OnePlus-akilli-saat

OnePlus akıllı saat ufukta göründü. Yıllar öncesinde yüksek fiyatlı amiral gemisi telefonlara bir tepki olarak doğan ve her yıl başarılı telefon modelleri piyasaya süren OnePlus, satış yaptığı ürünlerin kategorisini artırmaya devam ediyor. Telefon haricinde kulaklık ve televizyon gibi farklı ürünler de üreten OnePlus, şimdi de kendi akıllı saati olan yeni bir ürün piyasaya sürmek için kollarını sıvadı.

Daha önce OnePlus cephesinden gelen açıklamada 2015 yılında akıllı saat için çalışmaların başladığı ancak bazı nedenlerden dolayı projenin rafa kalktığı belirtilmişti. Şirket akıllı saat için doğru zamanın geldiğine inanmış olacak ki yakında akıllı saatini satışa sunmaya hazırlanıyor.

OnePlus akıllı saat şirketin CEO’su tarafından resmen onaylandı

Daha önce Oneplus’ın akıllı saati ile ilgili olarak birçok iddia ortaya atılmıştı. Fakat bu kez saat ile ilgili bilgiler direkt olarak kaynaktan, OnePlus’ın CEO’sundan gelmiş durumda. Yapılan bir röportajda OnePlus’ın akıllı saat projelerine değinen şirketin tepe ismi Pete Lau, yalnızca saati onaylamakla kalmadı, saatle ilgili bazı bilgiler de paylaştı.

İlk önce şunu belirtmek gerekiyor ki saatin ismi, çıkış ve duyuru tarihi hakkında henüz hiçbir bilgi bulunmuyor. Şimdilik OnePlus akıllı saat olarak anılan Wear OS işletim sistemiyle geleceği belirtiliyor. Bilindiği üzere Wear OS işletim sistemli cihazlar hem iOS hem de Android cihazlarda kullanılabiliyor.

Wear OS’in çok iyi bir işletim sistemi olduğunu söylemek güç. Zaten birçok markanın akıllı saat piyasasından çıkmasından da anlaşılacağı üzere Apple Watch ile rekabet etmek için şirketlerin bu işletim sisteminin sınırlarını zorlaması gerekiyor. OnePlus CEO’su da bu görüşü paylaşıyor ve Wear OS ile ilgili olarak geliştirilebilecek birçok özellik olduğunu dile getiriyor. Android ekosisteminde Wear OS’in daha iyi işler yapabilmesi için OnePlus ve Google’ın ortaklaşa çalıştığı biliniyor.

Henüz cihazın teknik detayları hakkında pek fazla bilgi bulunmuyor. Öte yandan Pete Lau’nun Wear OS ile ilgili söyledikleri, yenilikçi bir cihazla karşılaşabileceğimizin sinyallerini veriyor. OnePlus imzalı ilk akıllı saati Wear OS’li sıradan bir giyilebilir ürün olarak mı kalacak, yoksa yenilikler sunarak akıllı saat piyasasına yeni bir soluk mu getirecek, bekleyip göreceğiz.

Samsung Galaxy Buds Pro Kulaklığın Özellikleri Ortaya Çıktı

Kaynak: https://www.inputmag.com/tech/oneplus-ceo-pete-lau-confirms-smartwatch-and-opens-up-on-its-facebook-mistake

76 / 100

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.