Facebook Akıllı Saat

Facebook Akıllı Saat için kolları sıvadı

Haberler Teknoloji

Facebook Akıllı Saat için kolları sıvadı, Facebook’un yeni Bir Akıllı Saat Üzerinde Çalışıma yaptığı dedikodusu geldi. Saat aracılığı ile Sağlık Verilerimize ulaşmaya çalıştığı gerçeği ortaya çıkıyor.

Facebook Akıllı Saat için kolları sıvadı

Görünüşe göre kendi platformlarından elde ettiği kullanıcıların kişisel verilerine doymamış. Facebook da sağlık verileri akıllı saat aracılığı ile almayı umut ediyor. Şirketten gelen bilgilere göre şu an donanım üzerinde çalışma yapılıyor. Kısa süre içinde akıllı saat inşası bitecek, cihaz en kısa sürede bu süre gelecek yılın ilk ayları olabilir.

Akıllı saat android ile çalışacak söylentisi var. Facebook bildirildiğine göre gelecekteki donanım girişimler için kendi işletim sistemi inşa etmeye çalışıyor. Google’ın Wear OS yazılımını kullanıp kullanmayacağı belirsiz. Ama yazılımın anonim bir olacağı kesin. Cihaz hakkında doğrudan bilgisi olan kişilere göre. Saat bir hücresel bağlantı üzerinden internete erişecek, bu yüzden hiçbir akıllı telefona gerek kalmayacak, ve mesajlaşma olacak, sağlık ve fitness özelliklerini kendi bünyesinde barındıracak.

Doğal olarak, tüm bu özellikleri Facebook’un mevcut platformları ile pişmiş uyumluluk ile olacak. Şirket şüphesiz fitbit üzerinde bir avantaj elde etmek için geniş sosyal ağ kaldıraç arıyor, Apple, ve akıllı saat alanında diğer ön planda olan Cihaz, kullanıcıların arkadaşlarıyla antrenmanlarını izlemelerine, eğitmenleriyle iletişime geçmelerine ve akıllı telefon almak zorunda kalmadan bir tür hızlı sohbet özelliği sunmalarına izin verecek. Facebook da peloton gibi şirketlerin sağlık ve fitness ürünleri ile uyumlu cihazları yapmayı planlıyor, yanı sıra Facebook’un gelecekteki cihazlar ile etkileşim yeteneğine sahip yeni sürümleri ile yeni özellikler keleyecek. Bilgilere göre optimize edilmiş gerçeklik gözlüğü bağlantısı gibi .

Facebook Akıllı Saat ne zaman piyasaya çıkacak

Facebook, 2023’te ikinci nesil planlar la birlikte, akıllı saatinin de ilk sürümünü gelecek yıla kadar piyasaya çıkarmayı hedefliyor. Rapor belirli fiyat ortaya çıkmamı olsa da, “Facebook’un saatini üretmek için maliyetine yakın bir fiyata satması bekleniyor” iddiasında bulunuldu. Bu iddia da şirketin Oculus sanal gerçeklik kulaklıklarıyla kullandığı taktik gibi olacak.

Facebook’un baş teknoloji yetkilisi Mike Schroepfer Aralık ayında çalışanlar için düzenlenen bir toplantıda yaptığı açıklamada, şirketin donanıma olan projeleri sürdürmeyi ve giyilebilir cihazlara yatırımlarını artırmayı planladığını söyledi. Akıllı saat, Oculus VR kulaklıkları ve Portal video akış cihazlarının yanı sıra, sözde çalışmalarda olduğu iddia edilen birçok projeyi de içeren Facebook’un büyüyen donanım ekosistemine katılacak.

72 / 100

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.