bloktopia nedir

Bloktopia nedir? Bloktopia Metaverse nedir? Bloktopia kurucu ortağı, ‘yüzlerce en iyi kripto projesi’ ile bir metaverse inşa etmeyi hedeflediklerini söyledi.

Discord’da Cointelegraph Markets Pro ile özel bir şey sor oturumunda Paddy Carroll, sanal gayrimenkul satışlarını, yol haritalarını, tokenomikleri ve yaklaşmakta olan Bloktopia metaverse’i hakkında daha fazlasını tartıştı.

Paddy Carroll Kimdir?

Paddy Carroll Bloktopia Kurucu Ortak ve Pazarlama Direktörü ve Sky Betting & Gaming bahis oyununun medya yöneticisi.

İngiltere Sheffield Şehrinde blunan Leeds Beckett Üniversitesi mezunu.

Bloktopia nedir?

Bloktopia nedir, 21 milyon toplam maksimum Bitcoin ( BTC ) arzına saygı göstermek için tasarlanmış 21 seviyeden oluşan Metaverse’de sanal bir gökdelendir . BLOK jetonlarının sahipleri Bloktopyalılar olarak bilinecek. Kullanıcılar, Bloktopia sanal gerçekliğinde değiştirilemez tokenler (NFT’ler) alıp satabilecek, dijital reklam alanları satın alabilecek, gayrimenkul sahibi olabilecek ve daha fazlasını yapabilecekler. Bu arada, Bloktopyalılar, gökdelendeki sanal mülkleri ilgilenen alıcılara satarak veya kiralayarak da gelir elde edebilirler.

2022’de başlaması planlanan proje, bir Ethereum katman-ikinci ölçeklendirme ve altyapı geliştirme ağı olan Polygon ağı üzerine inşa edildi  . Buna ek olarak, bir blok zinciri parçalama protokolü olan Elrond, tüm oyuncuların ortaya çıktığı birinci seviyede yer alacak sanal merkezi ile Bloktopia’nın ana kiracısı olacak. Cointelegraph Markets Pro kullanıcılarıyla Discord’daki özel oturum sırasında Bloktopia kurucu ortağı ve baş pazarlama sorumlusu Paddy Carroll, sanal ekosisteminin önemli yönlerini tartıştı:

bloktopia metaverse nedir

Bloktopia nedir ve projesi hakkında merak ettiklerinizi Soru ve cevaptan oluşan bir makale oluşturduk.

Soru: Öncelikle normal insanlar Metaverse’e nasıl erişiyor? Özel gözlük gerekli mi? Nasıl dolaşıyorsunuz ve etkileşim kuruyorsunuz?

cevap: Bloktopia’ya girmeyi mümkün olduğunca erişilebilir hale getireceğiz. Yol haritamızı tamamlıyoruz ve çok yakında paylaşacağız. VR gözlüklü bir versiyon ve zamanla indirilebilir bir versiyon öngörüyoruz.

Soru: Bloktopia şu anda hangi aşamada? Sonraki adımlar nelerdir?

Paddy Carroll: 1. ve 6. katları ve oditoryumu inşa ediyoruz. Yakın zamanda bazı etkinlikler düzenleyeceğiz. Mart 2022’ye kadar Bloktopia’nın beta sürümünün hazır olmasını umuyoruz.

Soru : Poligon Nedir? Proje Bloktopia’yı etkin bir şekilde kontrol ediyor mu?

Paddy Carroll: Elbette insanlar Polygon’u duymuşlardır? Aksi takdirde, Polygon, blok zinciri ağlarındaki işlemlerin hızını ve maliyetini ve karmaşıklığını azaltmak için birden fazla araç sağlamayı amaçlayan bir ölçeklendirme çözümüdür. Bunun üzerine Bloktopia inşa ediyoruz. Bloktopia’yı kontrol etmez; [o] işlemleri daha fazla kolaylaştırır.

Soru : Ayrıca uzun zaman önce, 1) ReBlok’un Google formu için şanslı kazananlara girdim, Bununla ilgili iletişim yok. 2) Seviye 1’de ReBlok satın almak için BLOK’larımı tutuyorum; Hatta geçen ay yayınladıkları haritalarından birkaç tanesini seçtim ama şimdi bu JOBE işi ​​devraldı. Gerçek arazi satışının ne zaman olacağını bilmiyorum. 3) Geçen ay bir Bloktopia cüzdanı olacağını duydum ama hala cüzdan yok. Mümkünse yukarıdaki şeyler hakkında bir iletişim kurmayı çok isterim. Teşekkürler.

