samsung-galaxy-note-21

Samsung Galaxy Note 21, 2021 yılında da karşımıza çıkabilir.Samsung’un Galaxy serisi henüz yeni ortaya çıktığı dönemlerde Samsun Galaxy Note ve Galaxy S serisi arasında ciddi farklar mevcuttu. Yıllar içerisinde Galaxy S serisinde çıkan her yeni telefonun üstüne yenilikler ekleyen Galaxy Note, kendine has bir müşteri kitlesi oluşturmayı başardı. Son aylarda serinin sona ereceği ve yalnızca Galaxy S serisiyle yola devam edeceği söylense de Samsung cephesinden sevindirici bilgiler geldi. Buna göre gelecek yıl Samsung Galaxy Note 21 piyasaya sürülebilir.

Samsung Galaxy Note 21 için umut ışığı doğdu

Geçtiğimiz gün Samsung’un resmi blog sayfasında yayınlanan yazıda verilen bazı bilgiler, Note serisinin sona ereceği iddialarını güçlendirmişti. Söz konusu yazıda Samsung’un Note serisinin sevilen özelliklerini dikkatle analiz ettiği ve en sevilen özelliklerini diğer cihazlara aktarmayı istediği belirtilmişti. Galaxy Note özelliklerinin farklı cihazlara aktarılması “Galaxy Note serisinin sonu geliyor” söylentilerinin artmasına neden olmuştu. Ancak görünüşe bakılırsa böyle bir durum en azından şimdilik söz konusu değil.

Yeni gelen bilgilere göre, gelecek Galaxy S serisi telefonlarda Galaxy Note’un alametifarikası olan S-Pen kalemi kullanılabilir. Fakat bu durum Galaxy Note serisinin sona ereceği anlamına gelmiyor. Samsung’dan gelen resmi açıklamaya göre Güney Koreli teknoloji devi, gelecek yıl yeni bir Galaxy Note cihazını, yani muhtemelen Samsung Galaxy Note 21 modelini piyasaya sürmek için hazırlık yapıyor.

Bazı tüketiciler Note serisinin eskisi kadar özel bir yere sahip olmadığını ve dolayısıyla ayrı bir seri olmasının anlamsız olduğunu düşünse de görünüşe bakılırsa Samsung’un Note serisiyle işi bitmiş değil. Öte yandan gelecek yıl Galaxy Note 21 cihazının piyasaya sürüleceği açıklaması Note serisinin önümüzdeki yıllarda rafa kalkmayacağı anlamına gelmiyor. Samsung’un gelecek yıllarda Note’un tüm özelliklerini S serisine kaydırarak Note serisine son verme ihtimali bulunuyor.

Gelecek olması muhtemel Note modelinde daha iyi kamera, yüksek performanslı bir işlemci ve tasarımsal anlamda bazı değişiklikler içereceği iddia ediliyor. Ancak daha net bilgiler alabilmek için önümüzdeki yılın başlarını beklememiz gerekecek gibi görünüyor.

Kaynak: https://en.yna.co.kr/view/AEN20201216007800320

Bu yazıyı da okuyun : Samsung Galaxy Note 20 ultra ve iPhone 12 Pro Max Karşılaştırma

80 / 100
Benzer Gönderiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.