Google Pixel 6 çıkış tarihi

Google Pixel 6 çıkış tarihi

Google Haberler Teknoloji

Google Pixel 6 Haberleri: Şarj etme ve daha fazlasıyla ilgili en son vızıltı

Google’ın yeni Pixel’i 33 watt hızlı şarj desteği sunabilir, ancak kutu içi şarj cihazı sunmayabilir. Pixel 6’nın çıkış tarihi, fiyatı ve özellikleri hakkında şimdiye kadarki tüm söylentiler burada.

google-piksel-6-portföy çekimi
Google’ın Pixel 6 telefonları.Google

Google, bu ayın başlarında Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’yu görücüye çıkabilir, ancak yaklaşmakta olan akıllı telefonla ilgili her söylenti henüz doğrulanmadı veya çürütülmedi. Beklenti artmaya devam ettikçe, yeni Pixel hakkındaki söylentiler daha da güçleniyor. En son dedikodu , Pixel 6’nın 33 watt hızlı şarj desteğine sahip olabileceğini söyleyen 91mobiles tarafından hazırlanan bir rapordan geliyor . 

Şarj haberleri, Google’ın kendisinden daha önceki bir haberi takip ediyor. Şirketin Pixel 5A’yı açıklaması sırasında Google, Pixel’in kutuya bir telefon şarj cihazını ekleyeceğini ve bundan sonra kutu içeriğinde şarj cihazı olmayacağını söyledi .  

Google CEO’su Sundar Pichai, daha önce bir toplantıda sırasında  , bu cihaz seirsinin devam edip edmeyeceğini Google’ın ” derin teknoloji yatırımları ” göstereceğini söyledi . Şirket o zamandan beri Pixel 6 hattının şirketin daha önce kod adı Whitechapel olan şirket içi Tensor çipi tarafından destekleneceğini onayladı. Tensor çipinin geçen haftaki tanıtımı, yeni Pixel telefonlarla dikkatleri üzerine çekecek olan fotoğrafçılık ve dikte becerilerinin gösterileriyle de geldi. 

Google’ın ilk Pixel telefonu , beş yıl önce piyasaya sürüldüğünde iyi bir sıçrama yapmıştı, ancak o zamandan beri, arama devinin mobil cihazlara girişi pek tutarlı olmadı. Geçen yılki Pixel 5 , kameraları için yüksek not aldı, ancak  Pixel 5 , özellikle fiyat açısından, amiral gemisi bir akıllı telefondan bekleyeceğiniz üstün özelliklerden yoksundu . CNET’ten Lynn La buna ” tavsiye edilmesi zor ” dedi. .

Google, Pixel serisiyle daha büyük bir yaratıcı adım atacağına göre, değişikliklerin şirketin Apple ve Samsung’un en iyi telefonlarına karşı rekabet etmesine yardımcı olup olmayacağı veya eski hayranlarını hayal kırıklığına uğratmaya devam edip etmeyeceği sorusu devam  ediyor . Gelelim gelecek cihazlar hakkında öğrendiklerimize ve detayları hakkında henüz bilinmeyen söylentilere.

Google Pixel 6 ve Google Pixel 6 Pro

Apple  ve  Samsung‘un aksine  Google, telefon terminolojisiyle genel olarak tutarlı olmuştur. Orijinal Piksel , Pixel 2 , daha sonra  Piksel 3  ve. Google, 2021 telefonlarının gerçekten de Pixel 6 ve XL modeli yerine Pixel 6 Pro olacağını onayladı.

Google geçen hafta her iki telefonun da aynı özelliklerin çoğuna sahip olacağını duyurdu: Google tarafından tasarlanan yeni çip üzerinde Tensor sistemi, telefonun arka tarafında uzanan bir kamera çubuğu, telefondan %150 daha fazla ışık alan kamera sensörleri. Pixel 5’ler ve ultra geniş lens. Yazılım geliştirmeleri (birazdan daha fazlası), Android 12’nin Material You tasarımı da dahil olmak üzere her iki modele de Tensor tarafından desteklenen konuşma tanıma ve fotoğrafçılık iyileştirmeleri ile birlikte gelecek.

