MANA Nasıl Satın Alınır

MANA Nasıl Satın Alınır (Decentraland)

Haberler Kripto Para

MANA Nasıl Bir Coin

MANA veya eşanlamlısı olarak Decentraland, son zamanlarda popülaritesi artan bir Metaverse projesi olan MANA Nasıl Satın Alınır . Bununla birlikte, herhangi bir karışıklığı gidermek için MANA gerçek kripto para birimi iken Decentraland, MANA işlemlerini destekleyen çevrimiçi platformdur. Son zamanlardaki popülerlik artışının bir kısmı, Facebook’un yeniden markalaşması, adını Meta olarak değiştirmesi ve platformunun amacını yeniden düzenlemesinden kaynaklanıyor. Bununla birlikte, MANA son zamanlarda manşet haber olmasına rağmen , 2017’den beri var.

Decentraland ile birlikte bir ERC-20 Token olarak piyasaya sürüldü, başlangıçta sadece birkaç peni için işlem görüyordu. Bugün, token başına 3 sterlinin üzerinde işlem görüyor ve birçok aracılık platformu, cüzdan ve borsa aracılığıyla alınıp satılabiliyor. Ve bir kez MANA kriptoya yatırım yaptığınızda, tamamı Decentraland platformu üzerinden sanal araziler satın alabilirsiniz. Bu, kendi içinde, meraklıların bu sanal arsaları satın alabilecekleri, geliştirebilecekleri ve satabilecekleri sanal bir dünyadır . 

MANA Nereden Alınır?

MANA, özellikle yazı yazılırken çeşitli platformlarda listelendiği için yaygın olarak bulunur. Bu platformlar, aracılık sitelerini, borsaları ve Coinbase gibi ana akım kripto cüzdanlarını içerir. Ancak, MANA satın almak için tercih ettiğimiz yöntem, önde gelen aracı sitelerden birinde elde edilebilecek olan birincisidir:

eToro, yukarıda vurgulandığı gibi bir aracılık sitesi olarak çalışır. Site FCA düzenlemesine sahiptir, masaüstü ve mobil ticareti destekler, ücretler inanılmaz derecede kullanıcı dostudur ve hatta profesyonel tüccarları kopyalayabilirsiniz. Daha ne isteyebiliriz ki? eToro’ya kaydolmak da birkaç dakika içinde yapılabilir – bugün bir parça MANA almak için verilen bağlantıyı takip edin.

Artıları

 • Yerel uygulama iyi tasarlanmış
 • MANA satın almak/satmak için sunulan birden fazla ürün
 • Site tarafından komisyon alınmamaktadır.

Eksileri

 • Hareketsiz ücretlerden kaçınmak için aktif olarak ticaret yapmalıdır
 • Destek hizmetleri geliştirilebilir

MANA Alım ve Alım Satım Arasındaki Fark Nedir?

Birçoğu terimleri birbirinin yerine kullansa da, ticaret yapmak ve MANA satın almak arasında belirgin bir fark vardır. Elbette, her iki faaliyet de MANA Tokeninin elde edinilmesini içerir, ancak bunların yürütülme biçimleri kesinlikle birbirinden benzersizdir. Bu temel farklılıklar aşağıda açıklanmaktadır:

Satın alma

 • Elde tutma niyetiyle satın alma
 • MANA’yı destekleyen çoğu platform aracılığıyla yapılabilir
 • Piyasa zamanlamaları ve fiyat dalgalanması daha az dikkate alınır

MANA satın almak aslında çok basittir. eToro gibi profesyonel bir platforma üye oluyorsunuz, istediğiniz yatırım ürünü ile MANA’yı buluyorsunuz ve ne kadar satın almak istediğinizi seçiyorsunuz. Bundan daha fazlası yok. Genellikle, satın alma işleminizi gerçekleştirmeden önce grafikleri analiz etmeyecek ve fiyat dalgalanmalarını izlemeyeceksiniz. Bunun yerine, ne kadarını karşılayabileceğinize veya ne kadar rahat olduğunuza bağlı olarak bir yatırım yapacak ve ardından MANA’yı makul bir süre tutacaksınız. 

