Bitexen Nedir, Nasıl Kayıt Olunur?

Bitexen Nedir, Nasıl Kayıt Olunur?

Ekonomi Haberler Kripto Para

Bitexen Nedir, Nasıl Kayıt Olunur? Kullanıcıların kripto para işlemlerini yapması adına Türkiye’de kurularak kullanıma sunulan Bitexen, Türkiye’nin önde gelen platformları arasında bulunuyor.

Bitexen Nedir?

Bitexen kripto para alım ve satımı yapılması adına geliştirilen bir ticaret platformudur. Türkiye’de kurulması nedeniyle özellikle Türkiye’de daha fazla dikkat çeken ve Türkiye’den daha fazla kullanıcıya hizmet veren Bitexen, tamamen Türk mühendisler tarafından geliştirilen sistem üzerinden çalışmaktadır. İstanbul Ticaret Odası’na kayıtlı olan platformda yeni özellikler ile birlikte farklı imkanlar ve fırsatlar da yaratılmaktadır.

Bitexen’e Nasıl Kayıt Olunur?

Bitexen’e üye olmak isteyen kullanıcılar, siteye erişim sağladıktan sonra Bitexen hesap oluştur adımlarını takip ederek üyelik alabilmektedir. Bitexen üzerinden işlem yapılabilmesi adına öncelikli olarak hesap alınması gerekmektedir. Alınacak hesap ile birlikte kullanıcıların kripto paraları ile ilgili tüm işlemleri Bitexen hesabı üzerinden yapabilmesi mümkün olacaktır. Bitexen nasıl kayıt olunur konusunda sorun yaşayan kullanıcıların aşağıda yer alan adımları takip etmesi yeterlidir.

  • Bitexen resmi internet sitesine (bitexen.com) giriş yaptıktan sonra giriş bölümünden hesap oluştur sayfasına erişilmelidir.
  • İlgili sayfada ilk olarak kullanılacak e-posta adresi girilmelidir.
  • Ardından isim, soy isim, şifre girilerek mevcut politika ve şartları içeren bölümlerin onaylanması gerekmektedir.
  • Üyelik işlemleri tamamlandıktan sonra e-posta adresine gelecek aktivasyon maili üzerinden üyelik onaylanmalıdır.
  • Üyelik onaylama işlemleri sonrasında sistemde istenildiği zaman oturum açılabilir ve kişiler üyelikleri üzerinden işlem yapabilir.

Bitexen Kimlik Ve Adres Doğrulaması Neden Gerekiyor?

Bitexen kullanımında herhangi bir limit ya da sınırlama yaşanmaması adına kimlik ve adres doğrulaması yapılması ı gerekmektedir. Doğrulama işlemlerinde kimlik onayı için doğrulama ekranındaki doküman yükle bölümünden istenen belgelerin yüklenmesi gerekir. Aynı şekilde adres onaylamasının da yapılması ile birlikte kişiler istediği şekilde alım satım yapabilmektedir. Sistemin güvenliğinin sağlanması ve aynı zamanda olası sahtekarlıkların önüne geçilebilmesi adına dünya genelinde kripto para ticaretine imkan sağlayan platformların büyük bir bölümünde benzer onaylama süreçleri bulunmaktadır.

Bitexen Kripto Para Alım Ve Satımı Nasıl Yapılır?

Üyelik işlemleri tamamlandıktan sonra sistemde yatırım yapmaya başlanabilir. Alım satım işlemleri için al/sat bölümü üzerinden işlemler yapılabilir. Bu bölümde yer alan alış ve satış gibi farklı bölümler üzerinden kişiler hangi para birimi üzerine alım ya da satım yapacaksa onu belirtmeli ve ardından toplam yatırım tutarını girmelidir. Yapılacak olan bu işlem ile birlikte işlem sıraya alınacak ve kısa süre içerisinde gerçekleştirilecektir. Bu aşamada kullanıcıların yapabileceği ek bir işlem bulunmadığı gibi yatırım ile ilgili diğer işlemler yapılabilir. Kişiler, seçtikleri kripto paranın belirli bir değeri aştıktan sonra otomatik olarak satılmasını sağlayacak şekilde satış emri verebilir. Aynı şekilde en uygun alım tutarına ulaştığında alım yapılabilmesi adına da alış emirleri verilebilir.

Alış ve satış işlemlerinde aynı zamanda diğer kullanıcılar tarafından verilen alış ve satış emirleri üzerinden de fırsatlar yakalanabilir. Kullanıcılar tarafından oluşturulan alış ve satış işlemlerinde kripto para birimine göre farklar olabilmektedir. Sektörün takip edilmesi ve buna bağlı olarak geliştirilerek alış ve satış emirleri ile kripto paralar üzerinden kazanç sağlanabilir.

Bitexen Nedir, Nasıl Kayıt Olunur? içeriğimizi okudunuz. Aklınızda kalan soru işareti varsa sosyal medya platformlarında bize ulaşabilir veya burada mesaj bölümüne yazabilirsiniz.

76 / 100

1 thought on “Bitexen Nedir, Nasıl Kayıt Olunur?

  1. Hesabıma giriş yapamıyorum Google bölümüne hiç erisemiyorum. Bu daha ne kadar devam edecek bana yardımcı olabilecek kimse yokmu ne biri bana dönüş yapmıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.