Katlanabilir iPhone X FOLD

Katlanabilir iPhone X FOLD

Apple Haberler Teknoloji

Katlanabilir iPhone X FOLD: Apple Bu Trend’e Ne Zaman Katılacak? Samsung 2019 ve 2020 yılında iki katlanabilir akıllı telefonlar açıkladı, Galaxy Fold ve Galaxy Flip Z, Her ikisi de bir şekilde diğerine dönüştüren katlanabilir bir tasarıma sahip.

Galaxy Fold, 4.6 inç’lik bir akıllı telefondan 7.3 inç’lik bir tablete dönüşürken, Galaxy Z Flip daha taşınabilir olmak için ikiye katlanan 6.7 inç’lik bir akıllı telefon. Motorola ve Huawei gibi diğer şirketler de katlanabilir akıllı telefonlar yayımladı. Teknoloji doğmakta ve hala sorunları ile delik deşik, ama katlanabilir akıllı telefonlar şu anda bir eğilim, ve Apple bir gün benimseyebilir bir eğilim.

Samsung’un Galaxy Fold

Katlanabilir iPhone Söylentiler
Katlanabilir bir iPhone’un ipuçları 2016’da LG ekranlarının 2018’de akıllı telefonlar için katlanabilir ekranlar üreteceğini ve bunları Apple ve Google gibi şirketlere tedarik edeceğini öne sürmesiyle başladı.

LG’den katlanabilir ekran konsepti

2017’deki bir söylenti, apple’ın katlanabilir ekrana sahip bir iPhone geliştirmek için LG ile ortak olduğunu gösteren katlanabilir iPhone konseptini canlı tuttu. LG esnek OLED paneller kullanan katlanabilir ekran prototipleri , bir kitap gibi kıvrımlar ve bir gazete gibi rulo sarılabilen ekranlar konsept olarak sunuldu.

LG’den bir katlanabilir ekran konsepti daha

Daha yakın zamanlarda, Samsung apple için gelecekteki iPhone’larda kullanılmak üzere katlanabilir ekranlar tedarik teklif etti, ve Apple tedarikçisi Corning katlanabilir cam çözüm üzerinde çalışıyor. Corning mevcut bir Apple tedarikçisi, ve Corning katlanabilir cam gelecekteki bir iPhone için umut verici geliyor.

Samsung Eylül 2020 itibariyle gelecekteki katlanabilir iPhone için Apple katlanabilir ekran örnekleri sağlamak olduğu söyleniyor. Samsung bildirildi bir yıl için örnekler ile Apple sağlıyor, Apple katlanabilir bir iPhone üzerinde çalışmaları hızlandırıyor olduğunu düşündürmektedir.

Bloomberggöre , Apple katlanabilir bir ekran ile bir iPhone üzerinde “erken çalışma” başladı, ama şirket henüz katlanabilir bir cihaz taahhüt etmedi.

Geliştirme henüz bir ekran ötesine genişletilmiş değil ve Apple laboratuvarlarında tam katlanabilir iPhone prototipleri yok. Diğer şirketlerin katlanabilir akıllı telefonlar gibi, katlanabilir bir iPhone Apple için hala ceplenebilir bir paket daha büyük bir ekran oluşturmak için izin verecek.

Apple birkaç katlanabilir ekran boyutları tartışıldı, bir boyutu iPhone benzer bir açılır dahil 12 Pro Max. Apple’ın tasarımları görünür bir menteşe ile ayrılmış iki panel yerine ekranın arkasında bulunan elektronik ile “çoğunlukla görünmez menteşe” olduğu söyleniyor.

Bloomberg, katlanabilir bir iPhone’un büyük olasılıkla “yıllar uzakta” ya da “sonuçta hiç tanıtılmayabileceğini” ve Apple’ın 2021’de gelecek olan amiral gemisi iPhone ve iPad’lerinin güncellemelerine odaklandığını öne sürüyor.

Leaker Jon Prosser Apple Samsung Galaxy Fold gibi tek bir ekran tasarımı yerine bir menteşe ile bağlı iki ayrı ekran panelleri özellikleri katlanabilir bir iPhone prototip üzerinde çalıştığını iddia etti, ama bu Apple’ınekran çalışmaları Bloomberg ‘açıklaması ile uyumlu değildir.

