TFF, EURO 2024 logo ve sloganı açıkladı

Türkiye Futbol Federasyonu, Euro 2024 adaylığı için belirlenen logo ve sloganı açıkladı. Türkiye’nin sloganı “Birlikte Paylaşalım” oldu.

Türkiye Futbol Federasyonu, 2024 Avrua Futbol Şampiyonası’na adaylık için belirlenen logo ve sloganı düzenlenen basın toplantısıyla duyurdu.

FEDERASYON AÇIKLADI

Düzenlenen basın toplantısında Türkiye’nin sloganının “Birlikte Paylaşalım” olduğu açıklanırken, logo da tanıtıldı.

UEFA EURO 2024 sloganı “Birlikte paylaşalım” ile Avrupa futbol kamuoyuna şu mesaj veriliyor: “Her kesimden insanı ‘dünyanın en sevdiği oyun’ ile Türkiye’de bir araya getireceğimizin sözünü veriyoruz. Avrupa’nın önde gelen turistik merkezlerinden biri ve dünyanın coğrafik merkezi olarak UEFA EURO 2024’ü daha geniş bir kitle ile buluşturmak ve bu önemli deneyimi tüm milletler ile paylaşmak istiyoruz. Biz kaynaşmayı, çeşitliliği ve ulaşılabilirliği futbol aracılığıyla teşvik edebilecek bir konumdayız. Futbol tutkumuzu, ülkemizin güzelliklerini ve turnuvanın kalıcı mirasını gelin BİRLİKTE PAYLAŞALIM.”

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nı düzenlemeye aday olan Türkiye, Almanya’yla yarışacak. Aday ülkeler dosyalarını 27 Nisan 2018’de UEFA’ya teslim edecek. UEFA Yönetim Kurulu ise EURO 2024’e ev sahipliği yapacak ülkeyi Eylül 2018’de yapacağı toplantıda açıklayacak.

Yazar: ENES

1981 erciş / van doğumlu şu an ticaretle meşgul. İnternet, bilgisayar, teknoloji ve bilim dalları ile hobi olarak uğraşıyor.