Binance Nedir? Binance nasıl kayıt yapılır

Binance Nedir, Kayıt İşlemi Nasıl Yapılır?

Ekonomi Haberler Kripto Para

Binance Nedir, Kayıt İşlemi Nasıl Yapılır? Kripto para transferleri için hizmet vermeye başlayan pek çok aracı kuruluş bulunurken, bu alternatifler arasında dünya genelinde popülerlik kazananlardan birisi de Binance olmaktadır.

Binance Nedir?

Binance Nedir? 2017 yılında, Changpeng Zhao ve Yi He tarafından kurulan Binance, kısa süre içerisinde popülerlik kazandı. Temel hedefi kripto paralar için özel bir ticaret alanı oluşturmak olan Binance, farklı paralar için destek sağlayarak ticaret hacmi yaratmaktadır. Yakaladığı başarı ile birlikte 2018 yılı itibariyle dünyanın en büyük kripto para borsası olmayı başaran Binance, bu özelliğini hale korumaktadır.

Binance Nerede Kuruldu?

Geliştirme aşamalarında Çin’de kurulmuş olsa da 2018 yılı itibariyle Çin’de kripto para birimi için getirilen yasak, Binance için de ülkede çalışmayı imkansız hale getirdi. Bu nedenle şirket Japonya’ya taşınarak faaliyetlerine burada devam ettirdi. Kuruluşunun üzerinden 1 yıl geçmeden 1.3 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olmayı başaran Binance, dünyanın dört bir yanından kullanıcıların dahil olduğu sistemiyle bu başarısını sürdürdüğü gibi yatırımları ve ticaret hacmini de yükseltmektedir.

Binance Kayıt İşlemi Nasıl Yapılır?

Binance sistemine dahil olmak isteyenlerin sistemde yer alan üyelik işlemlerini yapması gerekmektedir. Üyelik işlemleri tamamlandıktan sonra ise Android, iOS, Linux, Windows ve MacOS sistemlerinde kullanılabilmektedir. Böylece herhangi bir kısıtlama olmaksızın kullanıcılar istediği cihazdan sisteme erişim sağlayabilmektedir.

Sistemde kayıt ol butonu üzerinden erişim sağlanabilecek olan hesap oluşturma ekranda 2 farklı seçenek bulunmaktadır. Kullanıcılar isterse e-posta ve şifre belirleyerek hesap oluşturabilmekte dilerse de mobil seçeneği bölümünden telefon numarası ve şifre girerek hesabını oluşturabilmektedir. Kişilerin sistemde işlem yapabilmesi adına telefon, mail ve kimlik onayı gibi ek işlemler yapması gerekebilmektedir. Kullanıcıların kripto paralarını bir arada bulundurabileceği cüzdanın güvenliğini sağlamak adına üyelik işlemlerinin ardından iki faktörlü kimlik doğrulama olarak adlandırılan özelliklerin etkinleştirilmesi önerilmektedir. İki faktörlü kimlik doğrulamaya ek olarak Google tarafından geliştirilen özel güvenlik sistemleri de desteklenmektedir. Bu özellikleri sayesinde kullanıcıların güvenli bir şekilde işlem yapabilmesi de sağlanmaktadır.

Binance Kripto Para Alma ve Satma

Kişilerin sisteme üye olduktan sonra kripto para alma ve satma işlemlerini yapabilmesi mümkündür. Ancak bunun için öncelikle hesaba para yatırılması gerekir. Ne kadar yatırım yapılacaksa, hesabınızdaki özel bilgiler üzerinden bankanızdan ya da alternatif ödeme araçlarından yapacağınız transferler ile birlikte işlem yapmak için yeterli bakiyeye sahip olabilirsiniz. Ardından ise istediğini kripto para birimi için satın alma emirleri gerçekleştirebilirsiniz. Kripto paralar anlık değişebildiği gibi kısa süre içerisinde çok ciddi yükselişler ya da düşüşler yaşayabilmektedir. Bu nedenle yatırımlarda piyasaların takibinin yapılması, doğru zamanlarda alım ve satım işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Böylece kripto para için yatırım yapmak, kazanç sağlamak mümkün olacaktır.

İstatistiklerle Binance

2021 yılı itibariyle saniye başına 1,4 milyon işlemin yapıldığı Binance, günlük işlem hacmi rekorlar kırmaya devam etmektedir. Yatırım yapmak, takas ya da saklamak için tercih edilebilecek Binance, basit üyelik işlemleri ile birlikte isteyen herkesin dahil olabildiği bir platformdur.

Binance Nedir? Binance ile ilgili yazımızı okudunuz. Diğer kripto para ile ilgili içeriklerimize göz atabilir, burada yorumlayabilir veya sosyal medya hesaplarından etikileşimde bulunabilirsiniz.

77 / 100

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.