Paddy Carroll: Bahsettiğiniz gibi, ilk noktanızı açıklığa kavuşturduğunuzu kabul ettiğinizi düşündüğüm tokenomik üzerine bir açıklama yayınladık. Diğer soruları ele almak için, hepsi Bloktopia NFT Arazi Satış Portalının hala geliştirme aşamasında olduğu ve henüz piyasaya sürülmeye hazır olmadığı gerçeğine dayanıyor. Ama bunun çok, çok yakında gitmeye hazır olacağını umuyorum. Daha fazlası gelecek, söz veriyorum.

Soru : Başka Bloktopia gökdelenleri olacak mı? Coğrafi mi yoksa zamana dayalı mı? VR, deneyim için ne kadar önemlidir? Başlangıç ​​için ana hedef kitle kimdir? Metaverse’de merkezi bir yer bir oksimoron gibi görünüyor. Bir şeyin peşinde olduğunuzu ne zaman anladınız?

Paddy Carroll: Şu anda diğer gökdelenler için bir planımız yok. VR düşüncemizin bir parçasıdır ancak zorunlu değildir. Ana hedef kitle, kripto ile ilgili çıkarları olan herkestir. Kriptonun merkezi olmayan yapısını seviyoruz ve bunu değiştirmek istemeyiz, ancak nihayetinde parçalanmış ve zaman alıcıdır; Bloktopia, kolaylaştırmak için her şeyi bir araya getirir. Kriptonun merkezi olmayan yapısını değiştirmez. Bunun kripto dünyasında büyük bir sorun olduğunu anladığımızda ve aynı fikirde olan insanlarla birkaç sohbet etmeye başladığımızda, bir şeylerin üzerinde olduğumuzu fark ettik.

Soru : BlokPad hakkında daha fazla bilgi paylaşabilir misiniz? Çok sayıda oyun fırlatma rampası ve zaten bir Metaverse pedi de var. Peki sizinkinde benzersiz olan şey (insanların BLOK’u tutması için bir neden olması dışında).

Paddy Carroll: Elbette, bu, bu hafta duyurduğumuz yeni fırlatma rampamız. Medium’umuzda BlokPad hakkında birçok okuma materyalimiz var. Yüzlerce en iyi kripto projesini barındıracak bir Metaverse’e sahip olduğumuz bir konumdayız. Ayrıca şimdiye kadarki en başarılı IDO’lardan [ilk merkezi olmayan değişim tekliflerinden] birine sahip olduk. Yani projeler bizden yardım istiyor ve bizim de denenmiş ve test edilmiş bir formülümüz var. Seçici olabildiğimiz ve sadece piyasadaki en iyi projeleri seçebileceğimiz şanslı bir konumdayız. O zaman tabii ki, artık BLOK için harika olan başka bir yardımcı programımız da var.

Soru : Metaverse içinde bir NFT pazarı var mı? Bu Bloktopia’ya özel mi, yoksa başka projeler kendi projelerini yaratabilir mi?

Paddy Carroll: Evet, olacak, önümüzdeki birkaç hafta içinde hazır olacak ve daha fazla detay o zaman paylaşılacak.

Soru : Neden bazı NFT koleksiyonlarının 10 milyon dolar değerinde olduğunu ve diğerlerinin çoğunun değersiz olduğunu düşünüyorsunuz?

Paddy Carroll: NFT satışlarının patlamayı bekleyen bir balon olduğunu söylemek için bir argüman var. Bu mutlaka abone olduğum bir şey değil, ancak yardımcı programlara sahip NFT’lerde daha fazla değer görüyorum.

Soru : Metaverse için mevcut gerçek kullanım durumları nelerdir? Örneğin, ekranınızın yanında bir Yakınlaştırma penceresiyle çalışmanın farkı nedir?

Paddy Carroll: Zoom’da aynı anda birden fazla sürükleyici deneyim yaşayamazsınız. Birden fazla kişiyle etkileşime giremezsiniz. Meta veri deposu, sosyal açıdan çok daha ilgi çekici bir araçtır. İnsanlarla/markalarla etkileşim kurabilirsiniz. Konserler veya spor etkinlikleri de dahil olmak üzere canlı veya kayıtlı içeriği izleyin. Yiyecek/giysi siparişi verin. Avatarınızı özelleştirin. Arkadaşlarınızla takılabileceğiniz özel odalarınız olsun. Veya yeni insanlarla tanışın ve deneyimleri paylaşın/öğrenin. Ayrıca, oyunlara girebilir ve ücretsiz BLOK ve hatta bir Lamborghini gibi şeyler kazanabilirsiniz. Gerçek dünyada yapabileceğiniz her şeyi ve daha fazlasını ancak kendi evinizin rahatlığında yapabilirsiniz.