Çift ekran lı katlanabilir bir iPhone konsepti

Prosser katlanabilir iPhone yuvarlak yer alacak diyor, iPhonegibi paslanmaz çelik kenarları 11 , ve hiçbir çentik varken, Apple face id evler bir “küçük alın” ekledi. Prototip iki ayrı panel olmasına rağmen, ekranlar birlikte “oldukça sürekli ve sorunsuz” görünüyor. Apple büyük olasılıkla birden fazla prototip tasarımları test ediyor ve bu prototip (veya herhangi bir prototip) nihai bir sürüm yapacak eğer belli değil.

Katlanabilir iPhone Prototipleri

Aralık 2020’de, Asya tedarik zincirinden bir söylenti Apple’ın katlanabilir iPhone prototipiki dayanıklılık için iç test geçti önerdi, ama bu iş erken olduğu söylentileri ile uyumlu değildir ve tam bir cihaza ilerlememiştir

Apple iddia Shenzhen Foxconn fabrikasında iki farklı katlanabilir iPhone tasarımları test edildi, Çin. Bunlardan biri bir menteşe ile bağlı iki ayrı ekranile çift ekranlı bir model olduğu söyleniyor, diğer Galaxy Z Flip benzer bir clamshell tasarımı ile katlanabilir bir iPhone ise.

Test cihazları sınırlı dahili ve tam olarak işlevsel olmayan iPhone’lar ile kabukları olarak tarif edilmiştir, ve bu başlatmak için yapacak bir ürün olup olmadığı belirsiz olmaya devam etmektedir.

Katlanabilir iPhone Patentleri

Apple patentleri mutlaka geliştirme ne tahmin etmek için güvenilir bir yol değildir bu yüzden bitmiş ürünler haline asla şeyler her türlü patent, ama Apple birkaç katlanabilir iPhone patentleri vardır


Apple’ın ilk katlanabilir iPhone patenti 2016 yılında ortaya çıktı ve esnek OLED ekran ve menteşeli metal destek yapısı kullanılarak yatay olarak ikiye katlanan bir akıllı telefonu tanımladı. Telefon kapatıldığında ekranın her iki yarısı da erişilebilir kalır ve birden fazla kıvrımlı cihazları gösteren çizimler de vardır.


Bir 2019 patent uygulaması dahili ısıtma elemanı veya soğuk sıcaklıklarda katlanabilir arızaları azaltmak için ekran ısıtma özelliği ile katlanabilir akıllı telefon açıklar, katlanabilir akıllı telefonlar etkileme potansiyeline sahip bir sorun.

Apple foldable patent


Apple Şubat 2020’de, ekranın katlandığında buruşmasını veya zarar görmesine yardımcı olmak için hareketli kanatlar kullanan bir menteşe mekanizmasına sahip katlanabilir bir cihaz için patent aldı.

Menteşe mekanizması, ekranın birinci ve ikinci bölümleri arasında yeterli ayrımı sağlamak üzere tasarlanmıştır. Cihaz açıldığında, hareketli kanatlar boşluğu kapatacak şekilde uzar ve cihaz katlandığında geri çekilir.

Mart ayında verilen bir Apple patent katlanabilir bir iPhone için benzersiz bir alternatif açıklar , yakınlık sensörleri kullanımı ile birbirine yakın getirildiğinde iki veya daha fazla cihaz biri olarak hareket sağlayacak bir sistem açıklayan.

apple patent bendable device separate displays
Patent, paylaşılan bir ekranla birlikte yerleştirildiğinde birbirini otomatik olarak algılayan iki ayrı cihaz öngörüyor. Patent ifadeler Apple birbirleriyle sorunsuz iletişim içinde iki ekran oluşan tek bir bükülebilir cihaz oluşturabilirsiniz düşündürmektedir gibi görünüyor.

Bir 2020 patent dosyalama Apple çatlama karşıkoyacak bir katlanabilir iPhone için koruyucu bir tabaka keşfetmek olduğunu göstermektedir. IPhone daha büyük bir çatlak görünmesi için daha zor hale getirmek için önceden varolan mikro çatlaklar dolduracak bir hardcoat katmanı yer alacak.


Ekstra tabaka doğrudan ekranın üstüne yerleştirilir ve delinmeve çizikler karşı olacaktır.


Apple Katlanabilir iPhone’u Ne Zaman Piyasaya Sürecek?
Şu anda katlanabilir bir iPhone yakın bir gelecekte lansmanı için çalışıyor hiçbir somut kanıt yoktur. Bank of America Merrill Lynch analistinin 2018’deki bir notunda katlanabilir bir iPhone’un 2020’de geleceğiöne sürüldü, ancak bu gerçekleşmedi.

