tcl-katlanabilir-ekran

TCL Katlanabilir ekran Tablet ve Telefon olmak üzere katlanabilir ve genişletilebilir ekran iki tane ürün tanıtımı yaptı. Şimdi konsept gibi görünse de seri üretime geçileceğini bildirdiler.
İnovatif bir tasarım ve hayal gücünü zorlayan bir ürün olsa da, ancak kullanıma hazır olmaktan henüz çok erken diyebiliriz.

TCL Katlanabilir ekran Tablet ve Telefon

TCL Katlanabilir ekran TCL’nin birçok görüntü konsept prototipinden biri.
TCL, ticari fuarlarda konseptlerini sergileme konusunda hiçbir zaman çekingen davranmadı. Bu yıl da farklı değil; şirket bu prototiplerden birkaçını CES 2021’de sergiliyor. Bu konseptlerin pazara ulaşacağına dair kesinlikle hiçbir garanti olmadığını bilmeniz gerekir.

Ekran teknolojisinin olası bir geleceğine heyecanlı bir bakış kazandırıyor. İlk ürün, 6,7 inç ekranı 7,8 inç’e kadar genişletebilen AMOLED “döndürülebilir” ekrana sahip bir mobil cihazdır. TCL, cihazın kalınlığının 10 mm’den az olduğunu ve 3 mm’lik bir bükülme yarıçapına sahip olduğunu söylüyor.

TCL, dışa doğru açık bir yuvarlanma eylemi olmamasına rağmen, bunu döndürülebilir bir ekran olarak adlandırıyor.

tlc katlanabilir tablet

Benzer bir konsept, bu yıl şimdiye kadar CES’te gördüğümüz, tanıtım videolarından birinde görülüyor. Bu ürün, iki taraftan da açılabilen ve uzatılabilir bir ekran konseptinden oluşuyor.

TCL, TCL Katlanabilir ekran nın sadece 0.18 mm kalınlığında daha ince olduğunu söylüyor.
TCL, bu teknolojinin çalışan bir prototip sürümüne sahip gibi görünüyor, ancak daha küçük ve videoda göründüğü kadar sağlam görünmüyor. Ve şirket, bu yıl pazara katlanabilir / esnek bir ürün getireceğini söylese de, bir süredir normal bir katlanır cihazlar üzerinde çalışıyor.

  • TCL, yeni mini LED teknolojisini, Google TV setlerini ve katlanabilir konsept telefonu CES’e getiriyorTCL 17 inç döndürülebilir ekran CES 2021
  • TCL, CES 2021’de bir dizi yeni teşhir ürünü duyurdu.
  • Şirket, üçüncü nesil mini LED teknolojisini gösterdi.
  • Ayrıca yeni Google TV setleri, bir çift ekran gözlüğü ve daha fazlasını duyurdu.

TCL’nin en son teşhir ürünlerinden bazılarını göstermediği bir teknoloji fuarı değil. TCL, CES 2021’de “OD Zero” olarak adlandırılan üçüncü nesil mini LED arka aydınlatma teknolojisini duyurdu. Şirket ayrıca Google TV setleri, katlanabilir telefon ekranı konseptini sergiledi ve bir çift Giyilebilir Ekran gözlüğü piyasaya sürdü. Ele alacağımız epey bir alan var, bu yüzden bu duyuruları sizin için ayrıntılı bir şekilde inceleyelim.

TCL 8k serisi 6 TV

TCL, Sony’den sonra en son Google Chromecast ile piyasaya çıkan yeni Google TV kullanıcı arayüzünü benimsediğini duyuran ikinci Android TV OEM’idir. Marka, Google TV özellikli setlerini bu yıl içinde ABD ve dünyanın diğer bölgelerine gönderecek. Hangi dizilerin Google TV makyajını alacağına dair netlik yok, ancak TCL, mini-LED, 8K ve QLED serisinde kullanılabileceğini söylüyor.

