Samsung-Galaxy-S20-Ultra

Samsung Galaxy S20 Ultra Dinamik AMOLED 2X’i test edelim

Teknoloji Haberler Samsung

Samsung Galaxy S20 Ultra’da Dinamik AMOLED 2X’i test edelim. Liputan6.com, Jakarta – Bir akıllı telefon amiral gemisi olan Samsung Galaxy S20 Ultra, S serisindeki selefide bir dizi yeni özellik ve teknoloji sunuyor. Bunlardan biri Dinamik AMOLED 2X ekran.

Kısacası, özellikle kullanıcılar video oynatırken veya oyun oynarken Dynamic AMOLED 2X teknolojisinin kullanımı sayesinde ekran çok daha net ve yumuşak ayarlanabiliyor.

Ayrıca, Samsung Galaxy S20 Ultra’daki Dynamic AMOLED 2X ekran da 120 Hz yenileme hızını destekliyor. Genellikle, elde taşınır aygıtlar için, oyun akıllı telefonlarında bulunan yenileme hızları.

Yenileme hızı terimi, görüntülenen ekran görüntüsünü yenilemek (yenilemek) için ekranın performansını ifade eder. Bir ekranın yenileme hızı ne kadar yüksek olursa, o kadar çok görüntü veya bu durumda saniyede işlenebilen çerçeveler olur. Bu nedenle, bir ekranın yenileme hızının performansı aynı zamanda bir içeriğin (video, oyun vb.) Kare hızıyla da ilgilidir.

Samsung Galaxy S20 Ultra yenileme hızı

Galaxy S20 Ultra’da şirket, Ayarlar menüsünde bulunan dinamik yenileme hızlarını etkinleştirmek için özel ayarlar => Ekran => Hareket yumuşaklığı => Yüksek yenileme hızı. 120 Hz ve 60 Hz yenileme hızı bulacaksınız.

Yüksek yenileme hızı, ekranda daha az duraklamaya (gecikme / gecikme) izin verir ve ekran daha duyarlıdır. Aynı anda birden çok hareket gösteren filmler ve videolar, yüksek yenileme hızına sahip bir ekranda daha gerçekçi görünür. Ancak elbette, bir akıllı telefonda yüksek bir yenileme hızı seçmek daha fazla pil gücü tüketecektir.
karşılaştırma

Dynamic AMOLED 2X’in görüntüleri ve videoları nasıl görüntüleyebileceğini öğrenmek için YouTube’da mevcut 60Hz ve 120Hz ekran ayarları ve maksimum video çözünürlüğü ayarlarıyla 4K videolar oynatıyoruz.

Farklılıklar şunlardır:

Samsung Galaxy S20 Ultra’daki Dynamic AMOLED 2X ekranında 4K video çekiminin 120 Hz (üst) ve 60 Hz (alt) yenileme hızı ayarıyla karşılaştırılması.

İlk bakışta ilk fotoğraftaki, özellikle siyah renklerin, ikinci fotoğraftaki renklerden daha güçlü göründüğünü görebiliriz. Şimdi, iki fotoğraf arasındaki diğer ayrıntılı karşılaştırmaları aramak için bir büyütme yapalım.

Samsung Galaxy S20 Ultra’daki Dynamic AMOLED 2X ekranında 4K video çekiminin 120 Hz (üst) ve 60 Hz (alt) yenileme hızı ayarıyla karşılaştırılması.

İlk fotoğraf duvarın doku detaylarını daha net görüntüleyebilir. İkinci fotoğrafta iken, duvarın dokusu biraz bulanık veya ilk fotoğraf kadar net değil. Ek olarak, ilk fotoğraftaki omuzların etrafındaki ceketdeki kıvrımlar da ikinci fotoğraftan daha sıkı görünüyor.
Montaj İlişkisi Raporu

Dynamic AMOLED 2X panelinin analizi ve teknik testi Display Mate tarafından gerçekleştirilmiştir. Ekran teknolojisini test eden ve karşılaştıran bir şirkettir.

Şirket raporları, Dinamik AMOLED 2X panelinin “çok etkileyici bir üst düzey akıllı telefon ekranını” temsil ettiğini söylüyor.

Bir dizi analiz, ölçüm ve teste dayanarak, panelin mevcut kayıtları eşleştirebileceği ve yeni kayıtlar ayarlayabileceği söylendiği için şirket bir A + nihai değeri atar.

Samsung Galaxy S20 Ultra da Dinamik AMOLED 2X ile Montaj İlişkisi Raporu.

Yukarıda bahsedilen 12 değişken arasında bu panel sRGB ve DCI-P3 ekran modlarının doğruluğu açısından kayıtları kaydeder.

Buna ek olarak, bu panel aynı zamanda mutlak renk doğruluğu, kontrast ölçeği ve yoğunluğunun doğruluğu için yeni bir standart da getiriyor. Ayrıca, 120 Hz yenileme hızının Galaxy S20 Ultra ekran paneli için son puanın yüksek olmasına katkıda bulunması şaşırtıcı değil.

Samsung diğer içerikler

80 / 100

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.