iPhone-Zil-Sesi-Yapma

iPhone Zil Sesi Yapma

Haberler Apple Teknoloji

iPhone Zil Sesi Yapma, iPhone’da kullanılan iOS işletim sistemi, bazı kısıtlamalara sahip olduğundan dolayı zil sesi gibi konularda farklı işlemlerin yapılması gerekmektedir. Android işletim sisteminde çok daha basit bir şekildeyapılabilen zil sesi yapma ve değiştirme işlemlerini, rehber dahilinde iPhone cihazlarınızda da yapabilirsiniz.

iPhone Zil Sesi Yapma İşlemleri

iPhone zil sesi yapmak isteyenlerin bilgisayar kullanması daha pratik olacaktır. Zil sesi için ilk olarak 40 saniyelik bir müzik seçiminin yapılması gerekir. Şarkıyı bilgisayarınıza indirdikten sonra formatını format değiştirme programları üzerinden .m4r formatına çevirmeniz gerekir. Daha pratik bir çözüm isteyenler ise direk .m4r formatında müzik paylaşımı yapan online sistemleri7 de kullanabilir. Bu aşamaların ardından ise 2 yol ile zil sesinizi telefonunuzda kullanabilirsiniz.

iTunes Kullanmadan iPhone Zil Sesi Yapma

copytrans
copytrans

iTunes programı yerine CopyTrans programı kullanarak zil sesi işlemlerinizi yapabilirsiniz. Programı yükleyip kurduktan sonra kablo ile telefonunuzu bilgisayara bağlayın. CopyTrans Manager üzerinden start diyerek telefonunuzu arayın. Telefonu bulduktan sonra ise sol menüde yer alan melodiler seçeneğini açın. Karşınıza çıkacak melodilerin alt kısmında yükleme alanı bulunmaktadır. Bilgisayarınızda hazırlamış olduğunuz sesi, bu alana atarak, yeni zil sesini telefonunuza atabilirsiniz. Ardından ise iPhone Zil Sesi Nasıl Değiştirilir?bölümündeki adımları takip ederek yeni melodinizi kullanabilirsiniz.

CopyTrans Manager indir

iTunes ile iPhone Zil Sesi Yapma

iPhone için sorunsuz bir şekilde destek alabileceğiniz iTunes seçeneğinse ise yine telefonun kablo ile bağlanması gerekiyor. Bağlantı sağlandıktan sonra ise sol altta yer alan ses tonları bölümünden şarkıyı aynı şekilde atmanız yeterli. Ancak iTunes 12 ve öncesindeki sistemlerde bu seçenek değerlendirilebilir.

iPhone Zil Sesi Nasıl Değiştirilir?

Hangi zil sesini kullanmak istediğinizde karar verdikten sonra zil sesi değiştirme işlemlerini iPhone cihazınız üzerinden yapabilirsiniz. Bu işlemleri yapmak adına ise takip etmeniz gereken adımlar şöyle;

  1. Telefonunuzdan ayarlar bölümünü açın.
  2. Sesler bölümüne girin.
  3. Burada karşınıza çıkacak seçeneklerden ringtone ya da zil sesi seçeneğini seçerek istediğiniz müziği seçin.

Son aşamada karşınıza pek çok farklı seçenek çıkacaktır. Zil sesi dışında mesaj, mail, takvim alarmı ya da hatırlatma alarmı gibi tüm bildirimler için ayrı ayrı iphone zil sesi belirleyebilirsiniz. Kişiye özel zil sesi ataması yapmak adına ise kişiler uygulaması üzerinden kişinin adına dokunmanız, düzenleme seçeneklerinde yer alan zil sesi ve ya mesaj sesine dokunarak seçim yapmanız yeterli olacaktır.

WhatsApp Web Görüntülü Ve Sesli Görüşme Özelliğine Kavuşuyorl

83 / 100

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.