Soru : Anlaşıldı. Bu nedenle, Metaverse’in açık kaynak teknolojisi ile entegre olma olasılığı pek yoktur. Ve Bloktopia, örneğin üçüncü taraflardan NFT tabanlı çok oyunculu çevrimiçi oyunları nasıl entegre etmeyi umuyor?

Paddy Carroll: Diğer oyunları entegre etme olasılıkları üzerinde çalışıyoruz; Bunu yapmak isteyip istemediğimize ve eğer öyleyse bu oyunların ne olacağına dair birçok soru var. Ama yapabileceğimizi biliyoruz; bu mümkün. Sanal gerçeklik dünyasının güzelliği bu.

Soru : İşletmelerin Bloktopia üzerinde çalışmaya başlamasına yardımcı olacak ayrı bir şirket/proje var mı? “Metaverse geliştiricisi” gibi mi?

Paddy Carroll:  Yeni kripto projelerinin başlatılmasına yardımcı olacak BlokPad’imiz var. Ayrıca kiracılara alan tasarımı, özellikleri ve temel navigasyon konularında yardımcı olacak bir site yönetim ekibimiz var. Yani evet, bunu Bloktopia hizmetinin bir parçası olarak sunuyoruz.

Soru : İşletmeler ve sıradan insanlar Bloktopia’yı kullanarak nasıl gelir elde edebilir? Başlamak için ne kadar gerekir?

Paddy Carroll: BLOK, Bloktopia içinde bir para birimi olarak hareket edecek ve insanların dünyamız içinde ürün satın almasına olanak tanıyacak. BLOK, başlangıçta hem reklamcılardan hem de kiralama ücretlerinden gelir sağlayan Bloktopia’da gayrimenkul ve reklam alanı için satılan NFT’leri satın almak için kullanılacak. Bloktopia içindeki günlük aktif kullanıcılar ne kadar yüksek olursa, üretilen büyük verilerden elde edilen gelir ve markaların Bloktopia içindeki totemlere reklam verirken ve alan kiralarken ödedikleri gösterimler o kadar fazla gelir. Bu, ister ReBlok ister AdBlok olsun, Bloktopia içindeki tüm NFT’lerin, sahipleri ve daha tipik varlık takdiri için gelir oluşturduğu anlamına gelir.

Soru : Bloktopia içinde ticarileştirilen ürün ve hizmetler için BLOK belirtecinde bazı ayrıcalıklar var mı?

Paddy Carroll: BLOK, Bloktopia’da önemli olacak. Münhasırlık, Metaverse’in belirli bölümlerinin kilidini açmak için aklımızda olan bir şeydir.

Soru : Alanlar ve uygulamalar oluşturmak için hangi programlama ve tasarım becerileri gereklidir?

Paddy Carroll: Şu anda Unity Engine’de Bloktopia’yı geliştiriyoruz. Bu nedenle, eğer birisi yaratıma dahil olmak istiyorsa, hattın ilerisinde Unity tasarımını anlaması gerekir.

Soru : Ön satışta gayrimenkul satın alanlar için bir jeton kilidi var, peki yeni gelenler sanal arazilerini ve hizmetlerini tam olarak nasıl geliştirecekler?

Paddy Carroll: Bu belki iki sorudur? Evet, jetonları özel olarak veya IDO’da satın aldıysanız, bir jeton kilidi vardır; insanların NFT’leri (REBLOK ve ADBLOK) satın almalarını sağlamak için her zaman yeterli sayıda jeton yayınlayacağız. Yeni gelenlerin dahil olmak için BLOK satın alması gerekecek.

Soru : DAO yönetimi ne zaman uygulanacak? Borsalar, ETF’ler veya emanetçiler gibi büyük sahiplerinden bir koruma mekanizması var mı?

Paddy Carroll: Kiracılar DAO’nun bir parçası olmayacak. DAO, NFT sahiplerinden oluşacaktır. Yani Binance mağazasında bir REBLOK’unuz varsa, DAO’nun bir parçasısınız. Her REBLOK size 1 x oy kazandırır. Her mağazada 50 adet bulunmaktadır.

Soru : Animoca Markalarının Bloktopia ile ilişkisi nedir? Ondan ne bekleyebiliriz?

