anadolu farm e1521640644567

Bir vurgun daha! Anadolu farm da vatandaşı dolandırdı

Son dakika Ekonomi

Çiftlik bank hikayesi henüz tazeyken bir yeni dolandırıcılık daha eklendi. Çiftlik bank ardından Anadolu farm da vatandaşı dolandırdı.

İlk etapta oyun gibi görünen fakat sanal olarak çiftlik kurup para yatırımı alan firma, ilk başta düzenli ödeme yaparak kardan üyelere dağıtım yaptığını göstermiş ,fakat daha sonra bu ödemeler sekteya uğrmaya başlayınca. şikayetler üzerine Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından incelemeye alındı.

Ekolium A.Ş. ismi ile kurulan şirket bünyesinde bulunan Anadolu çiftlik uygulması bakanlık yetikililerince nitelikli dolandırıcılıktan soruşturma başlatıldı. 200 milyon liralık bir vurgun söz konusu.

Şirketin ödemeler ile ilgili açıklması; yapılan inceleme soncu hesapların bloke olduğunu bu yüzden ödeme yapılmadığı yönünde bir beyanda bulundu. Fakat Bakanlığın yaptığı açıklamaya göre ödemlere hiç bir etkilerinin olmadığı ve bakanlık ödemlerin icelemeden iki hafta önce kesildiği bilgisini verdi. Bakanlık Anadolu çiftlik ve buna benzer uygulamalardan uzak durulması gerektiği,vatandaşların dikkatli olması gerektiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.