Huawei watch gt 2

Huawei’nin orijinal Watch GT’si, daha az smart watch ve daha çok steroid kullanan bir fitness takipçisiydi ve yeni Huawei Watch GT 2 de aynı şeyi yaptı. 229 € ‘dan başlayan (yaklaşık 250 $) GT 2, LiteOS’u çalıştırıyor ve çok çeşitli fitness özellikleri, temel bildirimler ve onboard müzik yönetimi sunuyor. Ancak şık görünümüne ve kullanımı kolay işletim sistemine rağmen, Apple Watch Series 5 ve Fitbit Versa 2 gibi rakiplerde bulunan üçüncü taraf uygulama desteği ve diğer ortak özelliklerden yoksundur. İngiltere’de ve bazı ilk izlenimler var.
Tasarım ve Gösteri

Huawei-watch-gt-2-1
Huawei-watch-gt-2-1


Huawei Watch GT 2’nin iki çeşidi var: 0,4 inç kalınlığında 1,2 inç, 390 x 390 piksel AMOLED ekranlı 42 mm’lik bir sürüm (229 €, yaklaşık 250 dolar) ve 46 mm sürüm (0,24 inç, yaklaşık 270 dolar) 0,39 inç kalınlığında 1,39 inç, 454 x 454 piksel ekran ile. Küçük model, kenarı boyunca kıvrımlı bir ekrana sahipken, daha büyük model, etrafına oyulmuş 24 saatlik işaretlerle kalın bir çerçeveye sahiptir. Huawei, saat yüzünün en ucuna kadar uzanan “3 boyutlu cam ekranlı” ilk smartwatch olduğunu söylüyor. Bu, çerçevedeki işaretlerin aslında camın bir parçası olduğu anlamına geliyor.

Huawei Watch GT 2 ekranı

Ekran her zaman açıktır ve pil ömründen tasarruf etmek için tasarlanmış analog veya dijital monokrom saat yüzünü gösterir. Tarih, saat, kalp atış hızı, adım sayısı ve hava durumu gibi bilgileri gösteren 13 yüzlük bir dizi ile geliyor. Maalesef, saat herhangi bir kişiselleştirmeye izin vermiyor, bu nedenle örneğin alarm işlevine kısayol ayarlayamıyorsunuz.

Huawei Watch GT 2 kullanımda

Hoparlör ve mikrofon ile birlikte sağda iki düğme var. Üstteki düğme menüyü yukarı çeker ve alt kısım sizi antrenman uygulamasına getirir.
Özellikler ve Fitness

Huawei’nin LiteOS’unda gezinmek Google’ın WearOS’una benzer. Rahatsız Etme modu, Telefon Bul, Kilitle, Saati Göster ve Ayarlar gibi kısayollar için ekranın üstünden aşağı doğru kaydırın. Kalp atış hızı monitörü, hava durumu uygulaması, spor istatistikleri ve müzik gibi özellikler için hızlıca kaydırın (saat 500 şarkıya kadar tutar). Akıllı telefonunuzdan bildirimler ve uyarılar için yukarı kaydırın.

Ne yazık ki, telefonunuza gelen mesajları yanıtlamak için saati kullanamazsınız. Ek olarak, mesajlar bazen yanlış biçimlendirilmiş, uzun kelimeler kesilmiş ve bir sonraki satırda tek harfler görünecektir. Watch GT 2 hala yapım aşamasında olduğundan, Huawei bu sorunu nihai modelle çözmeyi umuyor.

Daha önce de belirtildiği gibi, GT 2 indirilebilir üçüncü taraf uygulamaları için destek sunmaz, bu yüzden ne görüyorsanız onu alırsınız. Ayrıca, GPS ve NFC’den de yoksun, bu fiyat aralığındaki diğer akıllı saatlerde bulabileceğiniz iki ortak özellik.

Bileğinde Huawei Watch GT 2

Sporun yanı sıra, Huawei 15 spor modu sunar: sekiz açık hava sporu (koşu, yürüyüş, tırmanma, yürüyüş, patika koşusu, bisiklet, açık su ve triatlon) ve yedi kapalı spor (yürüyüş, koşu, bisiklet, yüzme havuzu, ücretsiz eğitim, eliptik makine ve kürek makinesi). Egzersiz yaparken, Watch GT 2 kalp atış hızınızı, hızınızı, mesafenizi, adımlarınızı, kalorilerinizi ve daha fazlasını gösterir. Çerçevenin etrafında, hafif, aerobik veya anaerobik egzersiz modunda olup olmadığınızı gösteren renk kodlu bölümler bulunur.

Derin uyku, hafif uyku, REM uyku veya uyanık arasındaki uykunuzu farklılaştıran Huawei’nin TruSleep uyku izleme özelliği de var; bu aynı zamanda Huawei’nin “akıllı alarmını” güçlendiriyor ve bu durum ne zaman hafifçe uyuduğunuzu algılıyor ve sizi uyandırıyor. Watch GT 2 küçük ve hafif olduğundan, gece boyunca rahattır.

Batarya ömrüne gelince, Huawei, Watch GT 2 cihazının iki haftaya kadar (veya daha küçük model için bir hafta) gücüne sahip olduğunu söylüyor. Henüz bataryayı zorlu testlerden geçirmedik, ancak üretim öncesi modelimiz yarı düzenli antrenmanları takip edip bildirimleri aldıktan sonra bir buçuk hafta sürdü.

Huawei Watch GT 2 sonuç olarak:

Şık olsa da, Huawei Watch GT 2’nin temel özellikleri ve üçüncü parti uygulamalar için destek eksikliği, özellikle Fitbit Versa 2 ve Apple Watch Series 3’ü daha ucuza alabileceğiniz (veya daha fazla harcama yapabileceğiniz) EKG ve düşme algılama gibi özellikler için Apple Watch Serisi 5). Fitbit Versa 2, Amazon Alexa ve Spotify için daha derinlemesine fitness takibi ve desteği sunarken, Apple Watch en büyük üçüncü parti uygulama kütüphanesine ve aramalar ve mesajlarla etkileşime girebiliyor. Üretim öncesi durumunda bile, bu saatlerden biri GT 2’den daha güçlü bir satın alma gibi görünüyor.

75 / 100
Benzer Gönderiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.