Paddy Carroll: Onlar bizim baş yatırımcımız. Bizim için birçok kapı açıyorlar, bu yüzden onların katkılarına gerçekten değer veriyoruz.

Soru:  Gelecekte token yanması olacak mı?

Paddy Carroll: Şu anda bu alanda bir şeyler planlıyoruz. Jeton fiyatımızın IDO’muzdan çok yükseldiği, olaylara nasıl bakmamız ve yeniden planlamamız gerektiğini biraz değiştirdiği için alçakgönüllü ve minnettar bir konumdayız. Yanan belirteçler, diğer birkaç seçenekle birlikte dikkate alınması gereken bir husustur.

Soru : Peki 21 katın tamamındaki gayrimenkuller dolduğunda proje nereye gidecek? Yani, yanına benzer bir gökdelen(ler) inşa edilecek ve katlar müzayede için ayarlanacak mı?

Paddy Carroll: Şu anda 21 seviye oluşturmayı, doldurmayı ve çalıştırmayı düşünmekten çok yoruldum. Gökdeleni tamamen faaliyete geçirelim, sonra göreceğiz. Metaverse’in güzelliği, herhangi bir kısıtlamanın bizi kısıtlamamasıdır.

Soru : Bloktopia ve Elrond blok zinciri arasındaki entegrasyon hakkında daha fazla renk verebilir misiniz?

Paddy Carroll:  Elrond’un Bloktopia’nın 1. Seviyesinde ana kiracı olmasından memnunuz. Bir ortaklık ilan ettik ve onlarla bir şeyler araştırıyoruz, ancak bu aşamada hiçbir şeyi doğrulayamam. Yine de onları aramızda görmekten memnunuz ve çok sayıda işbirliği potansiyeli görüyoruz.

Soru Bloktopia Cüzdanının ne zaman kendi başına olmasını bekleyebileceğimize değinir misiniz? Teşekkürler.

Paddy Carroll:  Hazır! Kelimenin tam anlamıyla sadece test ediliyor. NFT Portalı da hazırlanana kadar gerçekten yayınlamaya ihtiyacımız yok, bu yüzden önce her ikisini de kapsamlı bir şekilde test edeceğiz ve yeni ürünlerimizi toplulukla paylaşacağız.

Soru Son bir hızlı öneri paketi – Bloktopia Topluluk yönetiminin bazı iyileştirmelere ihtiyacı var. Oldukça kaba görünüyor ve insanları sebepsiz yere yasaklıyor. Ben bile projeyi övdüğüm için banlandım. Açıkça, sahipleri için sinir bozucu. Lütfen kaba olmayan topluluk iletişimini geliştirir misiniz? Teşekkürler.

Paddy Carroll:  Elimden geldiğince Telegram grubunu takip etmeye çalışıyorum ama bunu 7/24 yapmak imkansız. Bazı moderatörlerin büyümemizin grubu ne kadar hızlı ele geçirdiğinden biraz bunaldığının farkındayız ve bu nedenle ekibimizi güçlendirmek için adımlar attık. Şimdiye kadarki deneyiminiz harika olmadıysa özür dilerim; bunun üzerinde çalışıyoruz. Sanırım bir Discord kanalına ihtiyacımız var?

Soru Hey Paddy! MetaHero ile ortaklık hakkında herhangi bir ayrıntıya girebilir misiniz?

Paddy Carroll: Metahero bir kiracı, Bloktopia’da önemli bir yere sahipler. Şu anda bize sanal alanlarından ne elde etmek istedikleri konusunda bilgi veriyorlar ve bazı heyecan verici planlarımız var.

Soru Bu konu daha önce ele alındıysa özür dilerim, ancak Bloktopia Oculus Quest’te mevcut olacak mı?

Paddy Carroll:  Evet, zamanla olacak. Yol haritamızda daha fazlası netleşecek.

Soru : Peki, topluluk yönetimi nasıl sonuçlanacak? Oyuncuların/kullanıcıların çok az gözetimle kendi işlerini yaptıkları bir ekosistemden daha çok özgür bir sistem mi olacak? 

Paddy Carroll: Bloktopia, yalnızca içinde olanlar kadar iyidir. Kısıtlayıcı olmak istemiyoruz, ancak güvenlik gündemimizin üst sıralarında yer alıyor ve bu nedenle yasa dışı faaliyetleri izliyor olacağız. Buna kesinlikle izin verilmeyecektir.

Kaynak: https://cointelegraph.com/

79 / 100
Benzer Gönderiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.