İPhone-11

İPhone 11 ve Androidli Telefonların en iyileri ile Karşılaştırması

Apple Haberler Samsung Teknoloji

İPhone 11, Apple’ın iPhone’unu önde gelen Android telefonlarla karşılaştırma zamanı geldi ve yakın bir yarış olmalı. İlk katlama telefonunun piyasaya çıkışından 5G’nin yükselişine, çift ekranlar, şelale ekranları ve kameralar, 2019 da baş döndürücü bir dizi yeni özellikler sundular. Apple, giriş seviyesi telefonlarda fiyat indirimi herkesi şaşırtmış olabilir, ancak Android’in sunduğu en iyi şeyleri biriktirebilir mi? Başlıca özellikleri gözden geçirip öğrenelim.

Karşılaştırnma Başlıkları:

Telefonlar
Tasarım
Ekran ve Görüntü
pil
şarj Doldurma

Bu Üç telefon bu yıl iPhone 11 ile rekabet ediyor:

Samsung Galaxy S10 +: Bu modeli seçtim çünkü resmi amiral gemisi Note 10+ ‘dan daha ucuz. Ayrıca, S10 ile karşılaştırıldığında, a) sadece 100 $ daha fazla ve b) çok daha büyük bir batarya ile donatılmış.

Google Pixel 4 XL: En yeni Pixel telefon bir çamaşırhane sorun listesine sahip, ancak Google başını salladı. Ayrıca, daha küçük olandan daha iyi bir ekrana ve daha büyük bir bataryaya sahiptir.

OnePlus 7T: OnePlus rulo halinde. Amerika Birleşik Devletleri’nde 2019 yılında yayınlanan iki telefon, 7 Pro ve 7T, uygun bir modelin neler sunabileceği konusunda beklentileri artırdı. Yeni 7T, katil özelliklere sahip ve iPhone 11’in temelini oluşturan bir fiyat sunuyor.
bilirsin, Google bu hala yenmek için bir bilgeliktir ama
tasarlamak

Samsung, Galaxy S10 modelini etkileyici biçimde yeniden tasarlayan tasarım sınırlarını zorlarken, iPhone biraz bayat hissetmeye başladı. Buradaki diğer telefonlardan daha simetrik, ancak çentik, kalın çerçeveler ve ekran / kasa oranı arzulananı bırakıyor. Aynı zamanda 8.3mm’deki demetin en kalınsıdır.

İPhone 11 Tasarım

Dev kare fotoğraf makinesi polarize bir görünüm ve iPhone 11‘in masaya yaslandığında sallanmasını sağlıyor. Kamera tümsekleri seçtiğiniz telefon rengiyle eşleşiyor ve yeni mor ve yeşil renkler güzel olsa da, parlak sırt parmak izlerini erken ve sık sık alıyor. Söylentiler, Apple’ın çentiği atıp iPhone 12 için başka değişiklikler yapabileceğini öne sürüyor. Umarım durum budur.

Pixel 4 XL ve iPhone 11‘de çok benzer kamera stilleri var.

IPhone 11 mülayim ise, Pixel 4 XL sadece düz filan. Oldukça büyük bir alin, küçük bir çene ve tıknaz yan çerçeveler için çentik kaybetti. Apple gibi, Google da sol üst köşeye kare bir kamera dizisi ekledi, ancak Pixel 4’ün çarpma gövdesi renginden bağımsız olarak siyah.

Ancak Google’ın malzeme seçiminden hoşlanıyorum. Lüks buzlu cam artık telefonun arkasını kapsıyor ve parmak izlerine, çizilmelere ve lekelere karşı dayanıklı. Fırçalanmış alüminyum kenarlar buzlu görünümü yaratıyor ve bu yıl klasiklere siyah ve beyaza turuncu renk katan renk seçenekleri çekici. Renkli aksan butonunu seviyorum. Google, akıllı telefon tasarımı konusunda ciddi olmaya karar verirse, materyallerle başlamalı ve geriye doğru çalışmalıdır.

Pixel 4’ün turuncu renkli güç düğmesi, Google’ın tasarımıyla ilgili en sevdiğim özellik.

Samsung S10 + Galaxy görünümünü geliştirmeye devam ediyor. Üst ve alt çerçeveler neredeyse hiç orada değil, ekran-kasa oranını yüzde 90’a yakınlaştırarak, ekranın kenarları yanlara doğru kaydığı için daha fazla hissediyor. S10 + ‘ın arkası da, büyüleyici renklerde mevcut olan bir hizaya yerleştirilmiş yatay bir kamera dizisi ile aynı derecede hoş. Ve ne yazık ki, çerçeve eksikliği, Samsung’un henüz ele almaya hazır olmadığı görsel ve işlevsel sorunları da beraberinde getiriyor.

Garip selfie kameradır. Sensörleri gizlemeye yetecek kadar çerçeveye sahip olmayan Samsung, ekranın tam anlamıyla gömülü bir “delik açma” kamerası seçti ve sağ üst köşedeki siyah bir daireye baktı. Merkez dışı yerleştirme ve korkak tasarım onu göze hitap ediyor.

