Apple Watch 8 Özellikleri

Apple Watch 8 Özellikleri ve Fiyatı

Apple Haberler Teknoloji

Apple Watch 8 Özellikleri ve Fiyatı, birçok hesaba göre Apple Watch için şimdiye kadarki en önemli yıl olacak. Farklı bir boyut ve tasarıma sahip Apple Watch Pro olarak adlandırılabilecek yeni bir model söylentisi ve Apple’ın ilk Watch’tan bu yana sahip olduğu bir geleneği bozak gibi görünüyor. Yeni bir rapor, bir sonraki Saatin özellikle renk olmak üzere bir çok farklılıkla geleceği iddia ediyor.

Ancak, beklenen mevcut Apple Watch Series 7‘nin daha doğrusal bir halefi de var. Görünüşe göre bu Apple Watch Series 8 olacak. Ve sızıntı yapan ShrimpApplePro’nun yeni tweet’i , saat kasa tasarımında ince bir değişiklik ve Saatin kullanılabilirliği hakkında haberler içeriyor.

7 Eylül Çarşamba günü gerçekleşecek özel etkinlikten önce sızan Apple Watch modelleriyle ilgili daha pek çok detay var . Pro’yu muhteşem renklerle gösteren 9to5Mac’te görüldüğü gibi yetenekli Ian Zelbo ve Parker Otolani .

izle-pro-sarı
Apple Watch Pro böyle mi görünecek? IAN ZELBO/PARKER OTOLANİ

Apple Watch 8 Özellikleri

İlginç bir şekilde, en son Power On bülteninde, Bloomberg’den Mark Gurman, vücut ısı sensörünün Apple Watch Series 8’e geleceğini ve daha sonra diğer kullanımlarla birlikte, çoğunlukla doğurganlıkla ilgili kadın sağlığı özellikleri için kullanılacağını söylüyor. Ayrıca yeni Apple Watch SE’nin Apple Watch Series 8’de de bulunacak olan en yeni S8 çipine sahip olacağını söylüyor.

Bu arada tasarım açısından Gurman, yeni SE’nin mevcut modele benzeyeceğini söylüyor. Bu merak uyandırıcı, çünkü Apple Watch Series 4 ile gelen tasarım buydu ve yeni SE’nin Series 7’ye benzeyeceğini hayal etmiştik ve bekleyip Görmemiz gerekecek. Genel fikir birliği, Seri 8’in mevcut Seri 7 ile aynı görüneceği, ancak aşağıda ayrıntıları verilen renkler ile birlikte gelecek. Apple Watch Series 8 için vücut ısısı sensörü Apple Watch Pro’ya gelecek, ancak yeni Apple SE’ye gelmeyecek.

Bir diğer güncelleme: Gurman daha önce önceki Apple Watch modellerinin kayışlarının ve hatta Apple Watch Series 8 kayışlarının Apple Watch Pro ile çalışacağını ancak çok iyi uymayacağını söylemişti. Bunu söylentiyi Apple’dan çok uzak buldum. Ancak Gurman o zamandan beri “Apple Watch Pro kapsamı oldukça geniş olacak ve ekstrem sporlar temasına girecek. Ayrıca fitness ölçümleri için detaylı sensör ve yazılım bulunacak.”

Bu, daha önce söyledikleriyle pek çelişmiyor ama tahminimce Apple, Apple Watch Pro’daki yeni kayış kullanmanızı isteyecek. Yakında hepsini öğreneceğiz.

Apple Watch 8 Renkler?

7 Serisi beş renk seçeneği ile gelmişti: mavi, yeşil, yıldız ışığı, gece yarısı ve PRODUCT(RED). Gümüş, alüminyum Saatlerde bulunmuyor, yalnızca paslanmaz çelik versiyonlarda bulunuyor.

Ancak Seri 8 alüminyum, daha az tonda piyasaya sürülecek: yıldız ışığı, gece yarısı ve olası bir gümüş ilavesiyle PRODUCT(RED). Öyle görünüyo rki yeşil ve mavi renkleri olmayacak.

Burada sadece alüminyum kaplamadan bahsediyoruz: paslanmaz çelik, gümüş, altın ve grafit olmak üzere üç renkte gelebilir, ayrıca Hermes baskısı için uzay siyahı olamsı bekleniyor. Apple Watch Edition için titanyum kaplama, titanyum ve uzay siyahı titanyum olmak üzere iki renkte sunulacak. 

Apple Watch 8 Yeni Renk

Söylentilere göre, PRODUCT(RED) gölgesinin yeni bir renk olduğunu iddia ediliyor ve bu olası görünüyor. Anladığım kadarıyla, bu da dahil olmak üzere renkler her yıl değişiyor. Bazen daha sıcak, bazen daha koyu, bazen daha pembe ama her zaman PRODUCT(RED) olarak adlandırılacak kadar kırmızı.

Bu nedenle, diğer renklerde de ince değişiklikler olabilir.

Apple Watch 8 Boyutu

Apple Watch Pro’nun daha büyük olmasını bekliyoruz, ancak sızıntı kaynağı olan tweet, kasaların şimdikiyle aynı olacağını söylüyor, yani 41mm ve 45mm. Tweette en büyük boy 55m diye bir yazım var ama bence bu bir yazım hatasından ibaret.

Apple Watch 8 Ne Zaman Piyasaya Çıkacak?

Aynı kaynak, stoklar iyi gittiği için “nakliye gecikmesinin çok az veya hiç olmayacak” diye tweet’e ekleme yaptı. Bu iyi bir haber ve Apple’ın 7 Eylül Çarşamba günkü açılış konuşmasında gerçeği göreceğiz, umarız tedarik zinciri sorunsuz olur.

Apple Watch 8 Renk Ambalaj

Bu sevimli küçük bir detay. Saat ambalajındaki yırtma mührü yakın zamanda plastikten kağıda değiştirildi. Bu yıl da aynı olacak ama daha fazla yapıştırıcı içerdiği için mühür soyulduğunda kutunun açıldığı daha net anlaşılacak.

Apple Watch 8 Fiyatı

Şimdilik yurtdışı fiyatları tahmin edilse de Türkiye fiyatı tahmin etmek zor. Yurtdışı başlangıç fiyatı Apple 399$ olması bekleniyor. Apple Watch 8 Türkiye Olası Fiyat Tahmini yapacak olursak Watcah 7’den biraz pahalı olacak ve başlangıç fiyatı 9.000 TL olarak tahmin ediyoruz.

İyi haber şu ki Apple Watch 8 Özellikleri, Apple’ın kendisinden tüm ayrıntıları duymaya çok az zaman kaldı.

79 / 100

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.