Şimdi onaylanan Pixel 6 Pro ile ilgili söylentiler, sızıntı yapan Jon Prosser’ın Mayıs ayında “Pixel 6 ve Pixel 6 Pro” yu tasvir eden görüntüleri paylaşmasıyla başladı  . Prosser’ın görüntüleri, iddiaya göre, kaynağının kimliğini korumak için tasarım olarak yayınlanan telefonların gerçek görüntülerine dayanıyordu. 

pixel-6-group-image-transparent.png
Pixel 6 telefonlar, yeşil ve kırmızının pastel tonlarıyla birlikte siyah renkte gelmesi bekleniyor. Google

Özellikler: Açık Tensör, kamera çubuğu

Google’ın geçen hafta Google Pixel 6 ve Google Pixel 6 Pro’yu açıklaması, Google’ın Tensor adlı yeni çip üzerindeki sistemine özel bir ışık tuttu. Şirket içinde çalışmak, Google’ı önceki cihazlarına güç sağlayan Qualcomm çiplerinden uzaklaştırıyor ve Google, çipin konuşma tanıma ve fotoğrafçılıkta dikkate değer iyileştirmeler getirdiğini söylüyor.

Google’ın donanım bölümünün kıdemli başkan yardımcısı Rick Osterloh, CNET’ten Rich Nieva ile yaptığı röportajda , “Amacın bir kısmı, Google’ın sunabileceği en iyi şeyi göstermektir” dedi . “Pazarda en yeni olanı isteyen büyük bir kesim var ve biz teknoloji geliştirmeyi seviyoruz. Bu yüzden pazarın o kısmına da hitap etmeye çalışacağız.”

The Verge tarafından açıklanan bir fotoğraf demosunda, hareket halindeki bir yürümeye başlayan çocuğun aksi halde bulanık olan bir fotoğrafı, birden fazla fotoğraftaki ayrıntıları tek bir görüntüde birleştirerek Tensor çipi tarafından sabitlenir. 

Engadget tarafından açıklanan ve Pixel 6’nın dikte edilen bir mesaj ile “Gönder” veya “Temizle” gibi komutlar arasında ayrım yapabileceği bir demoda, Tensör çipinin “veri merkezi düzeyinde” konuşma tanıma özelliğine sahip olduğu da açıklanmıştır . Bu arada, mikrofon mesajı dinlemeye devam ederken, ekran klavyesi herhangi bir yazım hatası veya dikte hatasını düzenlemek için kullanılabilir.

Gizmodo tarafından açıklanan bir dil demosu , mevcut Canlı Altyazı ve Tercüman Modunu birleştiren bir Fransızca sunumun İngilizce’ye canlı çevirisini çalıştıran Pixel 6 satırını gösterir.

Kamera çubuğuna geçtiğimizde Google Pixel 6 Pro, 4x optik zoomlu telefoto lens dahil olmak üzere üç kameraya sahip. Standart Google Pixel 6 ‘da telefoto lens bulunmayacak. Megapikseller Google tarafından açıklanmadı, ancak önceki söylentilere göre her iki modelde de 50 megapiksel genişliğinde bir kamera ve 12 megapiksel ultra geniş kamera bulunuyordu. Pro modelindeki telefoto lensin 48 megapiksel lense sahip olduğu söyleniyor. Dedikodu kamera özellikleri , Prosser tarafından yayınlanan bir teknik özellik sayfasından geliyor .

google-tensor.png
Google Tensor çipinin tanıtımı, Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’ya ilk bakışın önemli bir parçası.Google

Tasarım ve renkler: Google, Pixel 6’ya makyaj yapıyor

Onaylama  Prosser en kılan , Piksel hattı için yeni bir görünüme sahiptir 2021 Gogle Pixel 6 ve Gogle Pixel 6 Pro her üç renkte satışa sunulacak, yeşil, kırmızı ve siyah pastel tonlarında gelen eski. Pro, siyah, altın ve grinin daha metalik tonlarını alır. Engadget  , Google’ın bu renkleri henüz adlandırmadığını bildiriyor , ancak Pembe Değil ve Mavi Gibi önceki renkler, pazarlama departmanının nihayetinde neyi seçeceği konusunda bir fikir verebilir. 

Telefonun ön tarafına taşınacak olursak, Google Pixel 6 Pro 120Hz yenileme hızına sahip 6.7 inç QHD+ (3.200×1.440 piksel) ekrana sahip olurken, Pixel 6 6.4 inç FHD+ (2.400×1.080) olacak. ) 90Hz yenileme hızına sahip ekran. Ekranın sol tarafında, Pixel 5’te olduğu gibi, delik delme tarzı bir ön kamera üstte ortalanmış ve Pixel 6 Pro’da 12 megapiksel ve standart Pixel’de 8 megapiksel olduğu söyleniyor. 6. 

