WhatsApp-Silinen-Mesajları-Geri-Getirme

WhatsApp Silinen Mesajları Geri Getirme

Haberler Teknoloji

WhatsApp Silinen Mesajları Geri Getirme, WhatsApp kullananlar, programda yedekleme işlemlerini yaptığı takdirde WhatsApp Silinen Mesajları Geri Getirme işlemlerini yapabilecektir. Eğer Google Drive gibi bir bulut sunucu üzerinden yedekleme işlemi yapılmamışsa WhatsApp silinen mesajları geri getirme gibi bir imkan bulunmamaktadır.

WhatsApp, kullanıcıların mesajların silinmesi ya da telefonun kaybedilmesi gibi durumlarda içeriğin geri alınabilmesi adına seçeneklere sahiptir. Özellikle programın ilk kurulumunun ardından yedekleme ayarlarının doğru bir şekilde yapılması gerekir. Ayarlama işlemlerini yapmak adına WhatsApp ayarlar bölümünden sohbetler seçeneği takip edilerek sohbet yedeği oluşturulmalıdır.

Eğer hiçbir detayı kaçırmak istemiyorsanız, Google Drive yedekle seçeneğinde günlük, haftalık ya da aylık gibi seçeneklerden uygun olanlarını tercih edebilirsiniz. Bu işlemi manuel olarak yapmak istiyorsanız da elle seçeneğini seçmeniz yeterli olacaktır. Ayarların bu şekilde yapılması, telefonda tanımlanan Google hesabı üzerinden WhatsApp içeriklerinin korunmasını sağlar ve silinen mesajları geri getirme konusunda da bu yedek üzerinden işlem yapılabilir.

WhatsApp Silinen Mesajları Geri Getirme İşlemleri

WhatsApp mesajlarını geri getirmek için takip etmeniz gereken adımlar şöyle;

  1. Telefonunuzdaki WhatsApp uygulamasını silin.
  2. Google Play üzerinden WhatsApp uygulamasını yeniden yükleyin.
  3. Uygulamayı açın ve telefon numara doğrulama işlemlerini tamamlayın.
  4. Uygulama açıldığında ekranda yer alan WhatsApp Google Drive geri yükleme seçeneklerini takip ederek geri yükle bağlantısını takip edin.

Bu işlemleri yaparken ayın Google hesabını kullandığınızdan emin olmalısınız. Ekranda WhatsApp için mevcut yedeğin olup olmadığı, yedeğin büyüklüğü ve yedeğin tarihini net olarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca yedek yüklemesinin ne kadar sürede yükleneceği de tahmini olarak aktarılmaktadır. Bağlantı hızına göre WhatsApp silinen mesajları geri yükleme işlemini tamamlayabilirsiniz. Mesajlar ile birlikte gruplarınız gibi diğer WhatsApp verileriniz de sisteme yüklenir.

WhatsApp uygulamasını yeni bir telefonda kullanırken ya da uygulamanın yanlış zamanda silindiğinde benzer şekilde geri yükleme adımlarını takip edebilirsiniz.

WhatsApp Silinen Mesajları Geri Getirmek için Geri yüklemede dikkat edilmesi gereken en önemli detay, WhatsApp’ın yalnızca iOS’taki en son yedekleme dosyasını ve Android’de ise en son iki yedekleme dosyasını depolayacağı. Bu yüzden bir mesajı sildiyseniz ve üzerinden çok uzun süre geçmişse, alınan son yedekte olmayacağından dolayı geri getirmeme imkanı da olabilir. Bu nedenle mesajı sildikten kısa bir süre sonra geri yükleme işlemlerinin yapılması önerilir.

75 / 100

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.