eff786992f7a8a8118fb26814e6bd45b

Son dakika! TFF’den Quaresma kararı!

Spor


Son dakika haberine göre; TFF, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Ricardo Quaresma’yı Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna (PFDK) sevk etti. TFF’den yapılan açıklamada, Quaresma’nın, kural dışı hareketi ve saldırısı nedeniyle tedbirli olarak kurula sevk edildiği belirtildi

Beşiktaş ile Fenerbahçe, Spor Toto Süper Lig’in 23. haftasında Kara Kartal’ın 3-1 kazandığı maçtan sadece 4 gün sonra bu kez Ziraat Türkiye Kupası yarı final ilk mücadelesidne karşı karşıya geldi. 2-2 biten maçta goller kadar çıkan olaylar ve kırmızı kartlar gündeme oturdu. Maça ikinci yarıda dahil olan ve 52. dakikada Fenerbahçeli Josef de Souza’ya fiziksel temasta bulunan Ricardo Quaresma, sahada sadece 7 dakika kaldı ve Fırat Aydınus tarafından kırmızı kartla cezalandırıldı. Kırmızı karttan sonra sahada adeta çıldıran Quaresma, bir süre daha sahada kalmasının ardından kenara geldi. 

Türkiye Futbol Federasyonu, Quaresma hakkındaki kararını verdi. TFF, Fenerbahçe maçındaki kural dışı hareketleri ve saldırısı nedeniyle Portekizli yıldızı PFDK’ya sevk etti!

TFF’den yapılan açıklama şu şekilde:

“BEŞİKTAŞ A.Ş. Kulübü’nün 01.03.2018 tarihinde oynanan BEŞİKTAŞ A.Ş.-FENERBAHÇE A.Ş. Ziraat Türkiye Kupası müsabakasındaki “saha olayları” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 52. maddesi uyarınca ve “çirkin ve kötü tezahüratı” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 53. maddesi uyarınca PFDK’ya sevkine,

BEŞİKTAŞ A.Ş. Kulübü futbolcusu RICARDO ANDRADE QUARESMA BERNARDO’nun aynı müsabakadaki “kural dışı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 43. maddesi uyarınca ve “saldırısı” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 44. maddesi uyarınca 02.03.2018 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

1860477 a6c0ef5cfe3103c426fa206acca4fc41

FENERBAHÇE A.Ş. Kulübü’nün 01.03.2018 tarihinde oynanan BEŞİKTAŞ A.Ş.-FENERBAHÇE A.Ş. Ziraat Türkiye Kupası müsabakasındaki “çirkin ve kötü tezahüratı” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 53. maddesi uyarınca ve “talimatlara aykırı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 46. maddesi ile Yayın Talimatı’nın 12/3. maddesi uyarınca PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.”

Kaynak:HaberTürk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.