TCL ayrıca CES 2021’de 6 serisi TV’lerini de güncelliyor. Yeni TV’ler, TCL’nin Roku ile uzun süredir devam eden ilişkisini daha da ileriye taşıyor ve 2021 modellerinin tümü 8K çözünürlüğe sahip olacak. Yeni 6 serili TCL TV’lerin ekran boyutları hakkında bilgi bulunmamakla birlikte, yıl içinde satışa sunulacaklarını biliyoruz.

TCL, yeni 8K serisine ek olarak, ilk 85 inç TV serisi olan yeni bir XL Koleksiyonunu da piyasaya sürecek. Aralarından seçim yapabileceğiniz üç farklı model olacak – bir bütçe 4-Serisi LCD Roku TV, bir 4K HDR QLED Roku TV ve bir birinci sınıf mini-LED 8K TV. TCL, XL Koleksiyonunun “her bütçeye uyacağını ve hayattan daha büyük bir ev eğlencesi sunmak için en yüksek performans standartlarını aşacağını” söylüyor.

TCL OD Zero Mini LED teknolojisi

TCL ayrıca yeni “OD Zero” mini-LED TV teknolojisini sergilemek için CES 2021 platformunu aldı. Ad, mini LED arka ışık katmanı ile LCD ekran katmanı arasındaki 0 mm’lik mesafeden gelir. TCL, azaltılmış mesafenin yüksek oranda tek tip resim kalitesi, gelişmiş kontrast ve minimum optik halo etkisi sağladığını iddia ediyor.

Işık kaynağı ile panel arasındaki minimum mesafe sayesinde bu yeni teknolojiye sahip TV’lerin ultra ince olmasını da bekleyebilirsiniz. Kesin TV modelleri bu yıl satışların başlamasına yakın bir zamanda açıklanacak.

TCL katlanabilir ekran telefon

LG, piyasaya sürülmeye diğer herkesten daha yakın olsa da, bu yıl CES’te döndürülebilir bir telefon sergileyen tek kişi değildi. TCL ayrıca, parmak dokunuşuyla 6,7 inç’ten 7,8 inç’e kadar uzayabilen AMOLED ekrana sahip yuvarlanabilir bir TCL Katlanabilir ekran gösterdi. Akıllı telefon 10 mm’den daha kalın olduğundan, normal katlanabilir telefonlardan önemli ölçüde daha incedir.

tcl rollable phone

Marka, cihaz mekanizmasının 100.000 slayta kadar dayanabileceğini ve yazılım arayüzünün tek elle kullanım ve çoklu görev için uyarlanabileceğini söylüyor.

TCL’nin katlanabilir telefonu, yalnızca görüntüleme teknolojisini pazarlamak için tasarlanmış bir konsepttir. Gerçek bir birimin seri üretime geçeceği konusunda hiçbir kelime yok.

TCL katlanabilir telefona ek olarak, yalnızca 0,18 mm kalınlığında ve küçük alanlara sığması için bir kaydırma gibi sarılabilen 17 inçlik esnek bir OLED ekranı da duyurdu.

Giyilebilir Ekran gözlük

Son olarak, TCL’nin 2021 ekran portföyü, yerleşik çift 1080p FHD mikro OLED ekranla birlikte gelen bir çift gözlük içerir. Sadece birkaç metre uzağa yerleştirilmiş 140 inç ekranınız varmış gibi hareket halindeyken video izlemenize ve oyun oynamanıza izin veriyor.

tlc gozluk

Bir kez daha, fiyatlandırma konusunda henüz bir bilgi yok, ancak TCL, bu yılın sonunda belirli pazarlarda satışa sunulacağını söylüyor. Şirket ayrıca, 5G akıllı telefon paketinin bir parçası olarak yeni giyilebilir cihazları ABD’ye getirmek için bir içerik abonelik hizmetiyle ortaklık kuruyor.

73 / 100
Benzer Gönderiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.