trump'in-yasakli-telefonu

TRUMP’ın Yasaklı Telefonu

Huawei Teknoloji

TRUMP’ın Yasaklı Telefonu Huawei Mate 30 Pro İngiltere’nin çıkış tarihi belli oldu: HUAWEI, birkaç hafta içinde İngiltere’de Google’sız Mate 30 Pro amiral gemisi telefonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Huawei Mate 30 Pro sürümü
Mate 30 Pro nihayetinde İngiltere’nin piyasasında serbest satışa sunulacakmı?

Huawei, Mate 30 Pro’yu tüm zamanların en şansız akıllı telefonlarından biri olarak telefon taihine geçecek. Çin teknoloji devi, telefona 2019’un en iyi donanımlarından bazılarını sunduğu cihaz, Google uygulamaları ve hizmetleri için tam desteğe sahip değil.

Çin dışında yaşayan Huawei hayranlarının isteğine rağmen, Mate 30 Pro, Play Store, Google Maps, Gmail… yüklü olarak gelmiyor. Daha da kötüsü, bazı gelecek vaat eden düzeltmelere rağmen, bu ugulamaları cihaza yükleyebilecek herhangi bir geçici çözüm bulunmadığı gerçeği bulunuyor.

Telefonun Google desteğinin eksikliği, Huawei’de ABD’li şirketlerle anlaşmasına engel olan Başkan Trump’ın eseridir. Kısa zaman önce Trump Huawei ile ilgikli olumsuz açıklamalar yapmış ve bazı ABD şirketleri Huawei ile aralarına mesafe koymuştu. Bu şirketlerden biri olan Google, kendi uygulamaları ve hizmetleri için Huawei’e lisans vermemişti.

Her ne kadar Huawei, Mate 30 Pro’nun küresel olarak piyasaya sürüleceğini onaylamış olsa da, piyasaya sürülmesi ABD’nin soğuk ilişkileri tarafından boğulmuş durumda. Ama şimdi görünen o ki Çin teknoloji devi zaten daha geniş bir kitleye hitap ediyor.

Mate 30 Pro geçen ay İspanyada satışa sunuldu ve Avrupa’da ilk kez ortaya çıktı. Ancak şimdi Huawei, bu ayın sonunda telefonun İtalya ve Fransa’da da piyasaya sürüleceğini açıkladı.

Huawei’nin Google’sız telefonu 9 Aralık’ta Fransa’da ve 18 Aralık’ta İtalya’da kullanıma sunulacak ve Çinli firma her birini baştan çıkarıcı promosyonlarla başlatacak gibi görünüyor.

TRUMP’ın Yasaklı Telefonu mate 30 pro fiyatı

Şu anda İspanya’da bir Mate 30 Pro’yu alanlara 299 € değerinde Huawei kuponu verilecek ve benzer tekliflerin Avrupa ülkelerinde de geçerli olacağı görülüyor.

TRUMP’ın Yasaklı Telefonu Mate 30 Pro’nun hem Fransa’da hem de İtalya’da piyasaya sürülmesi, Huawei’nin Google uygulamaları ve hizmetlerinin olmamasına rağmen cihazın kilit Avrupa pazarlarında yayıldığını gösteriyor. Onaylanmamış olmasına rağmen, en son haberler ingilterede satışa sunulacağı yönünde.

TRUMP’ın Yasaklı Telefonu Mate 30 Pro, hala herhangi bir İngiltere fiyatlandırmasına sahip değil. Ancak 1.099 € ‘luk bir başlangıç rakamı ile el cihazının 900 £‘ a mal olmasını bekliyoruz.

Google uygulamalarını bir kenara kaçıran Mate 30 Pro, şimdiye kadar gördüğümüz en iyi donanımlardan bazılarını kullanıyor. Cihaz, yanında fevkalade fütüristik bir görünüm ve his sağlayan aşırı eğrilere sahip, 6.5 inçlik muhteşem bir ekrana sahip.

Telefonun ekranının üst kısmında, 32 megapiksel çözünürlüklü bir selfie kamerası, uçuş süresi (ToF) sensörü ve kilidini açmak için kullanılabilecek yüz tarama teknolojilerini barındıran bir çentik bulacaksınız.

Cihazı ters çevirmek, 40 megapiksel birincil, 8 megapiksel telefoto, 40 megapiksel ultra geniş açı ve başka bir TOF sensöründen oluşan dört kameralı bir sistemi ortaya koyuyor. Express.co.uk, Mate 30 Pro’nun kamera setini kapsamlı bir şekilde test etme şansına sahip olmamasına rağmen, DxOMark övgüyle doluydu.

DxOMark‘ı hiç duymadıysanız, akıllı telefon kamera sistemlerini titizlikle analiz eden ve Fransa’da bulunan bir yayındır. Outlet, Mate 30 Pro‘ya 121 puan verdi; bu rakam, Xiaomi Mi Note 10 ile genel sıralamada ilk sıraya yerleştiğini gösteriyor. Bu, telefonun iPhone 11 Pro, Google Pixel 4‘ün beğenilerinden daha yetenekli olduğu anlamına geliyor. ve Samsung Galaxy Note 10.

Ayrıca, güçlü bir 4,500mAh batarya, hızlı Kirin 990 işlemcisi ve 5G desteği de dahil olmak üzere başka birçok Mate 30 Pro özelliği de var (ayrıca standart bir 4G modeli şeçeneği de var).

70 / 100

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.