b5fb662edb50bd9cf9e272ebdfcfd4a5

Mesut Özil’in hayatı kitap oldu!

Spor


Mesut Özil’in hayatını konu alan “Mesut Özil, Futbolun Büyüsü ve Gerçekleşen Hayaller” adlı kitap yayınlandı. Mesut, Türkiye yerine Almanya Milli Takımı’nı neden seçtiğini açıklarken hayatından birçok anektod da futbolseverlerle paylaşıldı


Werder Bremen, Schalke 04, Real Madrid’de oynadıktan sonra Premier Lig ekiplerinden Arsenal’de futbol yaşantısını sürdüren Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil’in hayatını konu alan kitap piyasaya çıktı.


 Kai Psotta’nın kaleme aldığı \


Kariyer, transferleri ve ilginç anılardan dolu olan kitapta Mesut Özil’in A Milli Takım tercihiyle ilgili de bilgiler yer alıyor. 


LÖW’DEN MESUT’A ÖVGÜ!Almanya A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Joachim Löw, Mesut Özil’in büyük bir hayranı olduğunu, milli takımın değişmezlerinden olduğunu dile getirdi. Mesut’a büyük saygı duyduğunu vurgulayan Löw şunları söyledi:


\


\


\


MOURINHO: ONU ÇOK ÖZLÜYORUMReal Madrid’i çalıştırdığı dönemde Mesut Özil’i transfer eden Manchester United Menajeri Jose Mourinho, eski öğrencisini özlediğini vurguladı. Mesut’un transfer sürecini anlatan Portekizli çalıştırıcı, kaleme aldığı önsözde şunları aktardı:


\


\


\


\


Yıldız futbolcu \


MİLLİ TAKIM TERCİHİMesut Özil, Almanya Milli Takımı’nı seçmesinin kolay bir karar olmadığını ve bütün kariyeri üzerinde etkisinin bulunduğu vurguladı.


Ailesinin, milli takım tercihi konusunda, Türkiye ile Almanya arasında iki farklı görüş savunduğunu anlatan Mesut, \


\


\


Deneyimli futbolcunun, milli takım tercihinin ardından özel hayatında karşılaştığı sorunlar da kitapta yer buldu.


MOURİNHO’DAN FIRÇA YEMİŞMesut Özil, kendisini Real Madrid’e transfer ettiren Jose Mourinho’dan yediği fırçayı da kitapta anlattı. 


NTV Spor’da yer alan habere göre İspanya’da forma giydiği dönemde, Deportivo La Coruna karşısında ilk yarısını 3-1 önde tamamladıkları maçın devre arasında teknik direktör Mourinho’nun kendisini azarladığı anları paylaşan Mesut şunları söyledi:


\


\


Mourinho’nun soyunma odasında taklidini yaptığını, kendisinin de formasını çıkararak Portekizli çalıştırıcıya fırlattığını anlatan Mesut, \


GUARDIOLA NEDENİYLE BARCELONA’YA GİTMEDİMesut Özil, Werder Bremen’den Real Madrid’e transfer olduğu sezon Arsenal, Manchester United, Bayern Münih ve Barcelona’nın da kendisiyle ilgilendiğini belirtti.


Barcelona’yı ziyaret ettiğini ancak dönemin teknik direktörü Pep Guardiola’nın kendisini isteyip istemediğini bilmediği için Katalan temsilcisine gitmediğini aktaran Mesut, \


\

Kaynak:HaberTürk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.