Witcher-3-Sistem-Gereksinimleri

Witcher 3 Sistem Gereksinimleri

Haberler Oyun

Witcher 3 Sistem Gereksinimleri,Witcher serisinin son versiyonu olan The Witcher 3, CD Projekt Red’in piyasaya sunduğu (Cyperbunk 2077 ile birlikte) dünya genelinde en iddialı RPG’si. Görevlerle dolu, devasa bir açık dünyada geçen oyunda öldürmek (veya bazen kurtarmak) için canavarlara karşı amansız bir mücadele sizi bekliyor. Peki iyi bir oyun deneyimi için Witcher 3 sistem gereksinimleri en az ne olmalı?

2015 yılında piyasaya sunulduğunda çok yüksek gereksinimleri ile mevcut pek çok bilgisayarı zorlayan oyun, 2020’de de pek çok oyuncu için sistem yenilemesi ya da güçlendirmesi gerektiriyor. Oyun devasa bir dünyaya sahip olduğundan dolayı grafikler ve oyuna dahil olan nesneler de oldukça fazla. Özellikle oyun içinde bir şehre gelmişseniz, animasyon, çevre detayları ve yapay zeka desteği ile birlikte GPU ve CPU kullanımında sınırları zorlayan oyun, düşük sistemlere sahip oyuncular için ısınma sorunlarına yol açabilir. Bu nedenle oyundaki hiçbir detayı kaçırmak istemiyorsanız, oyun grafiklerini ve hikaye anlatımını detaylı olarak incelemek istiyorsanız önerilen sistem gereksinimlerine ulaşmanız önerilir.

Witcher 3 Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7 veya Windows 8 (8.1)
İşlemci: Intel CPU Core i5-2500K 3.3GHz, AMD CPU Phenom II X4 940.
Ekran kartı: Nvidia GPU GeForce GTX 660 veya AMD GPU Radeon HD 7870.
RAM: 6GB
DirectX: 11
Disk alanı: 40 GB

Witcher 3 Önerilen Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7 veya Windows 8 (8.1).
İşlemci: Intel CPU Core i7 3770 3,4 GHz, AMD CPU AMD FX-8350 4 GHz
Ekran kartı: Nvidia GPU GeForce GTX 770 veya AMD GPU Radeon R9 290
RAM: 6GB7
DirectX: 11
Disk alanı: 40 GB

Bilgisayarım Witcher 3’ü çalıştırır mı?

Eğer bilgisayarınız için sistem özelliklerinizi net olarak bilmiyorsanız ve oyunu bilgisayarınızın çalıştırıp çalıştırmayacağını öğrenmek istiyorsanız online araçlardan yararlanabilirsiniz. Minimum sistem gereksinimlerinde, oyun için pek çok grafik ayarını minimum seviyeye getirmeniz ya da kapatmanız gerekecek. Bu nedenle The Witcher 3 sistem gereksinimleri tam potansiyeline erişmek için 6 GB RAM yerine 8 GB RAM’i tercih edin. Oyun sistem gereksinimlerinde dikkat edilmesi gereken bir diğer detay ise DirectX 11’in desteklenmesi. Bu versiyonu desteklemeyen bilgisayarlarda donanımlar ne olursa olsun oyun çalışmayacaktır.

76 / 100

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.