Çıkış tarihi: Pixel 6 muhtemelen Ekim ayında burada olacak

Yalnız spekülasyon dayanarak, Google geçen yılki hariç, 2016 yılından bu yana her yıl Ekim ayında yeni Piksel telefonunun tanıtımını yapardı. Google Pixel 6 içi Google’ı tahmini yayınlama zamanı için oldukça iyi bir fikir var Pixel 5 edildi 30 Eylül açıkladı . Ancak 2020 ve 2021 yılı, telefon çıkış programları da dahil olmak üzere birçok nedenden dolayı istisnai bir yıl. 

Google’ın Pixel çıkış tarihleri ​​genellikle benzer şekilde tahmin edilebilir bir model izleniyor: Şirket, telefonlarını genellikle duyurulmasından sonraki bir veya iki hafta içinde satın alınabilir hale getiriyor. Bu nedenle, Google Pixel 6 ‘nın hem lansmanı yapılmasını hem de Ekim ayı içinde piyasaya sürülmesini bekliyoruz. 

Çip sıkıntısı daha sonra Kasım veya içine Google Pixel 6 piyasaya sürümesini erteleyerek, Google’ın planlarında bir sonraki tarihe atabilir. Ama şu anda yine de öngörümüz Ekim ayında olacağı yönünde. Devam eden pandeminin tahmin edilemezliği ve delta varyantı göz önüne alındığında, Google’ın yeni akıllı telefonunu canlı mı yoksa sanal bir etkinlikte mi duyuracağı belirsizliğini koruyor.

pixel-6-pro-ön-arka-2
Google’ın Pixel 6 akıllı telefonunun sızdırılmış bir görüntüsü.Jon Prosser

Fiyat: Pixel 6 premium bir fiyata ile gelebilir

Maliyet, Google Pixel 6 ‘nın henüz hakkında pek fazla fısıltı duymadığımız bir başka yönü. Geçen yılki Pixel 5 , lansman fiyatını 699 dolara düşürmek için bazı tavizler verdi ve bu da onu öncekilerden daha fazla orta seviye bir telefon haline getirdi. Her ikisi de 799 dolardan piyasaya sürülen Pixel 3 ve Pixel 4 . Google’ın Pixel 5 ile kaldığı yerden devam etmesi ve fiyatı (ve özellikleri) geçen yılki teklife uygun tutması muhtemeldir. 

Fiyat aralığına en yakın ipucu, The Verge’in Pixel 6 serisinin “premium fiyatlı ürün” olarak tanımlandığı Osterloh ile yaptığı röportajdan geldi . 

Kutuda ne var: Google’ın Pixel 6’sı şarj cihazıyla birlikte gelmeyecek

Google , Pixel 5A’nın ortaya çıkışının yanı sıra  yaklaşmakta olan Pixel 6 hakkında bir bilgi paylaştı  . Teknoloji devi, Pixel’in kutuda telefonun şarj cihazıyla birlikte gelecek olan son cihaz olmasını beklediğini söyledi  .  

Google’ın aksesuarı telefon kutularından çıkarma kararı hem Apple hem de Samsung’u takip ediyor. Apple  , 2020’de iPhone 12’nin kutusuna AC adaptörü dahil etmeyi bıraktı  ve Samsung daha sonra Galaxy S21 için aynısını yaptı  . 

Google’ın Pixel 6 ve Google Pixel 6  Pro’larının kutusunda şarj cihazı bulunmasa da, 91mobiles’in yakın tarihli bir raporu , yaklaşmakta olan akıllı telefonun 33W hızlı şarjı destekleyebileceğini söylüyor . Yogesh Bar’dan alıntı yapan 91mobiles, Google’ın 33W şarjlı tuğlaları test ettiğini gördüğünü iddia ediyor.  Teknoloji devinin yükseltilmiş adaptörleri test ettiği bildirildiğinden, 91mobiles, Pixel 6’nın muhtemelen hızlı şarjı destekleyeceğini tahmin ediyor. 

Rapor, hızlı şarj için gerekli olan adaptörün Pixel 6’nın piyasaya sürülmesinden sonra ayrıca satışa sunulabileceğinden, Google’ın şarj cihazını kutuya atmasının nedeninin bu olabileceğini öne sürüyor. 

Daha fazla söylenti: Selfie kamera spekülasyonları ve daha fazlası

Gogle Pixel 6 ‘nın kamera kurulumuyla ilgili en eski söylentiler, Google’ın ekran altı selfie kamerasına geçebileceği , ancak bunun Google’ın açıklamasına göre Pixel 6’da olmayacağı yönündeki spekülasyonları içeriyordu . Bununla birlikte, bu söylenti, Google tarafından sunulan ve görünür bir ön kamerası olmadığı anlaşılan bir patente dayandığından, başka bir telefonun bunu içermesi olasıdır. 