Ticaret

 • Kısa bir süre içinde birden fazla işlem içerebilir
 • Yalnızca belirli platformlar aracılığıyla yapılabilir
 • Ücretler, dalgalanmalar ve piyasa etkinliği çok daha önemli hale geliyor

Ticaret, insanların sadece yatırım amacıyla değil, yaşamak için yaptıkları özel bir beceridir. İyi tüccarlar , özellikle MANA gibi nispeten yeni ve gelecek vaat eden madeni paralarla kripto pazarlarında da oldukça ciddi paralar kazanabilirler . Ancak, her zaman nabzınızın üzerinde olması ve hızlı hareket etmeye hazır olmanız gerektiğinden, MANA ticareti yapmak çok zaman alabilir. Bazı insanlar bir gün veya hafta boyunca birçok işlem yapacak ve yanmaktan kaçınmak için ne yaptığınızı bilmelisiniz.

MANA Coin Nasıl Satın Alınır?

MANA yatırımı söz konusu olduğunda pastadan nasıl pay alacağınıza değindik. Ancak şimdi, ilk MANA satın alımınızı nasıl yapacağınıza dair hızlı bir genel bakış üzerinden geçmek istiyoruz. eToro üzerinden kaydolmayı seçtiğinizi varsayarsak, tamamlamanız gereken adımlar şunlardır:

 1. eToro platformuna ulaşmak için bağlantıları takip edin
 2. Kayıt düğmesine basın ve istenen ayrıntıları sağlayın
 3. Oturum açın ve tercih ettiğiniz yöntemle para yatırın
 4. MANA jetonunu bulun ve ne kadar almak istediğinizi seçin
 5. Satın al düğmesine basarak ticareti gerçekleştirin

İşlemi tamamlamadan önce her zaman işleminizin anlık görüntüsünü alırsınız. Bu nedenle, bu fırsatı işleri doğru yapıp yapmadığınızı, satın alma boyutundan memnun olup olmadığınızı ve ‘işte’ kontrol etmek için kullandığınızdan emin olun

MANA Ticareti Nasıl Yapılır?

MANA ticareti ve satın alma arasındaki incelikleri yukarıda zaten tartışmıştık. Şimdi, hala MANA ticaretinin sizin için doğru oyun olduğunu düşünüyorsanız, aşağıdaki adımları tamamlayarak ticaret faaliyetlerinize başlayabilirsiniz:

 1. eToro’ya gitmek için sağlanan bağlantıları tıklayın
 2. Bir kullanıcı adı ve şifre oluşturun, kişisel ayrıntıları sağlayın, T&C’leri kabul edin
 3. Hesabınızı doğrulayın ve oturum açın
 4. Desteklenen bir bankacılık yöntemiyle ilk para yatırma işleminizi yapın
 5. Yatırım ürününüzü seçin, MANA’yı bulun, ilk satın alma siparişinizi gerçekleştirin

Ticaret yapabilmek için önce MANA satın almanız gerekirken, bu yapıldıktan sonra gönlünüze göre olana kadar ticaret yapabilirsiniz. Artık otomatik alış/satış emirleri ayarlayabilir, parayı farklı portföy segmentlerine girip çıkarabilir ve kar elde etmek için farklı stratejiler deneyebilirsiniz.

MANA Ödemesinin Farklı Yolları Nelerdir?

MANA satın alma/ticaret eylemi nispeten tutarlı olsa da, mevcut satın alma seçenekleriniz bundan başka bir şey değildir. Bu iyi bir şey, çünkü MANA’yı ihtiyaçlarınıza uygun bir bankacılık seçeneğiyle satın alma veya takas etme şansınız daha yüksek. Bu notta, MANA satın almanın en yaygın yolları şunlardır:

Fiat Para Birimi

Elbette fiat para biriminde mal ve hizmet alıp satıyoruz. Bu, kripto çiftleri (aşağıda daha fazlası hakkında) veya yalnızca USD cinsinden işlemleri destekleyen bir platform kullanmıyorsanız, tüm MANA işlemlerinin gerçekleştirileceği para birimidir. Ve muhtemelen zaten bildiğiniz gibi, fiat’taki şeyler için ödeme yapmak için bankacılık seçenekleri çok geniştir. Bununla birlikte, özellikle MANA satın alımları için en popüler olanlar şunlar gibi görünüyor:

Kredi/Banka kartları

Kredi ve banka kartları bu günlerde her yerde. Bu plastik parçaları, modern toplumda hala günlük mal ve hizmetler için ödeme yapmanın ana yöntemleridir. Bu nedenle, MANA satın almak için kullanılabileceklerini görmek büyük bir sürpriz değil. Elbette bu yöntemlerle MANA satın alırken bazı kişilerin pek de rahat hissetmediği kart bilgilerinizi girmeniz gerekiyor.