Şaşırtıcı bir şekilde, iPhone 11 buradaki diğer telefonlardan biraz daha kalın, ancak yalnızca onda bir milimetre.

OnePlus 7T, OnePlus 7 Pro’nun açılır selfie kamerası ve kenardan kenara ekranından yoksun olabilir, ancak minik “gözyaşı” çentiği, ince bezeleri ve ince gövdesi şovu çalıyor. İPhone gibi, metal yüzler de sizin seçtiğiniz renge uyuyor (mavi veya gümüş), tamamen siyah ön yüzünü güzelce ayarlıyor. Çerçeveler S10 + ‘dan daha kalın değildir ve S10 +’ ın sonsuzluk ekranına düz bir görünüm tercih ediyorum.

Yeni eğilim, kamerayı gizlemek yerine gizlemeye çalışıyorsa, avantaj yine OnePlus’a gidiyor. 7T’nin dev dairesel kamera dizisi benzersizdir; ayrıca, sallamadan masaya uzanabilen tek telefon. Umarım gelecekteki OnePlus telefonlarında bir tasarım öğesi olarak kalır.
Kazanan: OnePlus 7T

Ekran ve Görüntü

Pixel 4 XL dışındaki tüm sıska çerçevelerle ekran, tüm dikkatinizi çekiyor. Buradaki tüm OLED’ler Samsung tarafından sağlanıyor, iPhone 11 ise LG LCD kullanıyor. Hepsinde HDR10 ve Dolby Vision bulunur ve etkileyici bir şekilde kutudan kalibre edilir.

Ancak özellikle yenileme oranında eşit yaratılmadılar. Standart, dört telefonun tümü için varsayılan olan 60Hz’dir, ancak OnePlus 7T ve Pixel 4’ün her ikisi de 90Hz seçeneklere sahiptir. Saniyedeki ekstra 30 kare, özellikle 7T’de kaydırma ve kaydırma işlemlerinin daha hızlı hissetmesi anlamına gelir. Google, bu özelliği yüzde 75’in üzerindeki ekran parlaklıklarına göre sınırlandırmak suretiyle Pixel 4 XL ürününü bir miktar artırdı;

Ekran hızı, 7T’nin üstün olduğu tek alan değil. Dörtlü HD Galaxy S10 + netlik ve canlılık için kazanabilir, ancak 7T hala cesur, parlak ve gözler üzerinde kolay. İPhone 11’ler gibi, OnePlus 7T’nin ekranı da bir telefonda gerçekten ne kadar ihtiyacınız olduğuna dair bir kanıt. “Sadece” full HD, kavisli kenarları yok ve ortam ve her zaman açık olan seçenekleri

İPhone 11, OnePlus 7T, Galaxy S10 + ve Pixel 4 XL hepsi birinci sınıf ekranlara sahip.

Grubun tek LCD’si ve buna bağlı olarak 720p olan iPhone 11, derinliğe geldiğinde kaybeder. Bir LCD’nin siyahları, yeni iOS karanlık modunu açarken özellikle belirgin olan bir OLED ile uyuşmuyor.

Apple, iPhone 11’in ekranındaki kalibrasyon ile harika bir iş çıkardı. Renkler zengin ve canlı, her zaman açık veya ortamlı bir seçenek istiyorum, özellikle geceleri tüm ekranın ışığı kontrol etmesi gerektiğinde.

Parlaklık söz konusu olduğunda, iPhone 11 parlıyor, 7T biraz daha iyi olsa da. Ancak, basit bir beyaz arkaplanlı testimde 7T de en tutarsız olanıydı.
Maksimum parlaklık (nit)

OnePlus 7T: 825
iPhone 11: 765
Galaxy S10 +: 715
Piksel 4 XL: 650

Google’ın en iyi görüntüyü Pixel 4 XL’de gösterdiğini söyleyebilirim, ancak bunun nedeni daha önce gelenlerin çok hayal kırıklığı yaratmasıydı. Hala Google’ın ticari marka donukluğuna ve Doğal modda bırakıldığında genel bir delgisizliğe sahip. Ancak Boost’a geçildiğinde bile, Pixel 4 XL, buradaki diğer telefonlara kıyasla daha basit bir his veriyor.