Selfie kameradan bahsetmişken,  Google’ın kamera uygulamasının bir yükseltmesinde incelenen koda dayanarak Mart ayında bazı ilginç sonuçlar bildirdi . Çıkarımlar arasında, ortalanmış delik delme teorisinin (saati sola kaydıran yeniden tasarlanmış bir durum çubuğuyla) bir doğrulaması ve 4K video desteği yer alıyor. 

Bir Temmuz raporu, Google kamera uygulaması kodunun Pixel 6’da olası bir 5x yakınlaştırma seçeneği önerdiğini belirtti; bu, kamera kurulumunun periskop tarzı bir telefoto lens içerebileceği anlamına geliyor. Doğruysa, Pixel 6’nın optik yakınlaştırma özelliği Samsung’un Galaxy S20 Ultra ile aynı düzeyde olacaktır .

Başka bir kamera özelliği söylentisi, Google Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’nun 50 megapiksel Samsung GN1 sensörüne sahip olabileceğini söylüyor. Söylenti, bazı Twitter kullanıcılarının , Google’ın Android 12 beta 4 ile gelen  yeni Kamera uygulamasında sensörden bahseden bir kod dizisi tespit  etmesinin ardından yayıldı.

Ayrıca , “videoda büyük iyileştirmeler” ile sonuçlanacak bir gimbal benzeri sabit kamera modu ile iyileştirilmiş stabilizasyon hakkında fısıltılar duyduk  . CNET’ten Sareena Dayaram’ın “tereyağlı pürüzsüz” olarak adlandırdığı geçen yılki Vivo X50 Pro ile bir akıllı telefon gimbal kamerasının neler yapabileceğini gördük .

Google daha önce, çeşitli cilt tonları için daha iyi çalışan ” daha doğru ve kapsayıcı bir kamera ” için yazılımında iyileştirmeler yaptığını duyurdu . Bu yükseltme, telefonun otomatik beyaz dengesi algoritmasında yapılan ayarlamaları içerir.

Google Pixel 6 Pro

 Ekran Boyutu: 6.7 İnç

Dahili Depolama: 128 GB

Bellek (RAM): 12 GB

Batarya Kapasitesi: 5000 mAh

Hızlı Şarj: Var

4.5G Desteği: Var

Değişir Batarya: Yok

Kamera Çözünürlüğü: 50 MP

Google Pixel 6 Pro Özellikleri

EKRAN

 • Ekran Boyutu: 6.7 İnç
 • Ekran Teknolojisi: OLED
 • Ekran Çözünürlüğü Standardı: FHD+
 • Ekran Özellikleri: Multi Touch
 • Dokunmatik Türü: Kapasitif Ekran

BATARYA

 • Batarya Kapasitesi: 5000 mAh
 • Şarj: USB Type-C
 • Hızlı Şarj: Var
 • Değişir Batarya: Yok

KAMERA

 • Kamera Çözünürlüğü: 50 MP
 • Kamera Özellikleri: Otomatik odaklama
 • Flaş: LED
 • İkinci Arka Kamera: Var
 • İkinci Arka Kamera Çözünürlüğü: 12 MP
 • İkinci Arka Kamera Özellikleri: Ekstra Geniş Açı
 • Üçüncü Arka Kamera: Var
 • Üçüncü Arka Kamera Çözünürlüğü: 48 MP
 • Üçüncü Arka Kamera Özellikleri: Telephoto
 • Ön Kamera Çözünürlüğü: 12 MP

TEMEL DONANIM

 • Bellek (RAM): 12 GB
 • Dahili Depolama: 128 GB
 • Diğer Hafıza Seçenekleri: 128/256/512GB Depolama seçeneği var

AĞ BAĞLANTILARI

 • 2G: Var
 • 3G: Var
 • 4G: Var
 • 4.5G Desteği: Var

İŞLETİM SİSTEMİ

 • İşletim Sistemi: Android
 • İşletim Sistemi Versiyonu: Android 12

KABLOSUZ BAĞLANTILAR

 • Wi-Fi Kanalları: Wi-Fi 6E (802.11 a/b/g/n/ac/ax)
 • Wi-Fi Özellikleri: Dual-Band, Wi-Fi Hotspot, 3 Band (2.4/5/6GHz)
 • NFC: Var

ÖZELLİKLER

 • Parmak izi Okuyucu: Var

DİĞER BAĞLANTILAR

 • USB Bağlantı Tipi: USB Type-C

TEMEL BİLGİLER

 • Durum: Resmi Duyurusu Yapılmadı
88 / 100

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.