E-cüzdanlar

E-cüzdanlar veya bazen anıldığı gibi dijital cüzdanlar, çevrimiçi satın almalar için çok yaygın yöntemlerdir. Skrill, PayPal ve Neteller gibi seçeneklerin tümü e-cüzdanlardır ve her birinin kullanmadan önce bir hesap oluşturması gerekir. Bu birkaç dakika sürer. Tamamlandığında, banka/kart bilgisi girmeden alışveriş yapabilir, daha yüksek işlem limitlerinden yararlanabilir ve anında işlem hızlarından yararlanabilirsiniz.

Hızlı aktarım

Çoğu insanın yaptığı çevrimiçi bankacılığa erişiminiz varsa, bu başka bir harika seçenektir. Natwest, Santander, Barclays ve diğerleri gibi çoğu büyük banka bu günlerde hızlı transferleri destekliyor. Temel olarak, manuel banka havalelerinin gelmesi için olağan 4-7 gün yerine, bunlar anında gerçekleştirilir. Bunu yapmanın güzelliği , hiçbir banka bilgisinin üçüncü taraf bir tüccarla paylaşılmamasıdır, tüm işlemleri manuel olarak onaylamanız gerekir ve limitler büyük harcama yapanlar için uygun olabilir.

Bitcoin

MANA hakkında okuduğunuz için, Bitcoin hakkında bilgi sahibi olduğunuz varsayımından hareket edeceğiz. Bu, tüm kripto para birimlerinin ilki ve en büyüğüdür ve çoğu büyük platformdan satın alınabilir. Tabii ki Bitcoin ile MANA alacaksanız önce Bitcoin satın almalısınız, sonra dönüşümü gerçekleştirmelisiniz. 

Ethereum

Bitcoin’den sonra, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto olan Ethereum’a sahibiz. Ethereum, Bitcoin’den biraz farklıdır, ancak diğer kripto para birimleri ile karşılaştırıldığında hala değeri iyi tutar. Ancak değeri ve potansiyeli bir kenara bırakırsak, bir miktar Ethereum hissesi elde ettiğinizde, bunlar MANA’ya takas edilebilir. 

MANA Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Diğer herhangi bir kripto para birimi gibi, MANA’ya yatırım yapmak da makul miktarda finansal risk taşır. Hala düşük fiyatlı ve nispeten taze bir madeni para, bu da suları diğerlerinden biraz daha dalgalı yapıyor. Bu notta, MANA’yı satın almadan önce düşünmeniz gereken bazı önemli hususları paylaşmak istiyoruz:

Projeye olan inancınız

Genel olarak, bu, kripto para biriminde genellikle yol kenarına düşen bir düşüncedir. İnsanların, projenin altında yatan amacı veya potansiyelini değerlendirmeden fiyat artışları karşısında gözleri kamaşıyor. Herhangi bir sermaye taahhüdünde bulunmadan önce bu perspektiften MANA üzerinde biraz ödev yapmanızı tavsiye ederiz.

Ticaret ücretleri

Özellikle sadece MANA satın almak yerine ticaret yapmayı planlıyorsanız, ücretlerin değerlendirilmesi gerekir. Sadece yüzde birkaçı bile uzun vadede kârınızı büyük ölçüde yiyebilir. Bu yüzden eToro gibi platformlar sıfır ücrete sahip oldukları için çok tercih edilir.

nereden satın alıyorsun

MANA’yı gerçekten satın aldığınız yukarıda belirtilen noktadan devam etmek inanılmaz derecede önemlidir. Yalnızca FCA onaylı düzenlenmiş platformlardan satın almalısınız ve ideal olarak, iyi bir üne sahip platformlardan da satın almak istersiniz.

Mevcut finansal konumunuz

Spekülasyon, kripto para birimi yatırımında maliyetli bir hata olabilir. Yatırımınızın değerinde bir patlama olacağını asla varsaymamalısınız. Aynı şekilde, kaybetmeyi göze alamayacağınız veya kısa vadede ihtiyacınız olan parayı asla yatırmamalısınız. 

Para yatırma/çekme ücretleri

Tabii ki, MANA satın almak için hesabınıza para yatırmanız gerekir. Bu, zor kazanılan paranız olduğundan, bir platformun sadece paranızı kullanılabilir hale getirmek için bir kesinti talep etmesi mantıklı değil. Aynı zamanda, paranızı nakit olarak çekmek istediğinizde, bazı platformlar yine paranın bir yüzdesini alacaktır. Ancak, eToro gibi siteler bunu yapmaz. 

MANA Online Satın Almak Güvenli mi?

