pro ve Max seçenekleri için farklı özelliklerinin olacağı müşteriler tarafından beklenen bir hamle. Özelliklerinden en çok merak edilen ise iPhone 14 depolama alanının kaç GB olacağı. Yurt dışı bağlantılı teknoloji yorumcuları, ilk etapta iPhone 14 için depolama alanı konusunda 256 GB alan tahmin etti. Bundan sonra gelişen fısıltılar ise 128 GB depolama seçeneğinin başlangıç olacağını işaret ediyor. 

iPhone 14 hakkında teknik özellikler çok fazla belli olmasa da fiyatının şu ana kadar satışta bulunan modellerden daha pahalı olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Kısacası, iPhone 14 Pro fiyat ve iPhone 14 Pro Max’ın satış fiyatı, Eylül 2022 ayındaki kur öngörülmese de cep yakacak gibi duruyor. Diğer yandan Apple, her dönem rakiplerinin fiyatlarına oranla büyük farkla Türkiye pazarında yerini alıyor. Yeni modeli olan iPhone 14 serisinin başlangıç fiyatının da 25.000 ₺ ve üssü bandında seyredeceğini söylemek mümkün. 

Apple iPhone 14’e Güveniyor 

Appple’ın herkes tarafından bilinen ve ikon haline gelmiş ısırılmış elma logosu, iPhone kullanıcılarının imaj tamamlayıcısı haline geldi. Metal renklerine kattığı canlılık ve köşe kıvrımlarıyla iPhone tam anlamıyla göz dolduran bir telefon. Tüm modellerindeki kameralarıyla benzersiz karelerin mimarı olurken marka, depolama alanıyla gönüllere taht kuracak olan iPhone 14 modeline de bir hayli güveniyor.

Tüm bunların yanında küresel piyasalardaki dengesizlikler ve denizaşırı ticaretlerin belirsiz gidişatı, markayı pek de etkilemeyecek gibi duruyor. İlk aşama da 85-100 milyon arası adet ile satışa çıkacak iPhone 14 serisi için hedef 220 milyon civarında. İşlemci özelliklerinde ise Pandora’nın kutusu zamanla açılacak. 

Teknoloji devi, iPhone 14 ve iPhone 14 Max için A15 Bionic işlemcisini kullanırken iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’te A16’da Bionic işlemciyle kalıcı teknolojik imzalar atacak. Şehre dönüş dönemi olan eylül ayında satışa çıkacak iPhone 14 için satış kuyruklarını tahmin etmek hiç de zor değil. 

73 / 100

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.