Android-Silinen-Fotoğrafları-Geri-Getirme

Android Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Haberler Teknoloji

Android işletim sisteminde silinen fotoğrafları geri getirme belirli şartlar dahilinde mümkün. Fotoğraf başta olmak üzere video gibi diğer tüm içeriklerinizi Android Silinen Fotoğrafları Geri Getirme adımlarını takip ederek geri getirebilirsiniz.

Android Silinen Fotoğrafları Geri Getirme İşlemleri

Sildiğiniz bir fotoğrafı geri getirmek istiyorsanız, telefonunuzda Google Fotoğraflar uygulamasını kullanmanız gerekiyor. Android işletim sisteminde temel ayarlarda; çekilen fotoğraflar, alınan görseller Google Fotoğraflar’da saklanır. Telefondan silinse dahi bulut sisteminde kayıtlı kalacak fotoğraflar, böylece silinme gibi durumlara karşı da ek bir güvenlik sağlamaktadır. Bu nedenle;

Google Fotoğraflar uygulamasına giriş yaparak fotoğraflarınızı kontrol edin. Son fotoğraflardan başlamak üzere telefonunuzdaki tüm fotoğraflar ve videolar burada sıralanacaktır. Eğer istediğiniz içerik burada yoksa Kitaplık > Çöp kutusu adımlarını takip etmelisiniz. Çöp kutusu, telefon ve Google Fotoğraflar’dan silinen fotoğrafların saklandığı alandır. Bu bölümde istediğiniz fotoğraf varsa, fotoğrafın üzerine uzun süre basılı tutarak seçeneklere ulaşmalı ve ardından geri yükle seçeneğini seçmelisiniz. Android’te silinen fotoğrafları geri getirme işlemlerini bu şekilde tamamlayabilirsiniz.

Ancak 60 günden daha uzun bir süre geçmişse, Google Fotoğraflar çöp kutusundan sildiyseniz ya da bulut sistemine yüklenmeden telefonunuzdan fotoğrafı sildiyseniz bu geri getirme seçenekleri sizin için uygun olmayacaktır. Bu tür riskleri almamak adına telefonunuzu kullanmaya başladığınız ilk andan itibaren Google yedekleme ve senkronizasyon işlemlerini açmalısınız. Bu sayede tüm içeriklerinizi güvenli bir şekilde saklayabilirsiniz.

Google Yedekleme Ve Senkronizasyon

Yedekleme ve senkronizasyon, Google hesabı üzerinden telefondaki fotoğraf ve videolar için yedekleme imkanı sunmaktadır. Google hesabına otomatik olarak eşlenen bu içerikler Google Fotoğraflarda saklanır. Aynı zamanda bu seçenek, telefonunuzdaki depolama alanınızdan da tasarruf etmenizi sağlar. Google Fotoğraflar, diğer cihazlarla uyumlu olduğundan dolayı dilediğiniz zaman bu içeriklere bilgisayarınızdan ya da diğer telefonlardan ulaşma imkanınız da bulunmaktadır.

Recovery Porgramları ile Geri Getirme

Bu seçenekler telefondan sildiğimiz fotoğrafları geri getirme konusunda çözüm olmadıysa, silinen fotoğrafları geri getirmek için özel olarak hazırlanmak recovery programlarını kullanmanız önerilir. Ancak bu seçenek garanti bir çözüm olmadığı gibi garantisi de bulunmamaktadır. Recovery programlarının kurulum ve çalıştırma işlemlerini de belki başka bir yazıda detaylarına değineceğim.

78 / 100

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.