Çin tedarik zincirinden bir Kasım 2020 söylenti Apple katlanabilir bir iPhone için bir 2022 çıkış tarihi hedefliyor önerdi .

Apple’ın Katlanabilir iPhone X FOLD Neye BenZeyecek?

Çalışmalarda katlanabilir bir iPhone hakkında hiçbir somut söylentiler ile, katlanabilir bir cihaz alabilir ne formu hiçbir kelime yok.

Referans örnek olarak, Samsung ve Huawei’den hem içe hem de dışa dikey olarak katlanan katlanabilir akıllı telefonlar gördük. Apple’ın patentleri yatay kıvrımlar ve Huawei ve Samsung’un sürümlerinden akıllı telefonlar kadar geniş değil oldukça geniş bir cihaz özellikli, ancak Apple’ın patentkavramsal.

Katlanabilir iPhone konsepti

Apple’ın katlanabilir akıllı telefon geliştirme boyunca daha fazla süre kadar nasıl görünebileceğini bilmiyorum, ama iddia edilen bir menteşe ile bağlı towo ekranlar bu özellikleri üzerinde çalışılmaktadır.
Yarışma nedir?
Yukarıda da belirtildiği gibi, Samsung Galaxy Fold ileçıktı , ortasında gizli bir menteşe sayesinde yarısında içe kıvrımlar bir $1,980 akıllı telefon.

Samsung’un Galaxy Fold

Samsung’un cihaz için erken değerlendirmeleri büyük olmamıştır, bu yüzden katlanabilir akıllı telefon trendi yakalayacak eğer görülecek. Samsung işleri diğer katlanır akıllı telefonlarvar , rağmen, Bu yüzden Güney Koreli şirket başladı bir eğilim terk etmeye hazır değil gibi geliyor.
galaxyfold1

Samsung’un Galaxy Fold

Samsung ikinci nesil katlanabilir akıllı telefon açıkladı, Galaxy Z Flip, Şubat ayında 2020. Galaxy Z Flip daha kompakt ve ceplenebilir hale getirmek için ikiye katlanır 6.7-inç akıllı telefon. Galaxy Fold akıllı telefon boyutunda başlar ve katlanırken çalışamaz değildir, Galaxy Fold katlandığında hem akıllı telefon hem de bir tablet olarak hizmet vermek için dir.
galaxy z flip 1

Samsung Galaxy Z Flip

Huawei 2019 Şubat ayında dışa doğru katlanabilen bir akıllı telefon olan Mate X cihazı tanıttı. Galaxy Fold aksine, Mate X içe doğru yerine dışa doğru katlanıyor, kapalı halde her iki tarafta da ekran mevcut. Mate X, genişletildiğinde akıllı telefon modunda 6,6 inç ve 8 inç ölçülerinde oluyor.

Huawai’nin Arkadaşı X

Motorola da katlanabilir bir akıllı telefon var, RAZR, Galaxy Z Flip benzer. Bu geleneksel Motorola RAZR flip telefon gibi bakmak için tasarlanmıştır, ama tam ekran deneyimi sağlamak için ikiye katlanır bir ekran ile geliyor.

Katlanabilir Akıllı Telefon Sorunları

Samsung’un ilk katlanabilir akıllı telefon lansmanı öncesinde, Galaxy Fold, Samsung gecikme ile piyasaya sürdü.

Galaxy Fold’u piyasaya sürerken Samsung, yeni cihazlardan biriyle yapılan test sonucu büyük dayanıklılık sorunlarını ortaya çıkarmasını ve ekranların sadece birkaç gün kullanımdan sonra kırılmasını geciktirmek zorunda kaldı.

Samsung tasarım ile ilgili bazı sorunları ele aldı, Galaxy Fold daha dayanıklı ve tekrarlanan katlamaya dayanabilir olma.
Benzer sorunlar Galaxy Z Flip ile ortaya çıkmıştı, ekran kalitesi hakkında şikayetler olmuştu (Galaxy Z Flip bükülebilir cam) ve en az bir kullanıcı soğuk sıcaklıklarda çatlayan ekran ile ilgili sorunlar görüdü.

Katlanabilir iPhone’ların yüksek fiyata mal olması göz önüne alındığında, onların hassas doğası, ve başarısız olma eğilimi, Apple kendi katlanabilir iPhone üretmek için karar vermeden önce teknoloji daha iyi olana kadar beklemeyi planlıyor olabilir .

77 / 100

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.