Lisanslı, düzenlenmiş ve bir dizi olumlu müşteri incelemesiyle övünen saygın platformlara bağlı kalarak, MANA’yı çevrimiçi satın alırken iyi olmalısınız. Bununla birlikte, bu başlı başına ilk düşünce olsa da (gerçekten nereden satın alınır), ticaret faaliyetinizi korumak için atabileceğiniz başka adımlar da vardır. İşte en iyi ipuçlarımız:

 • MANA’nızı ‘soğuk depoda’ tutmayı düşünün – büyük işletmeler için önerilir
 • Hesabınızı açıp doğruladığınız anda 2FA’yı etkinleştirin
 • Kayıt olurken zor güvenlik soruları oluşturduğunuzdan emin olun.
 • Parolanızın ve kullanıcı adınızın tahmin edilmesinin zor olduğundan emin olun
 • Gerektiğinde ekstra güvenlik katmanları ekleyin – oturum açma kodunu, yedek e-postayı vb. almak için telefon numarası.

Bu tavsiyeye göre hareket ettiğiniz ve sadece denenmiş ve test edilmiş platformlar üzerinden MANA satın aldığınız sürece, sahip olduğunuz sürece varlıklarınız güvende kalmalıdır. 

MANA Nasıl Saklanır?

Gerçekten bir miktar MANA satın aldığınızda, bir numaralı düşünceniz onu nasıl sakladığınız olmalıdır. Tabii ki, bu, varlıklarına kolay ve anında erişime ihtiyaç duyan tüccarlar için kesinlikle doğru değil. Bununla birlikte, MANA’yı birkaç farklı şekilde saklayabilirsiniz:

Çevrimiçi cüzdanlar

Çevrimiçi cüzdanlar, yalnızca MANA’yı değil, bir dizi varlığı saklayabileceğiniz şifreli platformlardır. Bunlar harika çünkü teorik olarak sadece sizin bilmeniz gereken benzersiz anahtarlar içeriyorlar. Yakın gelecekte de MANA varlıklarına erişmek isteyenler için çevrimiçi cüzdanlar daha iyidir. Bu cüzdanlara akıllı telefonlar ve masaüstü bilgisayarlar aracılığıyla da kolayca erişilebilir. 

Aracılık hesapları veya borsalar

Borsalar ve aracılık hesapları, esas olarak MANA ticaretini destekleyen platformlardır. Şimdi, bu platformlarda bir kez MANA satın aldığınızda, teknik olarak bir ‘MANA sahibi’ olursunuz. Varlıklarınız coinin fiyatına göre dalgalanacak ve varlıklarınızın değeri her zaman portföyünüzden görülebilecek. Bununla birlikte, madeni para ile aktif olarak ticaret yapmıyorsanız, daha sonra kullanmak üzere etkin bir şekilde saklıyorsunuz.

Çevrimdışı cüzdanlar

Uzun vadeli sahipler için, bu muhtemelen en iyi seçenektir. Bu günlerde birden fazla şirket çevrimdışı kripto defterleri üretiyor. Adından da anlaşılacağı gibi, bu cihazlar MANA varlıklarınızı üzerlerine taşımanıza ve daha sonra bunları daha sonraki bir tarihte kullanmak üzere çevrimdışına almanıza izin verir. Bu cihazlar daha sonra herhangi bir çevrimiçi cüzdana bağlı olmadığından, hacklenmesi imkansız değilse de önemli ölçüde daha zordur.

MANA Nasıl Satılır?

MANA satmak karmaşık olmaktan uzaktır. Aslında, başlangıçta MANA varlıklarınızı elde etmek kadar kolaydır. Doğrudan konuya girmek için, işte satış seçenekleriniz:

Aracılık hesapları

Bir aracı kurum hesabı aracılığıyla herhangi bir kripto satmak, bugünlerde çocuk oyuncağı. Diyelim ki eToro’da 500 MANA jetonunuz var. Ne zaman satmak isterseniz, ticaret sayfasına veya yatırım varlıklarınızın olduğu yere gidebilir ve ardından varlıklarınızı neredeyse anında satabilirsiniz. 

Takaslar

Borsalarda, satmaya çalıştığınızda MANA’nızı satın almaya hazır biri olmalıdır. Mevcut piyasa fiyatından satış yapmayı seçebilir veya fiyat belirli bir noktaya ulaştığında uygulanacak bir satış emri oluşturabilirsiniz. Borsalar aracılığıyla MANA satmak çoğu zaman anlık bir işlemdir.

