python baslangic e1560371826960

Python Başlangıç

Blog Eğitim ve Bilgi Haberler Python

Bu ilk yazımda sizlere python programlama dili hakkında kısa bilgi verip, detaylı bilgi, inceleme ve deneyimlerimi de daha sonra sizlerle paylaşmaya gayret göstereceğim.

Python dilini daha önceden duydum mu gördüm mü pek emin değilim. Son iki haftadır Python ile tanıştım diyebilirim. Ama henüz tanışma aşamasındayım, dostluğumuz ileri seviyeye geçmesi için epey zaman ve çaba gerekecek gibi…

Başka programlama dili biliyoranız eğer bu dili öğrenirken çok çabuk kavrayabilceğiniz geniş, detaylı ve bir çok platformda çalışabilcek bir dil öreniyorsunuz demektir.

Kendi çabalarınızla evinizde büronuzda örenecekseniz eğer öncelikle bilgisayarınızda size vereceğim şu 3 adet programı kurmanız gerekir.

  • Python
  • Pycharm
  • Flowgorithim
Peki nerden indireceğiz?

Verdiğim listedeki kelimeleri google yazın indirme linklerini göreceksiniz. 🙂 🙂

Paython dilini öğrenirken algoritma bilgisi size lazım olacak. Algoritma biliyorsanız işiniz kolay, eğer algoritma bilginiz yoksa paython ile beraber ya da dah öncesinden algoritma da öğrenmeniz şart ki bu şart bütün programlama dillerinde geçerli.

Peki bu kadar yazdıktan sonra sizlere ne öğreteceğim diye merak ediyoranız , merğınızı gidermek adına ben cevabını siz sormadan söyliyeyim bu gün hiçbir şey öğretmiyeceğim.

Önümüzdeki günlerde öğrenip pekiştirdikten sonra hem deneyimlerimi hem de pythone bilgilerini sizlere aktaracağım. yani şu demek oluyor ben öğrensem siz de öğreneceksiniz, öğrenemzsem siz de öğrenemezsiniz. 🙂 🙂 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.