instagram lite duyuruldu 681x3541 e1560372130651

Instagram engel kaldırma… Engellenenler listesine nasıl ulaşılır? İşte Instagram’da engellenenler listesinden herhangi bir kullanıcıyı kaldırmanın yolu…

instagram lite duyuruldu

Kullanıcılarına fotoğraf ve video paylaşım yapmalarını sağlayan üstüne bir de bu paylaşımları çeşitli filtreler ile düzenleme seçenekleri sunan Instagram o kadar popüler oldu ki, anlık paylaşımlarla her anımız bu sosyal ağda geçiyor. Cep telefonu kullanıcılarının üçte biri ayda en az bir kere Instagram’ı ziyaret ediyor. Gerçek hayatta olduğu gibi sosyal ağlarda da birbirini sevenler ve sevmeyenler var. Intagram’ın bu gibi durumlar için engelleme özelliği var. Tabi bu özellik kişisel verilerinizi istediğiniz kişilerle paylaşma imkanı da sunuyor. Peki ya engellediğiniz kişiye olan kızgınlığınız geçerse ve engel kaldırmak isterseniz ne yapmalısınız. Instagram çok pratik 3 adımlı bir yolla engel kaldırma işlemi yaptırıyor.

Instagram hesabınız üzerinden daha önce engellediğiniz birinin engelini kaldırmak istiyorsanız 3 adımda yapabilirsiniz. Şöyle ki;

Engellediğiniz kişiyi arama çubuğu yardımı ile bulun ve üzerine tıklayın

Engellediğiniz kişinin profili açılacak ve ekranın sağ üst köşesinde … işaretini göreceksiniz, bu işarete dokunun

Karşınıza çıkacak ilk buton engellemeyi kaldır olacaktır, tıklayın ve engeli kaldırın.

Diğer bir yöntemle;

1.Kişinin kullanıcı adına dokunarak profilini açın.

2.iPhone/iPad veya Android telefonunuzda sağ üst köşedeki üç nokta şeklindeki butona dokunun.

3.Ayarlar içerisinde Engellenen kullanıcılar listesine giriş yaptıktan sonra engelini kaldırcağınız kişinin profiline giriş yapın.

4.Kullanıcının Engellemeyi Kaldır’a dokunun.

5.Kişinin engeli kaldırılacaktır.

Kaynak: Hürriyet

62 / 100
Benzer Gönderiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.