Cüzdanlar

MANA’yı normal bir çevrimiçi cüzdanda tutarsanız, MANA’yı cüzdana geri satabilirsiniz. Bu, Coinbase gibi platformlar aracılığıyla yapılabilir, ancak cüzdanlar genellikle aracı kurumlar veya borsalara kıyasla satış için daha yüksek ücretler talep eder. 

MANA Coin Alınır mı?

MANA, yatırım yapmayı düşünmek için kesinlikle heyecan verici bir kripto para birimidir. Sürekli gelişen Decentraland platformuna bağlı olması ve Facebook (şimdi Meta) gibi siteler aracılığıyla benzer bir şekilde benimsenmesiyle, bu projenin ne kadar büyüyebileceğini kim bilebilir? Dijital ürün ve varlık endüstrisinde büyük bir potansiyel olduğuna inanıyoruz, ancak herkes buna inanmıyor. Bu nedenle, evet, MANA birçok umut verici sinyal veriyor olsa da, fiyatın değer kazanmaya devam edeceğini garanti edemeyiz.

Bu nedenle, tüm kripto para birimleri gibi yatırım yapmayı seçerseniz, bunu bir dereceye kadar dikkatli yaptığınızdan emin olun. 

Son Olarak

Ekim 2021’in sonlarına kadar MANA, kripto para birimi alanında pek bilinmiyordu. Madeni para ve proje sadece son 4-6 hafta içinde gerçekten yükseldi. Ve geçmişte diğer spekülatif kripto para projelerinde gördüğümüz gibi, büyük fiyat artışları FOMO, aşırı heyecanlı yatırımcılar ve önemli medya ilgisi tarafından yönlendirilme eğilimindedir. Öte yandan, dijital varlıklar ve ürünlerle ilişkili madeni paralar son zamanlarda yönetim kurulu genelinde iyi performans gösteriyor. NFT’ler, kripto oyunları ve şimdi Metaverse gibi ürünler yeni ve heyecan verici, ancak taze kelimesini vurgulamak önemlidir .

Bu kripto para birimi nişleri henüz geniş çapta benimsenmedi ve evet, ateş artık kitleler tarafından önemli ölçüde kabul için yakılabilirken, hiçbir şey vaat edilmiyor. Bu nedenle, yalnızca bu nişin geleceğine inanıyorsanız yatırım yapmanızı tavsiye ederiz – dünyadaki birçok insan zaten buna inanıyor.

SSS

Herhangi bir ülkede MANA satın alabilir miyim?

Hayır. MANA, yalnızca kripto para biriminin yasallaştırıldığı ülkelerde satın alınabilir veya ticareti yapılabilir. Buna ek olarak, MANA yalnızca başlangıçta çevrimiçi yatırımları destekleyecek doğru altyapıya sahip ülkelerde satın alınabilir. 

Satın alabileceğim MANA’ların bir sınırı var mı?

Hayır. Şu anda dolaşımda milyarlarca MANA var, dolayısıyla arz hiçbir şekilde endişe yaratacak kadar kıt değil. Bununla birlikte, herkes için olduğu gibi, yalnızca karşılayabileceğiniz kadar yatırım yapabilirsiniz.

Kimliksiz MANA satın alabilir miyim?

Hayır. Kripto para satın almak amacıyla çevrimiçi bir hesap açtığınızda, ayrıntıları doğrulamanız gerekecektir. Bu, ehliyet veya pasaportla yapıldığı gibi kimlik belgesi yoluyla göndermeyi içerir.

MANA’yı anında satın alabilir miyim?

Evet. Çevrimiçi bir hesap açmanız gerekmesine rağmen, para yatırdığınızda ve platformun nasıl çalıştığına aşina olduğunuzda, işlemler anında gerçekleştirilebilir.

MANA nedir?

MANA, Ethereum blok zincirinde çalışan bir ERC-20 belirtecidir. Madeni para, Decentraland platformunda çeşitli dijital varlıkların satın alınması için kullanılabilir. 

MANA nasıl çalışır?

MANA, yalnızca Merkezi Olmayan platformdaki dünya çapındaki hizmetler, ürünler ve araziler için ödeme yapmak için kullanılır. Elbette bu sanal dünyaya dahil olmak için MANA’ya sahip olmanız gerekiyor ve bir varlık satın aldığınızda işlem sırasında MANA’nız yakılıyor. 

1 Mana Coin kaç TL?

Kripto paraları online olarak bir çok platformda takip edebilirsiniz,fakat en detaylı ve istatiksel olarak TradinView sayfasından takip edebilirsiniz. 1 Mana Coin Kaç TL? linkine tıklayarak Mana Coin Güncel fiyatını öğrenebilirsiniz.

83 / 100

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.