OnePlus 7T , iPhone 11 parlaklığa geldiğinde en iyisi

Piksel 4, Galaxy S10 + ‘ın yanına yerleştirildiğinde özellikle zayıf. Ancak, adil olmak gerekirse, çoğu telefon ekranı. Galaxy S10 + hemen hemen her sette rekor kırdı veya kırdı. S10 + ekranının ne kadar muhteşem olduğunu açıklamak için yeterli sıfat ya da üstünlük yok. Tek isteğim daha yüksek bir yenileme oranı; ve bunun S11 ile geldiğini varsaymalıyım.
Kazanan: Samsung Galaxy S10 +

Pil performansı

Her telefonun saygın bir bataryası vardır, ancak S10 + bir adım önde:

Galaxy S10 +: 4,100mAh
OnePlus 7T: 3,800mAh
Piksel 4 XL: 3,700mAh
iPhone 11: 3,142 mAh

Ancak gerçek dünyadaki sonuçlar tam olarak eşleşmiyor. Testlerim ve gerçek dünya kullanımımda, S10 + rakiplerini en iyi şekilde değerlendirdi, oysa iPhone 11 kapasitesini fazlasıyla geride bıraktı. Tam bir kullanım günü boyunca sürekli olarak çaba sarf eden tek kişi Pixel 4 XL idi. İPhone 11 ve 7T her zaman açık ekran olmamasından yararlanıyor, ancak bazıları (ben dahil) bu özelliği kaçıracak.

İPhone 11 en iyi batarya ömrüne sahip, ancak fazla değil.

Pixel 4 XL en hayal kırıklığı yarattı. Apple’a gülünç bir avantaj sağlayan aynı işletim sistemi mülkiyeti, Pixel 4 XL’i diğer Android telefonlar tarafından görülmeyen yüksekliğe itmeli, ancak gerçeklik sunmuyor. Optimizasyon eksikliği son derece sinir bozucu.

Örneğin, tüm ortam ve uyarlanabilir parlaklık geçişleri kapalıyken, maksimum parlaklıkta iki saatlik bir film izledim ve her telefonun kullandığı pil miktarı bu kadardı:

OnePlus 7T:% 17
iPhone 11:% 19
Galaxy S10 +:% 19
Piksel 4 XL:% 21

Sonuçlar oldukça yakın, ancak bu puanlar bir gün boyunca artıyor, çünkü çoğu insan telefonlarını 10 saat boyunca video izlemek için kullanmayacak. Ve aynı videoyu ikinci kez oynattığımda, üç telefonun tümü için otomatik ve uyarlanabilir parlaklık açıkken, pilin boşaldığını izleyene bakın:

iPhone 11:% 13
OnePlus 7T:% 18
Galaxy S10 +:% 19
Piksel 4 XL:% 20

İOS sihrini çalışmaya başladığında Apple’ın avantajı devreye giriyor. Önemli ölçüde daha küçük bir batarya ile bile, iPhone 11 buradaki telefonlardan daha uzun süre dayanabiliyor. Dört el cihazının da burada kullanabilecekleri çok sayıda piksel var, bu nedenle daha düşük parlaklık kesinlikle arkadaşınız. Günün sonunda, iPhone 11 sürekli olarak kalan en fazla meyve suyuna sahipti – ve Pixel 4 XL her zaman kırmızıya yakındı – ancak her telefon normal bir kullanım gününden geçmelidir.

Dev ekranlarda ve çok sayıda pikselde OnePlus 7T , Galaxy S10 + ve Pixel 4 XL hepsinde dev piller var.

Burada bir şampiyonu taçlandırmak zor, bu yüzden şunu söyleyeceğim: iPhone 11 ve Galaxy S10 + en uzun sürecek, OnePlus 7T sadece bir kene ve Pixel 4 XL sizi sürekli endişelendiriyor. Ancak, pil ömrü herhangi bir telefon için karar verme faktörünüz ise, iPhone 11 ile gidin.
Kazanan: iPhone 11 / Galaxy S10 +

Şarj Doldurma

Doğru şarj cihazına sahip olduğunuzu varsayarak telefonlarımızı şarj etmek için saatlerce beklememize gerek yok. Ölü bir telefon ve kutuya yerleştirilmiş olan şarj aleti ile, bir saatlik şarjdan sonra ne kadar meyve suyuna sahip olacağınız:

OnePlus 7T:% 100
Piksel 4 XL:% 77
Galaxy S10 +:% 74
iPhone 11:% 33

Burada iki şey: OnePlus 7T’nin inanılmaz Warp Şarjı ve iPhone’un inanılmaz olmayan 5W şarj cihazı. Apple’ın “Pro” telefonları hızlı bir 18W USB-C şarj cihazına sahip olurken, iPhone 11 hala Lightning tabanlı bir 5W fişe takılıyor. Yani bir tane alırsanız, daha büyük bir üçüncü taraf şarj cihazı almak isteyeceksiniz.

OnePlus 7T’nin Warp Charge 30T’su, büyük seslerden bahsederken, prize takılıyken iki prizi daha iyi bir şekilde ele geçiren gruptan kolayca büyüyebilir – ve her gün kullanacaksınız, çünkü OnePlus 7T, buradaki tek telefon kablosuz şarj etme. Diğer üç telefonun tümü, her ne kadar en yüksek hızlar biraz değişse de hepsi başarılı:

Galaxy S10 +: 12W
Piksel 4 XL: 11W
iPhone 11: 7.5W

Tuhaf olanı, iPhone 11 birlikte verilen şarj cihazıyla yavaş şarj olurken kablosuz olarak daha hızlı şarj oluyor.
Kazanan: Galaxy S10 +

77 / 100

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.